Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.03.2014 10:50

Медики просять поставити питання про ліквідацію ТМО

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Вільна профспілка медичних працівників України просить поставити питання перед новими Кабінетом Міністрів України, керівництвом міста Києва і новообраною Київрадою про ліквідацію спеціалізованих Територіальних медичних об’єднань у місті Києві.

Вільна профспілка медичних працівників Українипросить поставити питанняперед новими Кабінетом Міністрів України, керівництвом міста Києва іновообраною Київрадою про ліквідацію спеціалізованих Територіальних медичнихоб’єднань у місті Києві.  


Як говорить Профспілка, впродовж 20 років у Києвідекілька разів створювались Територіальні медичні об’єднання (ТМО), у томучислі – спеціалізовані. Всі вищеназвані об’єднання через 4–5 роківрозформовувалися через їхню неефективність і неспроможність надавати якіснумедичну допомогу і нераціональне використання бюджетних коштів. Останнє ТМО булорозформоване лише у 2011 році. Але в 2013 році, незважаючи на попередній досвідпо даному питанню, рішенням колишньої КМДА і Київради від 22.05.2013 №330/9387, знову було організовано чотири спеціалізованих ТМО: «Психіатрія»,«Дерматовенерологія», «Фтизіатрія» і «Санаторне лікування». При прийнятті цихрішень зовсім не зверталась уваги на думку практичних фахівців, якінаголошували на недоцільності наданих об’єднань і на те, що надані об’єднанняпотягнуть за собою значне збільшення бюрократичного апарату та збільшеннябюджетних витрат на його обслуговування. Фахівці попереджали також про те, що вумовах ТМО з’являється більше можливостей для корупційних дій, оскількиіснуватиме концентрація бюджетних коштів у одних руках.

 

Крім того, створення ТМО не передбачено постановоюКабінету міністрів України № 1113 від 24.10.2012 «Про затвердження Порядкустворення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькійобластях та м. Києві», де ТМО не вказані у переліку закладів охорони здоров’я,що мають входити до госпітальних округів.

 

Як наслідок, створення ТМО призвело до збільшення витратбюджетних коштів на обслуговування додаткового бюрократичного апарату(наприклад, штатний розклад ТМО Психіатрія збільшився 50 одиниць), що ніяк непокращило якість та організацію медичної допомоги населенню міста Києва. Відбулося збільшення посадовихокладів директорів ТМО та їхніх заступників (наприклад, посадовий оклад Директора ТМО значно більший, ніж у головного лікаря). Атакож створеноумови для розквіту корупції і зловживань службовим становищем.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи