Пільги для малого та середнього бізнесу в умовах карантину
Головні зміни Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби".
2 квітня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Серед головних змін, що передбаченні Законом № 540-ІХ, – внесення змін до ст. 291 Податкового кодексу України, а саме – збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб-підприємців: 1 група – до 1 млн. гривень, 2 група – до 5 млн. гривень, 3 група – до 7 млн. гривен.
Штрафні санкції тимчасово не будуть застосовуватися в період з 01.03.2020 р. до 31.05.2020 р. за такі порушення:
- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;
- неповна сплата або несвоєчасна сплата ЄСВ одночасно з видачою сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
- несвоєчасне подання звітності до ДПС.
Також за ці періоди не застосовується пеня, а нарахована пеня підлягає списанню.
Крім того, фізичні особи-підприємці звільняються від сплати єдиного соціального внеску за себе лише на період березень-квітень (за травень необхідно буде сплачувати). Цим Законом не передбачено звільнення від сплати єдиного податку. Однак, органи місцевого самоврядування отримали право приймати рішення про зміну ставок єдиного податку.
Особливої уваги заслуговує внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення», а саме – доповнення Закону новою статтею 47-1 щодо особливостей надання допомоги по частковому безробіттю на період протидії поширенню коронавірусної хвороби, передбаченої карантином, встановленим КМУ.
Для отримання допомоги своїм працівникам, роботодавець із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва повинен звернутися до територіального органу Державного центру зайнятості, за місцем реєстрації його як платника ЄСВ, та подати наступні документи:
1) заяву у довільній формі;
2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України;
3) відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю згідно з цією статтею;
4) довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що виникла протягом п’яти років, що передують року зупинення (скорочення) виробництва.
Також, є певні особливості для отримання такої допомоги:
1. право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають лише застраховані працівники, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію);
2. допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові;
3. виплата допомоги здійснюється роботодавцем з першого дня скорочення тривалості робочого часу працівників за рахунок коштів Фонду у межах строку проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ.
Важливо, що у роботодавця є лише 30 днів з дня зупинення (скорочення) виробництва для звернення за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю!
У разі розірвання трудового договору (після закінчення виплати допомоги) протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги, з підстав, передбачених п. 1 ст. 40 (крім повної ліквідації або припинення діяльності роботодавця), п. 1 ст. 36, ч. 3 ст. 38КЗпП, кошти повертаються в повному обсязі до Фонду безробіття.
Допомога не надається за наявності у роботодавця заборгованості з виплати зарплати та сплати ЄСВ, яка виникла протягом п’яти років, що передують року зупинення виробництва.
Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю приймається територіальним центром зайнятості на регіональному рівні протягом 3-х робочих днів з дня подання роботодавцем документів за місцем реєстрації як платника ЄСВ.
Нагадую, в цій статті було розглянуто лише найістотніші зміни для малого та середнього бізнесу. Загалом, Закон передбачає внесення змін до більш як тридцяти нормативно-правових актів (в тому числі ПКУ, КЗпП, ЦКУ, ГКУ, Закону «Про зайнятість населення», Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» тощо).
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1263
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 560
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 240
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12545
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 5985
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4413
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4232
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3233