Чому гальмується євроінтеграція?
Угода про асоціацію передбачає для України до 2025 року обов'язкову імплементацію близько 350 європейських актів, директив та регламентів. 2016 рік не виправдав наших євроінтеграційних очікувань: в році, що минає, Україна зобов'язалася адаптувати 44 акти Є
Угода проасоціацію передбачає для України до 2025 року обов'язкову імплементацію близько350 європейських актів, директив та регламентів. 2016 рік не виправдав нашихєвроінтеграційних очікувань: в році, що минає, Україна зобов'язалася адаптувати44 акти ЄС в сферах енергетики, навколишнього середовища, громадськогоздоров'я, соціальної політики, діяльності компаній, оподаткування і державнихзакупівель.
Більшуспішними сферами стали державні закупівлі та енергетика, де ведеться системнаробота по наближенню українського законодавства до законодавства ЄС. В іншихсферах завдання по інтеграційних зобов'язаннях знаходяться на різних стадіяхвиконання: від законодавства, що регулює справляння акцизного збору, де дляповної імплементації вимог ЄС залишилося прийняти декілька технічних правок, дорегулювання в сфері навколишнього середовища, де адаптація відбувається занадтоповільно.
Найбільшоюперешкодою для своєчасної адаптації норм ЄС в Україні стало затягуванняпарламентом розгляду і прийняття відповідних законопроектів, повільна ізабюрократизована процедура узгодження проектів нормативно-правових актів, атакож недостатня здатність державних органів розробляти кваліфікованідокументи.
Можнавважати успішною адаптацію нормативної бази, здійсненої командою Міністерстваекономічного розвитку і торгівлі України, у сфері державних закупівель. Бувприйнятий таким, що виключає корупційну складову, документ «Дорожня карта усфері державних закупівель», де означено вимоги до процесу укладення договорівпро закупівлю, а також розділені повноваження між МЕРТ та Антимонопольнимкомітетом України (АМКУ) як органів, де перший повинен визначати державнуполітику в сфері державних закупівель, а другий - контролювати прийнятідержзамовниками рішення.
За кількаднів до Нового 2017 року Україна отримала другий транш фінансової допомоги ЄС всумі 55,125 млн. євро згідно з Угодою про фінансування, укладеною 2014 року.
Йдеться проугоду, яка більш відома як "Контракт з будівництва держави" (Statebuilding contract). Вказані безповоротні ресурси надані Україні за результатамипроведення Європейською комісією оцінки впровадження реформ у сферах боротьби зкорупцією, поліпшення системи державних закупівель, забезпечення прозорості тапідзвітності в сфері управління державними фінансами, реформи структурдержавного управління, реформування системи надання адміністративних послуг,впровадження конституційної реформи і гармонізації виборчого законодавства ірегламентів про фінансування політичних партій.
Серед низкидокументів про співробітництво між Україною та Євросоюзом у році, що минаєпідписано Угоду про антикорупційну ініціативу ЄС в Україні. Угода базується нарезультатах імплементації Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму дляУкраїни, виконання угоди для України з розвитку проекту ЄС «Підтримка реформ усфері юстиції», імплементації Програми рамкової співпраці між ЄС та РадоюЄвропи для держав Східного партнерства.
Черезслабкість кадрового ресурсу державних органів, виконання євроінтеграційнихзобов'язань здійснюється несистемно. Там, де відповідальні виконавці мають високукваліфікацію, діє ефективна комунікація на рівні Кабміну і парламенту - процесадаптації йде успішно, там, де цього немає - пробуксовує.
Насьогоднішній день законодавець залишається слабкою ланкою в процесієвроінтеграційних реформ. Чимало проектів нормативно-правових актів блокуютьсяна етапі підготовки до розгляду і власне голосування. Це відбувається черезслабку мотивацію і нерозуміння важливості європейського законодавства народнимидепутатами, а також через непопулярні та нерідко досить жорсткі вимоги ЄС доадаптації національного законодавства.
- Податкова біполярність АБО коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 18.12.2024 14:22
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1235
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1152
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 560
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 264
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 225
-
Трамп обвалив акції своєї медіагрупи. Віддав частку Trump Media у спеціальний траст
Бізнес 9926
-
У Житомирській області збанкрутував порцеляновий завод з 200-річною історією
Бізнес 9789
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 8335
-
Попит на природний газ для експорту ЗПГ із США вперше за вісім років зменшився: причини
Бізнес 6479
-
Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
Бізнес 5174