Чому фонди МТСБУ повинні бути публічні? Доведення від супротивного
Побачив декілька публікацій на тему публічності грошових фондів МТСБУ і вирішив додати свої 5 копійок.
Стимулом для публікацій, в тому числі і моєї, став законопроект №3829 від 10.07.2020 про внесення зміни до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" щодо умов та порядку забезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів Моторним (транспортним) страховим бюро України.
Наводжу узагальнені твердження “проти законопроекту” та своє спростування до них.
Твердження 1.
Законопроект №3829 від 10.07.2020 - зазіхає на кошти приватних страхових компаній, а тому не може бути прийнятим.
Спростування 1.
Законопроект не змінює порядок формування грошових фондів МТСБУ.
Законопроект не змінює порядок витрачання грошових фондів МТСБУ.
Законопроект не змінює осіб, які управляють фондами МТСБУ.
Отже, в чому проявляється зазіхання - не зрозуміло.
Твердження 2.
Потреба в Законопроекті №3829 від 10.07.2020 відсутня, оскільки МТСБУ самостійно публікує інформацію про виплати для потерпілих у ДТП з грошових фондів МТСБУ.
Спростування 2.
Гроші з фондів МТСБУ використовуються не тільки для виплат потерпілим у ДТП.
Скільки і на що витрачаються кошти з фондів МТСБУ, окрім виплат потерпілим у ДТП, невідомо.
МТСБУ не публікує інформацію про кількість коштів, які надходять до фондів МТСБУ в розрізі кожної страхової компанії.
МТСБУ публікує інформацію у форматі, який не дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Чому закон має бути прийнятий?
Після прийняття закону, у відкритому та зручному доступі буде інформація про:
- організації (найменування, код, місцезнаходження, ПІП керівника) які використовують гроші з фондів МТСБУ;
- обсяги надходжень та витрат фондів МТСБУ, затверджені на відповідний рік;
- обсяги надходжень та витрат фондів МТСБУ, за звітний період;
- інформація про укладені договори спрямовані на використання коштів з фондів МТСБУ ;
- інформація про стан виконання договорів спрямованих на використання коштів з фондів МТСБУ;
- кількість службових відряджень, у тому числі із зазначенням кількості закордонних відряджень, загальний обсяг витрат на службові відрядження, у тому числі із зазначенням обсягу витрат на закордонні відрядження.
Інформація буде публікуватися на цьому сайті https://spending.gov.ua/new/https://spending.gov.ua/new/
Негативні наслідки прийняття закону я не побачив. Радий буду якщо хтось покаже.
- Встановлення судом фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками Леся Дубчак вчора о 18:44
- Смакуй українське: перспективи українського продуктового експорту в Німеччині Наталія Церковникова вчора о 15:51
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 15.07.2025 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 15.07.2025 14:00
- Бюджет-2025: "закордон нам допоможе" Любов Шпак 15.07.2025 13:33
- Революція безпеки Валентин Митлошук 15.07.2025 10:20
- Кабмін-шатл: змінилися крісла, але не пілоти Дана Ярова 14.07.2025 17:12
- HR-документообіг: коли кожна хвилина – це репутація Олександр Вернигора 14.07.2025 16:52
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу Юлія Мороз 14.07.2025 15:05
- Виклики і успіхи у врегулюванні авіаційних страхових спорів Сергій Дзіс 14.07.2025 14:32
- Що означає URC2025 у Римі для енергетики України та ЄС: підсумки та аналітика Ростислав Никітенко 14.07.2025 11:11
- Молдавський експеримент: коли іноземні експерти замінюють народний суверенітет Юрій Григоренко 14.07.2025 10:19
- Заметки по итогам Римской конференции: вопросы возрождения Украины Вільям Задорський 13.07.2025 18:59
- Что меняется в отсрочке для преподавателей: разбор законопроекта №13193 Віра Тарасенко 13.07.2025 15:30
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі "Україна та Нідерланди проти росії" Юлія Овчинникова 12.07.2025 20:59
-
Zeekr зникне з Нью-Йоркської біржі: Geely викуповує компанію повністю
Бізнес 9013
-
Що відбувається з грудьми після 30 – пояснює пластичний хірург
Життя 4498
-
Ціна російської нафти не дотягує до бюджетної цілі Кремля: дефіцит зростає
Бізнес 4285
-
Інвестиційний фонд нерухомості S1 REIT виплатив перші дивіденди інвесторам
Новини компаній 4221
-
Кабмін опублікував перелік стратегічних і критичних копалин та родовищ
Бізнес 4047