Яких "революцій" ми хочемо? Зміни в країні залежать від кожного з нас
Український мирний протест – унікальне явище, здатне змінити не тільки політичну кон'юнктуру в країні, а й весь вигляд України на світовій арені.
Революції 21 століття демонструють нестабільністьполітичних систем. Особливо яскраво це проявляється на пострадянськомупросторі. Україна – дуже молода. Але за свої двадцять «з хвостиком» роківкілька разів змінювалася з парламентсько-президентської на президентсько-парламентськуреспубліку. Сьогодні необхідність нівелювати посаду президента до статусу«весільного генерала» актуальна для України, як ніколи. Прості люди, на хвиліпротестів, здатні на унікальну самоорганізацію, самомотивацію і самоврядування.
У країнах ЄС сьогодні – практично досконалийрівень самоорганізації населення для захисту своїх прав і свобод. Грубо кажучи,це діюча система: людина – профспілка і громадянський рух – соцмережі. І такасистема працює. В Європі кожен громадянин усвідомлює свій маленький вплив наполітику ЄС, власний уряд і, в результаті виходу на вулиці, домагаєтьсяпереговорів, реакції влади і, відповідно, змін.
Проблема України в тому, що влада вкінецьзнахабніла і навмисно ігнорує власний народ. Ми, і це правда, маємо справу зізлочинцями. Більше того, у відповідь на народне обурення, або просто переступаєчерез закони, або карає «стрілочників». Наразі це ніяк не можна назватиадекватною відповіддю на запит суспільства до змін.
Саме тому українцям необхідно і далідіяти самостійно, не сподіваючись на «доброго царя».
Тому, потрібно продовжуватисамоорганізовуватися для захисту своїх законних прав. Як показує практика,Майдан живе своїм самостійним життям, навіть коли влада його намагається непомічати.
Досягти своїх цілей Майдан може,по-перше, за допомогою соціальних мереж і «сарафанного радіо», коли працюєсамоорганізація українців. Так, вже сьогодні, люди «з вулиці» збирають кошти нате, щоб зігріти і нагодувати Майдан, забезпечити учасників акцій медичноюдопомогою, правовим захистом та охороною тощо.
По-друге, враховуючи, що від неділі донеділі на Народні Віче збираються сотні тисяч людей, працює і самомотивація –шлях від «так потрібно» до «так хочу». Це спільна мета – покарати винних урозгоні Євромайдану 30 листопада і провокаціях 1 грудня, а також тих, хтовіддав злочинний наказ. На Майдані, і у всієї України існує ще більша мета –змінити себе, змінити свій спосіб життя, насправді, стати європейцями тут ізараз.
По-третє, на Майдані працює самоврядування.Люди самі вирішують, хто буде працювати на кухні, а хто – охороняти периметр. Саметаких народних ініціатив боїться влада (замість того, щоб скористатися їхдосвідом). Більш того, народну ініціативу влада всіляко намагається стримувати.І навіть проголошує народ своїм ворогом!
Що ж, можливо, ми сьогодні для владивороги. Але для Майдану головне сьогодні – не зупинятися. Коли кожен учасникакції, його родичі, близькі та знайомі, перейматимуться цими трьома складовими –самоорганізація, самомотивація та самоврядність – зміни в Україні буде незупинити. Ми починаємо змінювати країну з себе. І шлях до цієї мети, пройденийразом, стає значно коротшим.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411