Чому гальмується євроінтеграція?
Угода про асоціацію передбачає для України до 2025 року обов'язкову імплементацію близько 350 європейських актів, директив та регламентів. 2016 рік не виправдав наших євроінтеграційних очікувань: в році, що минає, Україна зобов'язалася адаптувати 44 акти Є
Угода проасоціацію передбачає для України до 2025 року обов'язкову імплементацію близько350 європейських актів, директив та регламентів. 2016 рік не виправдав нашихєвроінтеграційних очікувань: в році, що минає, Україна зобов'язалася адаптувати44 акти ЄС в сферах енергетики, навколишнього середовища, громадськогоздоров'я, соціальної політики, діяльності компаній, оподаткування і державнихзакупівель.
Більшуспішними сферами стали державні закупівлі та енергетика, де ведеться системнаробота по наближенню українського законодавства до законодавства ЄС. В іншихсферах завдання по інтеграційних зобов'язаннях знаходяться на різних стадіяхвиконання: від законодавства, що регулює справляння акцизного збору, де дляповної імплементації вимог ЄС залишилося прийняти декілька технічних правок, дорегулювання в сфері навколишнього середовища, де адаптація відбувається занадтоповільно.
Найбільшоюперешкодою для своєчасної адаптації норм ЄС в Україні стало затягуванняпарламентом розгляду і прийняття відповідних законопроектів, повільна ізабюрократизована процедура узгодження проектів нормативно-правових актів, атакож недостатня здатність державних органів розробляти кваліфікованідокументи.
Можнавважати успішною адаптацію нормативної бази, здійсненої командою Міністерстваекономічного розвитку і торгівлі України, у сфері державних закупівель. Бувприйнятий таким, що виключає корупційну складову, документ «Дорожня карта усфері державних закупівель», де означено вимоги до процесу укладення договорівпро закупівлю, а також розділені повноваження між МЕРТ та Антимонопольнимкомітетом України (АМКУ) як органів, де перший повинен визначати державнуполітику в сфері державних закупівель, а другий - контролювати прийнятідержзамовниками рішення.
За кількаднів до Нового 2017 року Україна отримала другий транш фінансової допомоги ЄС всумі 55,125 млн. євро згідно з Угодою про фінансування, укладеною 2014 року.
Йдеться проугоду, яка більш відома як "Контракт з будівництва держави" (Statebuilding contract). Вказані безповоротні ресурси надані Україні за результатамипроведення Європейською комісією оцінки впровадження реформ у сферах боротьби зкорупцією, поліпшення системи державних закупівель, забезпечення прозорості тапідзвітності в сфері управління державними фінансами, реформи структурдержавного управління, реформування системи надання адміністративних послуг,впровадження конституційної реформи і гармонізації виборчого законодавства ірегламентів про фінансування політичних партій.
Серед низкидокументів про співробітництво між Україною та Євросоюзом у році, що минаєпідписано Угоду про антикорупційну ініціативу ЄС в Україні. Угода базується нарезультатах імплементації Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму дляУкраїни, виконання угоди для України з розвитку проекту ЄС «Підтримка реформ усфері юстиції», імплементації Програми рамкової співпраці між ЄС та РадоюЄвропи для держав Східного партнерства.
Черезслабкість кадрового ресурсу державних органів, виконання євроінтеграційнихзобов'язань здійснюється несистемно. Там, де відповідальні виконавці мають високукваліфікацію, діє ефективна комунікація на рівні Кабміну і парламенту - процесадаптації йде успішно, там, де цього немає - пробуксовує.
Насьогоднішній день законодавець залишається слабкою ланкою в процесієвроінтеграційних реформ. Чимало проектів нормативно-правових актів блокуютьсяна етапі підготовки до розгляду і власне голосування. Це відбувається черезслабку мотивацію і нерозуміння важливості європейського законодавства народнимидепутатами, а також через непопулярні та нерідко досить жорсткі вимоги ЄС доадаптації національного законодавства.
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко вчора о 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко вчора о 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш вчора о 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер вчора о 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Пенсійна реформа 2025 року 410
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 171
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 108
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 104
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 97
-
Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві
Бізнес 20707
-
Брно відправило до України перші подаровані Харкову тролейбуси – фото
Бізнес 7055
-
Україна переходить до остаточного знищення Чорноморського флоту
Думка 6487
-
Reuters дізналося зміст нового пакета санкцій ЄС проти Росії
Бізнес 6403
-
Правопис без правил: дев'ять дивних винятків, які ми взяли як норму
Життя 5018