Високі соціальні стандарти, а не примітивний популізм
Більш, ніж 20-мілярдний міський бюджет повинен збільшуватися і працювати на тих, хто є його реальним володільцем – мешканців Києва
За весь півторарічний період перебування при владі режимЯценюка-Порошенка зумів відзначитися досягненням різних сумнівних рекордів зпогіршення життя українців. Серед них особливе місце посідає заморожуваннямінімальних пенсій та зарплат на тлі найбільшого тотального зростання цін у нашійдержаві.
За рівнем інфляції Україна посідає почесне перше місце середкраїн Європи і сперечається за лідерство з Венесуелою. Ціни зросли у 2,5-3рази. Таким чином, завдяки спільним зусиллям глави уряду Арсенія Яценюка,очільниці НБУ Валерії Гонтаревої, (призначеної президентом Порошенком), а такожзагальним небажанням влади здійснювати реформи і боротися з корупцією, Українавпевнено увійшла у світові лідери за темпами зубожіння населення.
Додати сюди підвищення тарифів на комунальні послуги в 3-5 разів,вартості проїзду в 2 рази та інші «покращення» і отримуємо не просто невтішнукартину. Це реальна соціальна катастрофа. Не сплять і різного роду спекулянти.Так, в квітні цього року я звертався із депутатським запитом до прокуратури зприводу завищення цін київськими супермаркетами на 20-30 %. Реакціїправоохоронних органів на картельну змову чекаємо і досі.
Розуміючи, що реакція громадян на найближчих виборах будевідповідною, влада вдалася до старого як українська корупція кроку.«Притримавши» частину коштів, які надійшли від несправедливих комунальних тарифів,котрі, до речі, необхідно перераховувати, прямісінько під вибори було оголошенопро підвищення мінімальних зарплат і пенсій на 13 %. Таку от «послугу» роблятьпрезидент та уряд українцям після інфляції в 300 % та захмарного підвищення цінна все, в тому числі і особливо, на найнеобхідніше – товари першоговжитку.
Ні в якому разі не хочу, щоб хтось подумав, що виступаю проти підвищеннясоціальних виплат. Навпаки – це необхідно зараз як ніколи. Проте, не може невикликати роздратування те, як це робить влада. Адже це не послуга. Хоча,Порошенко і Яценюк поводять себе так, наче, власне роблять українцям послугу таще й перетворюють це на передвиборчий піар. А як же ще можна це назвати інакше,якщо «підвищені» зарплати і пенсії почнуть виплачувати саме в жовтні – місяці,коли будуть відбуватися вибори?!
Все дуже просто – влада вирішила кинути кістку народові передвиборами, сподіваючись, що це спрацює.
Столичний мер Кличко навіть на таке не пішов. Він просто взяв іспрямував кошти міста (отже – гроші киян) на передвиборчу агітацію. Дужезручно, правда? Навіщо витрачати гроші на підвищення фінансування соціальнихпрограм Києва, фінансово підтримувати бюджетників (лікарів, вчителів) тасоціально незахищених громадян?! Краще витратити все на агітаційні намети, якіхитро було названо «громадськими приймальнями мера», латання дірок на дорогах,які треба, як мінімум реконструювати (щоб ті ями через місяць утворилися знов)та інші передвиборні «хитрощі».
Замість того, щоб вести відвертий діалог з громадою та працюватина поліпшення її життя, влада, в тому числі, столична віддає перевагуокозамилюванню та старим технологіям, випробуваним ще Черновецьким. Вона радшебуде купувати виборців, ніж демонструватиме реальну ефективність. Але киянампотрібні реальні результати, високі соціальні стандарти, а не примітивнийпопулізм, який є крайнім методом чинної влади, котра чіпляється за нього як засвій останній шанс.
Саме тому зараз дуже важливо відрізняти дешевий піар і підкупвід реальної політичної пропозиції та шляхів вирішення проблем Києва, в томучислі, соціальних. Міський бюджет має працювати на киян, а не армію чиновниківта бізнес-партнерів мера з їхніми лобістами, котрі відпрацьовують корупційнігроші у владних коридорах. Жовтневі вибори дають киянам шанс обрати собіпредставників, котрі будуть реально відстоювати їх інтереси та зроблять все длятого, що більш, ніж 20-мілярдний міський бюджет збільшувався і працював на тих,хто є його реальним володільцем – мешканців Києва.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422