Колапс в морській галузі
Минулого тижня Служба безпеки України провела обшуки в структарах Міністерства інфраструктури, після чого частина реєстрів перестала працювати
Здається, минулого четверга Морською адміністрацією і Міністерством інфраструктури прокотились обшуки мета яких була доволі позитивна і життєстверджуюча – перемогти гідру корупції.
Те що Міністерство інфраструктури та похідні державні підприємства та структури глибоко корупційні це факт про який не говорить хіба що ледачий. Тож кримінальні справи завжди супроводжують це відомство, як чайки кораблі.
І немає нічого дивного, що були обшуки, більше того, я їх прогнозував ще як тільки дізнався про відставку Авакова, адже головною задачею перед СБУ і Бакановим зараз є перенаправлення потоків з кишень групи Авакова, до кишень більш патріотичних силовиків.
Як би там не було, я б не звернув уваги на те, що силовики між собою розбирають на теренах Мінінфраструктури, якби не одне але. Після обшуків перестали працювати реєстри без яких життєдіяльність українських портів стає під питанням, а моряки не те що не зможуть здати іспити, вони елементарно не зможуть зробити документи, щоб іти в рейс.
Якщо по пунктам, то перестали працювати:
Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу
У зв’язку з чим, суднові агенти/капітани суден вимушені знов подавати всі документи до капітаній портів в паперовому вигляді, що суттєво збільшує час оформлення суднозаходу. Тобто ми наблизились до стандартів суднозаходу Сомалі
Система реєстрації, перевірки, видачі документів на право керування маломірними суднами
На даний момент не має можливості проводити запис на іспити на право управління ММС, КК комісії не можуть проводити іспити, відсутня можливість друкувати посвідчення на основі протоколів засідання кваліфікаційних комісій які вже були проведені, відсутня можливість працювати з особовими справами судноводіїв ММС.
Державний реєстру документів моряків.
Припинено роботу електронних сервісів по підготовки та дипломуванню моряків України, що у свою черги призвело до неможливості своєчасного отримання українськими моряками кваліфікаційних документів (робочих документі), у наслідок чого українські моряки не мають можливості працевлаштуватися (відбувається зрив контрактів).
Також, є загроза зупинки морських суден у міжнародних морських портах, на яких працюють українськи моряки (це приблизно 60% загальної кількості морських судне по всьому світу), у наслідок неможливості підтвердити легітимність українських документів моряків через електронні реєстри, що передбачено Міжнародною Конвенцією ПДНВ. Все це значно підірве репутацію українських моряків та України в цілому.
Я не знаю яким словом це можна назвати, окрім: «Велика морська ср...ка».
Мені пригадалась історія, яку мені розповідав минулого року знайомий з «Укравтодору», що до них прибігли НАБУ і забрали всі серваки з документацією, і тому злетіли всі тендера і відповідно велике будівництво трошки під питанням. До речі, серваки повертали місяць. «Іпаньки є всюди», - подумав я і забув. Але сьогодні я переконався, у правоті своїх слів.
Я не знаю, що виробляли правоохоронці з серверами структур, які вони вели обшук, але я бачу, що їх дії можуть призвести до фатальних наслідків, якщо їх процесуальне керівництво не втрутиться у справу і не відіграє ситуацію, щоб все знов запрацювало. Вже сьогодні судна зіштовхнулись із проблемами при заході в акваторії портів, вже сьогодні крюінги не можуть оформляти моряків на роботу за кордон – це все мільйонні збитки. Зрозуміло, що за них ніхто не відповісить, і я вже не вимагаю притягнути чергового слідчого чи суддю, що дав ухвалу на обшук і виїмку, але хоча б мінімізувати шкоду, яка є зараз вони зобов’язані. Просто з інстинкту самозбереження, адже ті іноземні компанії, що взяли порти в концесію вже дзвонять своїм інвестиційним няням в Офіс Президента, а значить дуже скоро всі хто причетний до цієї сраки отримає на горіхи і банку вазеліну.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6221
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3150
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2037
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1888
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1651