Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
31.03.2014 15:59

Вітражі Костелу Св. Миколая потребують реставрації

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Вітражі споруди Костелу Св. Миколая – Нацбудинку органної та камерної музики потребують негайного демонтажу, детального обстеження та реставрації.

Вітражі споруди КостелуСв. Миколая – Нацбудинку органної та камерної музики потребують негайногодемонтажу, детального обстеження та реставрації.

 

Як стверджуютьфахівці, внаслідок різкої зміни температурного режиму, надлишкової вологості,вібрації від підземної лінії метрополітену, на стінах костелу та на вітражах з’явилисячисельні тріщини та деформації. Під час візуального огляду були виявленідеформації, розтріскування скла у вітражах, вицвітання фарби, розпушеннябарвистого шару, чисельні тріщини, руйнування свинцевого профілю, що несе засобою небезпеку падіння скла. Неозброєним оком видно відхилення фрагментіввітражних композицій від вертикальної площини, що створює додатковінавантаження, як на вітраж в цілому, так і на кожне окреме скельце композиції.

 

За висновкамифахівців-реставрації художніх вітражів, до яких звернулося керівництвоНаціонального будинку органної та камерної музики, для проведенняреставраційних робіт необхідно використовувати відомі прийомі роботи ізкольоровим листовим склом та металом, а також провести заміну двох вітражів нанові – розетки центрального порталу і вхідної групи із збереженням стилістикита кольорової гами вітражів центрального нефу.

 

За попереднімирозрахунками, вартість реставрації художніх вітражів костелу складає близько 5млн. грн. Тому я звертаюся до Міністра культури з проханням доручити провестифахову перевірку стану Костелу. Якщо експертиза підтвердить наші побоюваннящодо терміновості  проведенняремонтно-реставраційних робіт, але у держави буде не достатньо коштів, то ядумаю, треба буде звертатися до римо-католицької церкви, з проханням допомогтизберегти релігійну пам’ятку.

 

Церква СвятогоМиколая — одна з двох римо-католицьких церков, що побудовані в Києві до1917 року. Церква була сконструйована в 1899—1909 роках і побудованав неоґотичному стилі київським архітектором ВладиславомГородецьким, за проектом С. В. Валовського.

 

За більше ніж 100років існування костелу у споруді було здійснено єдиний капітальний ремонт тареставрацію наприкінці 70-их років минулого століття.Приміщення костелу (станом на кінець 2009 року)перебуває в аварійному стані.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи