Податкова аміністія. Урядовий варіант
21 травня 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено законопроект, яким пропонується механізм реалізації податкової амністії для платників податків в Україні.
21 травня 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект Закону Укаїни «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Фактично, даним законопроектом урядом пропонується механізм податкової амністії для платників податків в Україні.
Основні положення цього законопроекту передбачають можливість звільнення від відповідальності платників податків за заниження податку на додану вартість та податку на прибуток за періоди до 2014 року при умові сплати 15% податкових зобов’язань. Тобто, ті підприємці, які змушені були попри свою волю брати участь у незаконних податкових схемах при колишній владі, отримали шанс уникнути відповідальності за порушення податкового законодавства.
Скористатись податковою «індульгенцією» платники податків зможуть протягом 60 днів з дня набрання чинності таким законом.
При застосуванні податкової амністії (у проекті Закону вживається термін «податковий компроміс» - О.Г.) уточнення податкових зобов’язань буде здійснюватися платником податків у такій послідовності:
1.Платник податків подає уточнюючий розрахунок за відповідний період до 2014 року (при цьому цей законопроект не передбачає позбавлення платника податків обов’язку сплатити штраф у розмірі трьох відсотків від суми такої недоплати).
2.Контролюючий орган протягом 10 календарних днів з дня , наступного за днем подання уточнюючого розрахунку направляє відповідний запит, який містить інформацію про можливі порушення платником податків вимог податкового законодавства. У разі не направлення такого запиту сума податкових зобов’язань вважається узгодженою
3.Платник податків після отримання запиту на отримання податкової інформації для проведення зустрічної звірки надає відповідь протягом 10 календарних днів.У разі не надання відповіді протягом 10 календарних днів компроміс вважається не досягнутим.
4.За результатами проведення зустрічної звірки складається довідка, яка підписується платником податків і посадовою особою контрольного органу.
5.У разі виявлення заниження податкових зобов’язань (окрім тих, які показувались в уточнюючому розрахунку) , контролюючий орган проводить перевірку і за її результатами приймає податкове повідомлення-рішення.
6.У разі отримання платником податків довідки , податкові зобов’язання , визначенні в уточнюючому розрахунку , або у випадку не направлення такої довідки чи податкового повідомлення-рішення у 60 денний строк після подання уточнюючого розрахунку, така сума вважається узгодженою.
7.Платник податків сплачує узгоджені податкові зобов’язання визначені в уточнюючому розрахунку та/або податковому повідомленні-рішенні у розмірі 15% від такої узгодженої суми протягом 10 календарних днів з дня узгодження (при цьому інші 85% такої суми вважається погашеними). У випадку, якщо платник податків починає процедуру адміністративного та/або судового оскарження податкового повідомлення-рішення, яке прийнято за наслідками розгляду контролюючим органом уточнюючого розрахунку, податковий компроміс не застосовується до неузгодженої суми.
Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов’язань. Уточнені періоди, які будуть перевірені органами доходів і зборів, не підлягатимуть подальшим перевіркам. Штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.
Діяння, вчинене службовою особою (службовими особами) платника податку, що призвело до заниження його податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, якщо такі податкові зобов’язання уточнені під час застосування податкового компромісута сплачені до бюджетів , не вважається умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), а тому такий платник щодо цих сум не може бути притягнений до кримінальної відповідальності.
Важливим моментом цього законопроекту є його норма щодо великих платників податків, згідно якої у разі коли великий платник податків не скористався податковим компромісом та не сплатив до бюджету податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за податкові періоди до 1 січня 2014 року, контролюючий орган після закінчення строку подання уточнюючого розрахунку для застосування податкового компромісу проводить документальну перевірку такого платника податків .
Окрім цього, цим законопроектом передбачається, що уточнення платником податків податкових зобов’язань шляхом надання уточнюючого розрахунку не впливає на розмір податкових зобов’язань його контрагентів.
Примітка. Наразі законопроект направлено урядом до парламенту для його реєстрації та подальшого опрацювання у профільному комітет і Верховної Ради України.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 128129
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 20869
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9084
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8684
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7536