Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.01.2014 12:55

Треба, щоб пенсіонери хоча б після смерті були рівними

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Зареєстрував у ВР проект Закону №4045 від 28.01.2014 про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо зміни розміру допомоги на поховання пенсіонера).

Зареєстрував у ВРпроект Закону №4045 від 28.01.2014 про внесення змін до Закону України «Прозагальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо зміни розміру допомогина поховання пенсіонера).

 

Згідно чинногозаконодавства розмір допомоги, що виплачується на поховання пенсіонера, становитьдвомісячну пенсію, яку отримував пенсіонер на момент смерті. Враховуючи, щопенсія окремого пенсіонера різна, обсяг допомоги також відрізняється. У той час,коли незначна кількість пенсіонерів отримує пенсію понад 10 тис. грн., убільшості випадків обсяг пенсії та відповідно допомоги на поховання не дозволяєгідно зустріти смерть. Дана норма суперечить Конституції України.

 

Відповідно дояких більшість пенсіонерів в Україні отримує пенсію в розмірі до 1200 гривень.Тоді як допомога на поховання складає менш, ніж 2400 гривень. Однак витрати напоховання складають від 7-10 тисяч гривень в залежності від регіону. Чиннанорма не покриває навіть і половини витрат на поховання.

 

Ця тема для менестала актуальною у зв’язку із подіями на Майдані, де я протягом двох місяцівпроводив прийоми громадян. Серед інших суспільних проблем під час розмов піднімаласяі ця проблема соціальної нерівності серед людей, навіть після їхньої смерті.

 

Данийзаконопроект дозволить підвищити обсяг допомоги на поховання пенсіонера дорівня вартості поховання людини, не залежно від того, яку пенсію він отримувавза життя. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи