ЧЕРЕЗ ТРИ МІСЯЦІ В УКРАЇНІ ЗНИКНЕ КОМУНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ
До осені сфера комунального міського пасажирського транспорту може бути доведена до межі, за якою її відновлення буде уже неможливим. І те, що країну може охопити транспортний катаклізм, якщо до вересня не буде вирішено проблему із заборгованістю з виплати
До осені сфера комунального міського пасажирського транспорту може бути доведена до межі, за якою її відновлення буде уже неможливим. І те, що країну може охопити транспортний катаклізм, якщо до вересня не буде вирішено проблему із заборгованістю з виплати заробітної плати транспортникам є цілком реальним.
Транспортна галузь занепадає через те, що підприємствам не вистачає обігових коштів. Причина - значна затримка, а то й не отримання взагалі державних субвенцій за перевезення пільговиків. В результаті маємо катастрофічну заборгованість із виплатою заробітної плати, а також відсутність будь-якого оновлення парку тролейбусів, трамваїв та автобусів.
За даними моніторингу НФПУ, заборгованість із виплатою зарплат лише у 13 областях України, де є найбільша заборгованість, складає понад 105 млн. гривень. Особливо заборгували своїм працівникам «Київпастранс» - 40,9 млн. грн., «Дніпропетровськийелектротранспорт» - 19 млн. грн., Харківське КП «Міськелектротранспорт» - 11 млн. грн., Севастопрольське КП «Севелектроавтотранспорт» - 10 млн. грн.. На сьогодні, заборгованість по зарплаті транспортникам складає від двох до п’яти місяців.
Тому, не дивно, що трудові колективи залишають досвідчені водії, транспортний парк перебуває у аварійному стані, а умови праці для транспортників за останній час значно погіршились.
Пройде ще три місяці, завершиться сезон відпусток, і навантаження на комунальний транспорт збільшиться. І якщо брати до уваги, що стан комунального транспорту в Україні є найгіршим за всі роки його існування - міські тролейбуси та автобуси, або перестануть працювати, або стануть загрозою для життя пасажирів.
Знайти вихід, щоб зберегти галузь та вивести її на належний рівень можна. Для цього, по-перше, необхідно забезпечити належне виконання бюджету, зокрема, у частині компенсування витрат за перевезення пасажирів пільгових категорій. Причому дане питання повинно бути взято під особистий контроль Прем’єр-міністра. По-друге, необхідно запровадити пряме дотування комунального транспорту, як це існує, зокрема, у багатьох країнах ЄС.
Крім того, варто було б розглянути можливість альтернативних механізмів компенсації витрат на перевезення пільговиків, наприклад, впровадження адресної фінансової допомоги.
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 11164
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 8674
-
Всі російські військові платитимуть за пошкоджену на війні техніку. В РФ ухвалили закон
Бізнес 4958
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4685
-
В Україні пропадає до 60% зібраних овочів і фруктів
Бізнес 4024