Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.12.2023 15:24

У світі подано рекордну кількість патентних заявок. Хто, що і де патентує?

Патентна повірена, адвокат, засновниця патентно-юридичної компанії IPStyle

Зростання патентної активності триває третій рік поспіль. Також активно захищають торговельні марки й помислові зразки

3,46 млн саме стільки заявок на патенти подали новатори зі всього світу у 2022 році. Про це свідчать дані Всесвітньої організації інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization, WIPO).

Згідно з дослідженням «Світові показники діяльності в галузі інтелектуальної власності», найбільше патентних заявок припадає на Китай, США, Японію, Республіку Корея та Німеччину. Заявники з Китаю подали близько 1,58 млн патентних заявок, всередині країни та інших юрисдикціях.

Водночас кількість патентних заявок, поданих резидентами Індії, зросла на 31,6%. Таке зростання не змогла продемонструвати жодна інша країна з десятки лідерів. Тож напрошується висновок, що світова патентна діяльність досягла нових висот завдяки індійським і китайським новаторам.

Поглянемо на сектори. Комп'ютерні технології найбільш часто зустрічаються в опублікованих патентних заявках по всьому світу, орієнтовно 11,1% від загальної кількості. Далі йдуть електромеханіка, контрольно-вимірювальне обладнання, медичні технології та цифровий зв'язок. Помітно підтягнулася хімічна інженерія.

Щодо торговельних марок, то наразі налічується 82,5 млн реєстрацій. Минулого року у світі було подано 11,8 млн заявок на ТМ, які охоплюють 15,5 млн класів товарів і послуг. Найбільше воліють захистити свій бренд представники технологічного сектору, на них припадає 22% загальної кількості заявок. Наступними за попитом стали охорона здоров'я, одяг та аксесуари, а також дозвілля та освіта. Помітну частку посідають ТМ у таких секторах, як ділові послуги, сільське господарство та побутова техніка. 

Знов таки, найбільша активність щодо ТМ зафіксована серед тих, хто в Китаї. В країні і за кордоном вони подали на реєстрацію ТМ за 7,7 млн класів товарів і послуг. За Китаєм крокують заявники з США, Туреччини, Німеччини та Індії.

Загалом, Китай залишається беззаперечним лідером за кількістю чинних реєстрацій ТМ (майже 42,7 млн). Друге місце  США (3,1 млн активних реєстрацій), третє — Індії (майже 2,9 млн).

Також минулого року у світі подано близько 1,1 млн заявок на реєстрацію промислових зразків. У них містилося близько 1,5 млн зразків, невеличке зниження на 2,1% порівняно з роком раніше.

Найактивнішими за промисловими зразками знов-таки стали заявники з Китаю  841 164 зразки, Туреччини — 80 559, Німеччини — 70 346, США  67 349, Республіки Корея — 62 014. На ці п'ять країн у сукупності припадає три чверті всієї заявницької активності у 2022 році, зокрема 75,6%.

Найбільшу частку в глобальному обсязі зайняли такі сектори, як меблі та предмети домашнього вжитку, текстиль та аксесуари, машини та інструменти, а також електроосвітлювальне обладнання.

Загалом у 2022 році у світі налічувалося близько 5,8 млн чинних реєстрацій промислових зразків.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи