Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Це і є знаменита фортеця під Сороками. Реставруючи її, майстри завбачливо накрили дахом. Усе вийшло вельми оригінально й зовсім по-домашньому. Камерно, акустично. А за Дністрем - Ямпільський район Вінниччини. Саме сюди 22-го вересня має приїхати Євген Дога...
17.09.2017 12:44
Готується "музичний прорив" кордону...
Цими днями на високому березі Дністра під молдавськими Сороками, у відреставрованій старовинній фортеці має відбутися концерт знаменитого композитора Євгена Доги. І хоч це лише за кілька сот метрів від нашої території, навряд чи хто з українців потрапить т
На наступному тижні (22 вересня ц.р.) біля молдавського міста Сороки, на високому березі Дністра, у реставрованій старовинній фортеці відбудеться унікальна подія - концерт відомого композитора сучасності Євгенія Доги. Він виконає тут свої кращі твори. Маестро, якому 1 березня виповнилося вісімдесят років, має намір використати для посилення враження від своєї музики унікальну акустику цитаделі, яка побудована ще в п'ятнадцятому столітті. З цього приводу незвичайний ажіотаж і в Молдові, і в Румунії, і за Дністром - в Україні.
Україна зовсім поруч - всього у декількох сотнях метрів від фортеці - за величним Дністром, що несе свої води від Карпатських гір до Чорного моря. З фортеці, що має високі круглі мури з бійницями, добре видно довколишні українські села в садах, районний центр Ямпіль. Ось там якраз живе незвичайна людина, журналіст, депутат тамтешнього районної ради українець Василь Кізка. Він - великий любитель музики, зокрема, творів молдавського композитора Євгена Доги. Вирішив пан Василь побувати на концерті свого кумира, побачити його наживо. Між Ямполем і Сороками всього вісім кілометрів, через Дністер налагоджений понтонний міст, і він може при потребі побувати на молдавській стороні.
Читайте також11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в БерлініЧим відрізняється військовий рекрутинг від мобілізаціїКриза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
![](http://horobetsolexandr.patrioty.org.ua/images/2017/09/17123303_soroca_large.png)
Але, виявляється, аж ніяк не на концерті. А все тому, що концерт Євгена Доги починається рівно о 18.00, і точно в цей же час закриваються пропускні пункти і на молдавській, і на українській стороні. Кордон беруть на замок. І потрапити додому з того берега можна тільки на наступний ранок, тому, що кордон на обмін візитами громадянами працює тільки в світлий час доби.
Мій колега журналіст Василь Кізка розповідає:
- Головний пропускної міжнародний пункт цього регіону «Ямпіль - Косеуць» розташований всього у двох сотнях кроків від мого будинку. Але скористатися переходом я можу тільки в робочий час. Просто якесь божевілля. Багато сімей породнені на обох берегах Дністра, іноді там або там що-небудь трапляється в людей, потрібна екстрена людська допомога. На жаль, за річку не потрапиш: кордон закритий. Я борюся з цим безглуздям ось уже 26 років. Скільки разів нам обіцяли, що питання ось-ось вирішиться, пропускні пункти почнуть працювати цілодобово. Але йдуть роки, десятиліття, ніщо не змінюється. І завжди це були тільки слова, слова, і нічого більше ...
У травні нинішнього року депутат райради Василь Кізка порушив проблему на засіданні ради про необхідність відкриття автобусного маршруту Ямпіль - Сороки. Райрада одноголосно підтримав цю пропозицію. Його направили на правий берег Дністра. Подолавши водну перешкоду, воно потонуло... в паперах, узгодженнях чиновників. Та й Ямпільський райрада теж уже забули про цю ідею. Все кануло в забуття.
А життя вимагає спілкувань людей, незалежно від міждержавних кордонів. У зв'язку з цим тут трапилася така от історія.
Є в Ямполі відмінна музична школа, яку очолює Ольга Самойлюк. Зрозуміло, що їй іноді, як викладачеві важливо показати своїх талановитих учнів де-небудь у великому місті, багатьом людям, адже в провінційному Ямполі проживає всього лише одинадцять тисяч осіб. Вінниця розташована в 133 кілометрах, до Умані - 203, до Чернівців все 250. А ось молдавські Сороки, з майже 40-тисяним населенням знаходиться всього лише, як говорилося вище, у восьми кілометрах. Тому О. Самойлюк якось, що називається, на свої ризик і відповідальність зібрала музичний десант, і висадила його в найпрестижнішому залі молдовської сторони. Боже, що для неї почалося після повернення додому. Були і крики, і погрози звільненням, ледве-ледве відмінний педагог і музичний фахівець втрималася на роботі. Мало не заклювали.
Але повернемося до головного. Хто б міг відповісти на питання, як Ользі Самойлюк і її вихованцям, тай Василю Кізці, побувати на музичному концерті живої легенди, композитора Євгена Доги в фортеці на березі Дністра? Відповісти на нього поки ніхто не може. І це справжній життєвий абсурд.
Чи може музика Євгена Дмитровича Доги стати руйнівникомміждержавних кордонів? Що це справді великий композитор, можете переконатись зцієї всесвітньо відомої музики "ОСІННІЙ ВАЛЬС": слухайте - Чиможе музика Євгена Дмитровича Доги стати руйнівником міждержавних кордонів? Щоце справді великий композитор, можете переконатись з цієї всесвітньо відомоїмузики "ОСІННІЙ ВАЛЬС": слухайте - https://www.youtube.com/watch?v=lcgSg3GGrZg
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427
Контакти
E-mail: [email protected]