Компроміс із державним сумлінням
Станом на 2 березня процедурою податкового компромісу скористалось 1067 платників податків. Це трагічно мало!
Відповідно дозазначеної інформації на сайті Державної фіскальної служби України, яка єправонаступником Міністерства доходів і зборів ім. Олександра Клименка, станомна 2 березня процедурою податкового компромісу скористалось 1067 платників податків. Згідно з тим самим джереломінформації, така процедура збільшить надходження до бюджету на 186,4 мільйонигривень. Що станом на 02.06.2015 р., відповідно до курсу яким користуєтьсяреальний сектор економіки, складає близько 6,5 мільйони доларів! Це капля вморі якщо проаналізувати загальну кількість платників податків, особливо вчастині стабільного підприємництва попередніх років. Найбільш кричущим фактом євідсутність великих платників податків, що скористались даною процедурою, аджесаме такі платники створюють фіскальний дохід для державного бюджету. Тобто замість введення в дію норм щодо трансферногоціноутворення, який би надавав фіскальним органам інструменти для фільтраціїтіньового потоку грошових коштів до офшорних компаній проводяться мало ефективні«податкові компроміси». Саме офшорні схеми єшироко розповсюджені в структурі зменшення податкових зобов’язань. Відсутністьтрансферного регулювання в максимально жорсткій формі створює передумови дляподальшого збільшення курсу американського долару. Адже при вивільненніопераційних коштів, шляхом зменшення фіскального навантаження, великі платникиподатків формулюють валютні резерви з гривневих заощаджень.
Більшетого, курсові ризики та політико-економічні реалії зменшують надходження відімпорту продукції. В своєму інтерв’ю голова «митної частини» ДФСУ АнатолійМакаренко зазначив: «Есть же налоговый компромисс. Вы хорошую мысль подсказываете, почемунет таможенного компромисса? Да, это не типично для таможни, но это должнобыть. Не зря Абдулла говорил: "Договорись с таможней". Продовжуючиознайомлюватись з текстом інтерв’ю, варто відмітити наступні слова головимитниці: «Проблема таможенника - приниматьли документы по первому методу таможенной стоимости. Импортер заявляет, чтотрубка стоит 100 долл. Внутренне ты понимаешь, что она стоит 300 долл, но унего документы есть на 100 долл, он через склад прогнал. Что делать? Принятьтакое к оформлению или не принять?».Ключовим посилом є фраза «внутренне ты понимаешь».Очевидно, що така «проблема» у посадової особи митного орану не може з’являтисьза умови роботи згідно чинним нормативно-правовим актам! Адже сутність реформованоїще за часів Ігоря Калєтніка в 2012 р. Митної служби України стало введенняелектронної системи формування митної вартості. Якщо коротко, то цецентралізована база вартостей на ідентичний та/або подібний товар, що вжеімпортувався іншими суб’єктами ЗЕД. Тому коли митник приймає до оформленнямитну декларацію, окрім іншого її аналізує комп’ютерна (автоматизована)«система ризиків», та у випадку наявності в митному реєстрі іншої вартості(наприклад, більшої) інспектор повинен проаналізувати подані документи. Таким чином, в 2012 році була створена антикорупційна система імпорту товарів іспівпраця Митної служби України тих часів з європейськими країнами додатковопідтверджує вищевикладений факт. Але, нажаль, в 2013 році Янукович створивМіндоходів та об’єднав прогресуючу митну службу з податковою адміністрацією,чим створив надпотужний орган для тотального контролю над підприємцями! Нажаль,відтоді розвиток митної справи зупинився, і наразі, замість проведення реальноїреформи фіскальних органів, ми маємо правонаступника у вигляді ДФСУ, фактичноскомпрометованого органу!
Сьогоденнікурсові реалії створюють можливості для стимулювання експорту та виваженоїполітики імпорту. Замість підвищення митних ставок потрібно зафіксувати митніплатежів в гривні! Тобто при імпорті товару «А», стягується 10% мита,доцільно адмініструвати такий платіж в еквіваленті 21,5 гривня/долар, адже саметакий курс закладений до бюджету. Тобто держава отримає «запланований» дохід, апідприємець матиме можливість легального імпорту, адже в змозі реалізуватитовар. У випадку останніх курсових явищ, імпортери або зменшать асортимент такількість товару, або перейдуть на нелегальні методи ввозу товару(контрабанду). Тобто держава недоотримає фіскальну вигоду. Це лише приклад дляформування митної політики держави, і успішне реагування митної служби на кон'юнктуру ринку можливе лише в реформованому вигляді, коли остання єсамостійним органом адміністрування, а не «придатком» до податковоїадміністрації. Зразком може бути Митна служба України часів 2010-2012років, ефективність якої підтверджена кількісними та якісними надходженнями добюджету та успішною співпрацею з європейськими митниками, наприклад під часЕВРО-2012!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422