Здорове харчування для дітей: 20 кроків від задуму до першого заходу
Тарілка здорового харчування вперше з’явилася у школах Києва. Але не в їдальнях, а на тематичному уроці, який проводять активісти проекту #ЗдоровеХарчуванняДляДітей. Школярі беруть участь у інтерактивній презентації, після чого кожен створює свою власну та
Якихось два місяцітому я писала проідею, яка з’явилася у мене після відвідування SHE Congress. Задум був утому, щоб розпочати освітню програму з питань здорового харчування дляшколярів. За цей час ми пройшли шлях від задуму до перших заходів пілотногопроекту «Здорове харчування для дітей».
Перший захід мипровели 24 січня, рівно через 2 місяці після конгресу. Після уроку дітирозповіли, що найбільше їм запам’яталося наступне: як вони робили власнутарілку здорового харчування, як виглядають тарілки інших країн, і як мипригощали їх яблучками в кінці уроку.
Подивитися більше фотоз першогозаходу, фото з другогозаходу.
Допитливі і щасливіличка другокласників – найкраще підтвердження того, що ми все придумалиправильно. Але якими були ці два місяці? Що треба було зробити, щоб проектзапрацював?
20 кроків від ідеї до першого заходу
1. 1. Почалося з того, що весь проект я розписала на стіні у себе вдома. Цевідбувалося під час прямого ефіру на Facebook, завдяки чому до проекту долучилисяактивісти з усієї України.
2. 2. Подосліджувала проблемунеправильного харчування в Україні і у світі. Потенційні наслідки і шляхиподолання. Інформації на ці теми - море,у закордонних джерелах все прекрасно подано. Кому цікаво – пишіть, поділюсяпосиланнями.
3. 3. Пройшла за три дні онлайн-курсChild Nutrition &Cooking на Coursersa. Тепер цей курс мають пройти усі працівники проекту,тим більше, що він з українськими субтитрами. Також я дуже рекомендую курс The Scienceof nutrition на Future Learn (англійською).
4. 4. Вивчили і продовжуємо вивчати закордонні матеріали на дану тематику – восновному на сайті Національної служби охорони здоров’я (NHS, Велика Британія), ChooseMyPlate (США).
5. 5. Розробили орієнтовну програмузаходів проекту (всього їх буде 5 – про овочі і фрукти, про солодке, просніданки та ін.).
6. 6. Створили і протестували на своїх дітях детальний сценарійіпрезентацію для першого заходу «Тарілка здорового харчування». Попередньоузгодили матеріали з Асоціацією дієтологів України.
7. 7. Розпочали реєстрацію волонтерівпроекту. Наразі проектом займаються близько 20 осіб. Серед них, крім мене, -адміністратор проекту, дослідник, лікарі-педіатри, дизайнер, фотограф,відеооператор, PR-менеджер, фінансист, бухгалтер, юристи, фахівець зкраудфандингу, регіональні координатори, потенційні ведучі та асистенти. Долучитисядо проекту можна тут.
8. 8 Також розпочато реєстрацію шкілна заходи проекту. На сьогодні в списку біля 20 шкіл, але маю планзбільшити цей перелік до 100 шкіл за найближчі тижні. Зареєструватися до участі в проекті можна тут. Тривалість заходу - 1урок. Аудиторія - 2-6 класи середніх шкіл, гімназій, ліцеїв. Можнареєструвати 1-11 класи на майбутнє. Вся Україна. Безкоштовно.
9. 9. Проведені зустрічі з головою Асоціаціїдієтологів України, Олегом Швецем, та з заступником голови Центру громадського здоров’я МОЗ України,Владиславом Збанацьким. Вже активно працюємо по різних питаннях – від сценаріївзаходів до поліграфічних матеріалів. Плануємо найближчим часом підписатиофіційні меморандуми про співпрацю.
10. 10. Крім офіційних структур, ми почали проводити зустрічі з представниками соціально відповідального бізнесу, якімогли б долучитися до реалізації проекту фінансово. Поки що не можу похвалитисяпідписаними з партнерами договорами, але інтерес до проекту є, його прекрасносприймають і висловлюють бажання підтримати. Найближчим часом будемо розроблятиконкретні спонсорські пакети. Компанії і особистості, які готові підтриматипроект – пишіть мені на facebook.
11. 11. Також я веду спілкування здеякими українськими зірками, яких теж дуже б хотілося залучити до проекту,як лідерів думок серед дитячої аудиторії. Поки що не можу розкривати деталі.Якщо знаєте особисто когось з celebrities, які можуть асоціюватися зі здоровимобразом життя - пишіть мені на facebook.
12. 12. Розроблено логотип проекту. Явирішила не сильно заморочуватися з назвою проекту і залишити її зрозумілою,хоч і трохи довгою. Головне, що діткам наш логотип дуже подобається.
13. 13. Створено першу презентацію дляпартнерів, в якій стисло описано весь проект.
14. 14. Проведено пілотний флешмоб#МійСуперСніданок,до якого долучилися десятки людей з усієї України.
15. 15. Розроблене опитування для дітейі батьків, щоб уточнити проблему неправильного харчування, пройти йогоможна тут.
16. 16. Обрано три школи дляпроведення пілотного проекту,проведені переговори з вчителями, керівництвом шкіл та батьківськимикомітетами. Підготовано офіційний лист для шкіл.
17. 17. Розроблені візуальні матеріалидля пілотного проекту – буклет і тарілка здорового харчування для створенняаплікації.
18. 18. Спільно з юристами розроблено формудозволу батьків на фото- і відеозйомку дітей під час заходів.
19. 19. Проведено первинний розрахуноквитрат проекту, в залежності від проведення різної кількості і різнихформатів заходів. Зараз працюємо над тим, що можна назвати «бізнес-планом» іспілкуємося з експертом з краудфандингу.
20. 20. Створена сторінка проектуна Facebook, на якій можна слідкувати за нашим розвитком.
Звичайно, були щедесятки маленьких рухів, які ми робили щодня, і про які не варто згадувати тут.Але я завжди собі нагадую, що навіть величезний проект складається з простихкроків, які кожен може подолати.
Про статус проектуна сьогодні можна дізнатися з ось цього стріму (28.01.2018).
Деколи меніздається, що коли задумав щось дійсно добре і корисне, то ідея нібитореалізується сама собою. Або так - коли ти зловив свою хвилю, свою тему, то втебе стільки енергії, що, здається, всі речі робляться самі по собі. Цепрекрасний стан, з якого не хочеться виходити. Подивимося, чи зможу я зберегтийого під час наступного етапу проекту – пошуку партнерів.
Далі буде!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386