Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.12.2015 18:15

Столична влада відмовилася чути пропозиції «Свободи» щодо бюджету

Ексдепутат Київської міської ради

Потенціал збільшення надходжень до міського бюджету становить щонайменше 8 мільярдів гривень, а за деякими оцінками – більше 10. Він не реалізовується. А ці кошти могли б бути використані для збільшення обсягу фінансування бюджетних програм, капітальних вк

Виборці делегували нас представлятиїхні інтереси, в тому числі, й у бюджетній сфері. Сьогодні ми не моглипідтримати Бюджет Києва 2016, в якому до фінансового документа, котрий фактичноє кошторисом життя громади, не надійшло близько 8 мільярдів гривень.

Наведу лише деякі недолікидокумента, який було ухвалено 22 грудня.

В проекті міського бюджету чомусьбуло закладено субвенцію з Державного бюджету на підготовку кадрів у розмірі292 мільйони гривень. Натомість, за останніми даними, проект Держбюджету непередбачає субвенцій на підготовку кадрів взагалі. Тобто, ці кошти потрібнобуде додатково віднайти.

Крім того, взагалі залишаєтьсявідкритим питання про те як ми можемо закладати до міського бюджету субвенції здержавного кошторису, якщо той ще не ухвалений. Більше того, ми не знаємо якийваріант податкової системи отримаємо за результатами роботи уряду і парламентута як це, в свою чергу, вплине на нас.

Доходи за статтею «Акцизний податокз реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів»закладаються на рівні 955 мільйонів.

Як відомо, ціни на алкогольні татютюнові напої у 2015 році зросли майже на 30 %. Тому обсяг надходжень повиненбув закладатися понад мільярд гривень.

До численнихзауважень відносно діяльності комунальних підприємств, додаєтьсякомплексна галузева проблема.  У столиці, як і вбільшості інших міст, не схвалено Порядок розподілу бюджетних коштів, в якомубуло б передбачено, що одержувачі бюджетних коштів отримують в результатіперемоги на конкурсних торгах. Київська міська влада є зацікавленою в наданнізамовлень столичним комунальним підприємствам, більшість з яких перераховуєполовину прибутку до міської скарбниці згідно з Додатком 11 до «Рішення пробюджет м. Києва на 2015 рік». 

Водночас,відсутність конкуренції не мотивує київські комунальні підприємства дополіпшення якості виконання робіт, створення товарів і надання послуг. Згідно з оцінками експертів, вартість товарів(робіт, послуг) є зазвичай завищеною, що призводить до неефективноговикористання бюджетних коштів.  Нам пора вже спробувати дати стимул для КПдемонструвати ефективність у своїй діяльності та конкурувати на належному рівніз іншими підприємствами, а не миритися далі з тим, що вони викачують гроші зміського бюджету, а не наповнюють його.

Фракція ВО «Свобода» неодноразово піднімала питаннякорупції в підприємствах транспорту. Поглиблюється криза у паркувальномупросторі. Збитки комунального підприємства «Київтранспарксервіс»порівняно з 2014 роком зросли на 40%. Водночас, є значні резерви для збільшеннянадходжень до бюджету за допомогою оподаткування «темних» та деннихпаркувальних майданчиків. Порівняння з меншими містами Європи взагалі викликаєжах. Є потенціал для збільшення надходжень в бюджет від паркувального збору досотень мільйонів гривень щороку, проте міська влада продовжує закривати очі натотальну корупцію та виведення сотень мільйонів гривень готівки черезпримітивні схеми.

Як ужезазначалося, потенціал збільшення надходжень до міського бюджету становитьщонайменше 8 мільярдів гривень, а за деякими оцінками – більше 10. Він нереалізовується. А ці кошти могли б бути використані для збільшення обсягуфінансування бюджетних програм, капітальних вкладень та муніципальних надбавокдо зарплат. Проте, міська влада залишилася глуха до наших зауважень тапропозицій. 

Відправити:
Теги: бюджет, Київ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи