Бій під Крутами - для них була різниця
Бій під Крутами та бої за ДАП дійсно подібні своїм символізмом. І там, і там, держава кинула своїх найкращих синів у пекло...
Трохи більше ста років назад 300 юнаків були покинуті під вузловою станцією без примарних надій на життя та достатньої кількості патронів Симоном Петлюрою, який з найбільш боєздатними частинами відступив до Києва придушувати більшовицьке повстання.
Юнаки бились хоробро, але з військової точки зору марно. Рух військ Муравйова вони не зупинили, залізничні колії, які йшли на Київ не були зруйновані, що дало можливість більшовицьким військам вже за п'ять днів захопити Дарницю та мости через Дніпро, а за декілька днів і Київ.
На той час Київ був містом-мільйонником, тільки колишніх солдат та офіцерв російької армії знаходилось близько 20 тисяч, а захищати Київ виявилось нікому. Бо тим хто міг битись було без ріниці як буде називатись вулиця на якій вони будуть пити вино.
Так само і в 2014 році у багатомільйонної країни з мільйоном колишніх солдат та офіцерів не виявилось нікого окрім ледь обстріляних добровольців, щоб іти звільняти вузлову станцію Іловайськ. І там і там загинув цвіт нації, і тоді як і зараз на їх поховання збирались мітинги людей у військовій формі, які чомусь вважають, що вона дається лише для того, щоб ходити в ній по кав'ярнях та міністерствах.
Ті хто залишили на смерть юнаків під Крутами невдовзі назавжди втечуть з України, організовуючи уряди в еміграції, розповідаючи, як багато вони зробили для УНР та ведучи ідейний спір з колишніми білогвардійцями за пляшкою шампанського. А ті, хто мовчки поглядали спочатку за тим, як більшовики захопллють Київ, відводили очі коли ховали студентів-патріотів, отримали непередбачуваний урок від історії.
Кому повезло просто були репресовані в 30-х, кому ні - спочатку побачили, як все заради чого вони вирішили "зберегти себе для майбутнього" гине. Вони побачили голодомор. Спочатку дивились як відбирають хліб, потім як вмирають їх батьки, як мати намагається вбити одну дитину щоб прогодувати інших, але це не допомогало і врешті решт гинилу всі діти, ну а потім і самі лізли в петлю...
Історія повторюється.
Всі професійні патріоти зберегли себе для майбутнього і зараз готуються до політичної еміграції, бо ротись з необільшовизмом це занадто небезпечно. Необільшовики поки розгублені, адже як і в 1919-му вони не розраховували на таку легку перемогу.
Невдовзі нас чекає черговий етап визвольних змагань. І кожний вкотре задасть собі питання чи вартує його життя більше аніж інших синів України і чи дійсно треба продовжувати боротись...але відповідь на це питання просте - без України від Сяну до Дону у нас майбутнього просто не буде.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427