Самодурство на воєводстві
Корупційний скандал розділив Національну спілку письменників України на ворогуючі табори.
Здавалося б, особисто мені нині можна було б радіти івихвалятися вмінням передбачати ситуацію: п’ятнадцять місяців тому, я фактичноєдиний на з’їзді письменників України (29 листопада 2014 року), не зважаючи на гучніпротести в президії і в залі, виступив зтрибуни проти обрання головою Національної спілки письменників України (НСПУ)Михайла Сидоржевського. Бо не бачив у ньому лідера. Навіть не хочетьсявертатися подумки у той час безчесної змови і підленького «договорняку», з допомогоюякого цей панич прийшов до влади, кому цікаво, як усе відбувалося насправді читайте тут. Більш важливо, щонині є. А є ось таке. У спілці повний розкол, підозрілива ворожнеча у кожномукабінеті і коридорі. Ті, хто пронесли МС у красний кут, висвятили його на буцімтовождя краснописьменства, згодом побачили, що це аж ніяк не розсудливий сучаснийкерманич, модерний менеджер, фасонний управлінець, під кого він активно себечистив до того, а на ділі банальний, задрипаний радянський апаратник, протиобразу якого він начебто боровся і в Народному Русі, і в газетній роботі.
Справді, таке іноді побутує серед людей, коли сам лікар стаєрознощиком зарази. Більше того, пан Сидоржевський, всівшись у крісло підобрази, де завжди дивовижною скромністю, порядністю, людяністю, а головне,розумом відзначалися стерники-керманичі Спілки Максим Рильський, Олесь Гончар,Павло Загребельний, Юрій Мушкетик так загнув кирпу, що в пору вже перейменовуватийого в нікчемного Ким Чен Ира з Банкової, 2. І така метаморфоза буде вельми справедливою.
Нехайби вже творив цю чудноту цей дивак у якомусь там будівельному тресті, чи ваптечному управлінні. А це ж, даруйте, вершиться у храмі головного інтелектуальногоБожества – літературному. Не маючи ні єдиного балу заслуг в творчому процесі, сейвельможний пан повчає всіх і все. Ну, самодур на воєводстві – інакше й нескажеш. Бо ж тут, що не письменник – ходячий геній в своїй самооцінці, а вінзбере їх, і годинами самовпевнено читає мораль. Ще й відверто насаджує химерну атмосферунезрівнянної компартійної мудрості першої особи. Того й дивись, дехто зістарших вже почне його називати микитою сергійовичем чи леонідом іллічем.Молодші, напевне, самим рошеном панамовичем ліпецьким.
Цепризвело до того, що проти голови Національної спілки ополчилися секретарі НСПУ,члени правління. Дехто, як мудрий і благочинний Іван Малкович склав привселюдноз себе повноваження старшого письменницького пастуха, себто члена правлінняНСПУ. Власне, саме Сидоржевським приведена команда в тихий і вельми примітний особняку центрі Києва на Банкову, 2 почала розбігатися. Бо виявилося, що за ширмою словоблуддяз перших днів опанування головним постом у НСПУ, де залишилися ще масні шматкигуртової спілчанської землі і власності, тривала тонка щурача робота з таємного,непомірного збагачення окремих діячів. Що називається, прийшли начебто новілюди, а на повірку виявилося – все з тими ж липкими руками до колективногодобра. Як якась кара Божа для нашої чесної землі та трудового нашого народу!
Протаке, принаймні, заявляє частина вождів-правителів Національної спілки (секретаріНСПУ), підкреслюючи, що голова М. Сидоржевський, головний бухгалтер і юрист… Утім, про це детальніше читайте тут – «Спілка письменників України не може порвати здавньою корупційною традицією».
Відтак,як не боляче казати, наше святилище – Національна спілка письменників ось ужедва місяці немовби той розбурханий і покалічений Еквадор чи японський острівКюсю у сейсмічній дії підземних стихій. Одні люди прагнуть перевірки наявностіоб’єктів власності, землі, прозорості дій у стосунках з орендаторами, іншівважають, що це не що інше, як справжній замах на цілісність громадськоїорганізації, живучи вже, либонь, за лиходійним принципом: Спілка – це Я. Нарештіздійснюються якісь перевірки, спробунки. Починаються запаморочливі діалоги за тривіальнимпринципом: а де гроші, Зіно? Тут знову всі діляться на «своїх» і «чужих», алевже за іншою домінантою. П’ятнадцять місяців, не забуваймо, команда ділила кошти.Декому явно довелося «чорне» називати «білим», позаяк за все розраховано…
Тому,друзі, читачі, не дивуйтесь, що в час незвичайних потрясінь для України,письменники зі своїм штабом виявилися не на передовій ідеологічної боротьби з зовнішнімиворогами, зокрема, проти омосковлення нашої держави, у них свій внутрішнійфронт. Затріщали корупційні оселедці і у письменників. І що найстрашніше, сірість, здається, впіймана на підлості, здаватись іне збирається.
Томуборотьба не завершується. Молоді сили НСПУ готові довести справу до логічногокінця.
22квітня ц.р., о 12:00, уМузеї-архіві українського самвидаву (видавництво "Смолоскип") заадресою: вулиця Межигірська, 21, відбудеться прес-конференція на тему - «Корупційний скандал у Національній спілці письменників України».
Суть майбутньої розмови така. У Національнійспілці письменників України відбулося скандальне засідання правління НСПУ зізвітом ревізійної комісії НСПУ, в якому голова організації МихайлоСидоржевський і головний бухгалтер Віра Саламаха звинувачені в неефективномувикористанні спілчанського майна та чисельних порушенняхфінансово-господарської діяльності. Спікери події: голова Київської організаціїНСПУ Володимир Даниленко; секретар НСПУ, керівник кабінету молодого автора ЛесяМудрак; член НСПУ, Бу-Ба-Біст, поет Віктор Неборак; секретар ревізійної комісіїНСПУ, поет Наталя Клименко.
Приходьте, друзі. Письменникам потрібна вашадопомога.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427