Чий рукопис книги достойніший?
«Постаті з вирію» - переможець письменницького конкурсу столиці.
Добрадля мене і моїх читачів новина надійшла цими днями: до кінця нинішнього рокувийде друком моя нова книга «Постаті з вирію». Робота, над якою мучусь,караюсь, але не каюсь і день, і ніч уже з грудня минулого, 2015 року, і не маю ніякогоспокою. Аби ж ви знали паничі-читачі, що найважчою, за моїм переконанням, єпраця письменника чи поета. Тому, що коли ти муляр, до прикладу, або ж автослюсар– вимив руки, сів, пообідав, чарку випив і про те чим займався досі тут же забувся.Згадаєш, можливо, аж завтра. А тут не вийде. Кожної миті твій мозок працює надтим, щоб дібрати краще, доладніше слівце, який штрих до образу, конструктивнудеталь сюжету покласти за якою. Бо ж відомо, що лише гостре словечко колить людськесердечко…
Умоїй же ж ситуації все вийшло, як при запізнені на пароплав. За добу до закриття«трансферного вікна», так я образно назвав Конкурс серед письменників столиці,на відбір найдостойніших творів для публікації їх за кошти Київськоїміськдержадміністрації: таку угоду уклала з КМДА Київська організація Національноїспілки письменників України. Авжеж, хоч би раз допомогти бідним творцям пера. 17 червня ц.р., за годинудо кінця робочого дня здав я рукопис книжки на конкурс.
Черездва місяці стали відомі результати. Знаю лишень, що начебто десять членівконкурсної комісії, не відаючи того, хто є авторами творів, так би сказати,інкогніто, оцінювали прочитане за п’ятибальною шкалою. До розгляду начебто булоподано 68 творів членів НСПУ столиці. Мої «Постаті з вирію» набрали найбільше середпоезії, прози, драматургії – 42 бали! Осьпідсумки конкурсу – документ.
Відібрано,як бачимо, двадцять кращих робіт, однак уже відомо, що через брак коштів,видадуть лише 12 (дванадцять) книжок. Про них повідомив сайт Київськоїорганізації НСПУ – читайте тут,або тут.
Щож таке мої «Постаті з вирію»?
Япредставлю частину анотації, яка з’явиться в книзі, і головна суть могонеспокою відтак стане відома. Отож читайте:
«ТвірОлександра Горобця робить велику справу - повертає до життя втрачені Україною втечії подій і часу імена своїх скромних, але відважних героїв. Як, скажімо,доктора права, гуцула Романа Домбчевського і його дружини, журналістки,активістки «Просвіти» Ірини. Невиправдано забутих в Україні, зате щирошанованих і по нині американською діаспорою. Письменник у ролі дослідникаповістує нам про поліглота (володів вісьма мовами народів світу!), юристаДомбчевського, активіста «Спілки визволення України», сотника Українськоїгалицької армії, правника, котрий у спольщеній Галичині підготував і видавфеноменальну працю «За права мови». Це по суті була велична конституція духуукраїнців, яких, на підставі правових аргументів і резонів автор переконувавзавжди спілкуватися рідномовно. І насамперед у судах, інших державнихустановах.
Якою мала бути реакція на це тих,хто приніс у Західну Україну так званий «золотий вересень» восени 1939-го, хтоутверджував гегемонію московітства на одній шостій земної тверді? Звичайно ж,вони одним із перших ув’язнюють правника, поліглота Домбчевського. Звинувачуютьза розстрільною кримінальною статтею 54-13 КК УРСР. Але умілий юрист під часзасідання Військового трибуналу буквально знищує нікчемні звинуваченнякомуністичних посіпак, добивається того, що йому «виписують» лише сім літтаборів. Однак страх сталіністів перед мудрим правовідом такий, що йому, післявідбуття «покарання», забороняються: а)повертатися в Західну Україну; б)займатися юриспруденцією; в)писати статті; г)будь-де публікуватися.
Абивижити, за щось жити, Роман Домбчевський прямує до Одеси і влаштовується…вантажником у морському порту. Тим часомдружина, Ірина Домбчевська з донькою Христиною, після арешту чоловіка втікає вбуремну, фронтову Європу, звідти до США. Бо її відому журналістку, колишньогоуправителя шпиталю Українських січових стрільців, уже розшукує НКВС. Вона до останніх своїх днів 1965-го року намагатиметьсявіднайти свого Романа. Звичайно ж, нічого не знаючи про те, що він ще 1952-го,у страшенній нужді, моральній розпуці піде за світи, втративши надію дізнатисяпро долю рідних.
У цій трагедії сім’ї українськихпатріотів, як у крапельці роси, віддзеркалюється величезна драма нашогогероїчного народу, якого нещадно гнобили, знищували московіти. І вона можеслугувати на суді над комунізмом яскравим доказом варварства сталіністів.
З цією книгою постають світлі образиневиправдано позабутих українців Романа та Ірини Домбчевських, їхньої донькиХристини Навроцької, яка надалі стала відомою громадською діячкою США, тривалийчас працюючи заступником голови всесвітньо відомого «Союзу Українок Америки»(СУА), які завдяки старанням письменника-дослідника повернулися в Україну. Осьчому книжка називається «Постаті з вирію».
У творі ще декілька хвилюючихдокументальних розповідей про українців, які відстоювали свою честь і чеснотинашої нації в роки Другої світової війни та в нинішні драматичні дні. Тут іневідомі сторінки з життя Івана Франка, Михайла Коцюбинського, історика йписьменника Дмитра Дорошенка, репресованого і забутого справжнього авторасценарію культового радянського кінофільму «Трактористи» подолянина АркадіяДобровольського, зацькованого у світіукраїнця Івана Дем’янюка. А ще нікому невідомі гранки і листи читачівукраїномовної газети «Українська дійсність», яка в сорокові роки минулогостоліття видавалася в Берліні. Ви знайдете в творі багато цікавих фактів іжиттєвих новел».
Справді, все цікаве, хвилююче, те зчим ви, звичайно ж, ще не зустрічалися.
Угодою між КО НСПУ (столичноюписьменницькою організацією) та КМДА передбачено, що частина виданого накладу книгодразу потрапить до бібліотек Києва, шкіл, вишів, а певна кількість буде переданаписьменникам. Уже зараз формую список тих, хто бажає отримати книжку – пишіть наадресу - [email protected]
Розраховуювручити вам подарунок на Різдво.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 71398
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 68820
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11551
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 9590
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9027