Українець, якого шанує весь науковий світ мікробіологів
Ковід не щадить нікого...
Минулої неділі, 14 березня, у Києві від пандемії ковіду померло двадцять осіб. Одного небіжчика я знав зблизька. Це відомий у світі мікробіолог, патріот України.
Понад пів віку тому він прийшов у студенти одного з столичних вишів на Володимирській у Києві. Завдяки своїй старанності і глибоким знанням залишився на одній з кафедр інституту. З часом захистив дисертацію. Працював викладачем, доцентом. А лиш відкрилося вікно свободи для науковців з колишнього СРСР – випурхнув за кордон: у нього ще зі школи була гарна підготовка з англійської. Поїхав не будь-куди, а до Сингапуру…
Там займався викладацькою справою. Здобув значні наукові відкриття. Особливою ж увагою користувалися за кордоном його цікаво побудовані підручники. Книги українця з мікробіології славляться у багатьох країнах світу, перевидаються. Коли декілька років тому у мого знайомого закінчився черговий контракт, його вирішили перекупити наукові заклади, здається, Китаю, ряду інших країн, але корінний киянин страшенно захотів додому, в Україну. Тим паче, що завдання із заробітку коштів для сім’ї, родини було давно вже успішно перевиконано. Ніякі вмовляння, додаткові бонуси для укладання нової угоди українцем не приймалися. Курс був один – на береги рідного Дніпра, додому і лише додому…
Але людина, яка озвичаїлася все життя напружено працювати, одного дня сісти склавши руки уже не могла. Сингапурський професор невдовзі завітав до рідного київського вишу і йому, зрозуміло, запропонували читати курс лекцій, на які згодом бігали всі – і студенти, і науковці. Бо це справді був світовий рівень викладу матеріалу. Але ось з оплатою старань пана професора склався справжній казус. Учений висловився за те, що йому хочеться працювати лише… безоплатно. Але йдеться про державний університет, і тут подібна доброчинність явно не віталася…
Знаю, що були тривалі переговори з залученням міністерства освіти, котре все-таки видало спеціальний циркуляр з цього приводу: мовляв, як виняток, дозволити відомому професору з світовим іменем працювати в українському виші без нарахування платні…
Більше за його праці знаю, як проводив літні канікули пан професор. Уподовж вакацій чітко виконував свій план відвідин українських природних парків, заповідників, музеїв, картинних галерей. Їздив на полювання з… фотокамерою. Якось, повертаючись з однієї такої тижневої поїздки він із дружиною та друзями завітав і до мене в село. Дуже шкодую, що не залишилося з тих відвідин жодної світлини. Є лише одне фото, яке 2015 року я використовував в одній із розповідей про унікального сингапурського професора-мікробіолога Володимира Іванова.
![Українець, якого шанує весь науковий світ мікробіологів](https://blog.patrioty.org.ua/images/2021/03/16044027_11111.jpg)
У тій статті, озаглавленій «Незвичайні пригоди професорів у заповіднику…» - https://blog.liga.net/user/ogorobets/article/18691, я писав про те, що доларовими мільйонероми не обов’язково виходять зі стезі злодіїв та наркобаронів, а й сумлінних викладачів звичайних дисциплін також. Я б радив своїм нинішнім читачам переглянути ту нетривіальну публікацію.
Ще б цією жалобною заміткою у пам'ять про гарну і мудру людину, я хотів би застерегти багатьох ковід-скептиків, котрі з лукавою насмішкою ставляться до ряду карантинних заходів пандемії. Усе, на жаль, дуже серйозно. Напевне, коли б не так, то краща приватна клініка столиці, де опинився небіжчик, найдорожчі ліки і найдосвідченіші лікарі, напевне б, легко відігнали хмари сумніву над життям пана професора. Аж ні, як бачите, не вийшло. Смерть від підступної хвороби безпощадна і для багатих…
Царство тобі небесне, пане учений, земля пером…
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393