Ефективний бізнес: електронний документообіг цілком легальний
Електронний документообіг як інструмент автоматизації бізнес-процесів компаній вже сьогодні розглядають в якості рішення, яке зекономить їм значні кошти. Справді якщо порахувати скільки сьогодні український бізнес витрачає на паперовий документообіг, то в
Електронний документообіг як інструмент автоматизації бізнес-процесів компанії вже сьогодні розглядають в якості рішення, яке зекономить їм значні кошти. Справді якщо порахувати скільки зараз український бізнес витрачає на паперовий документообіг, то в підсумку ми отримаємо кругленьку суму. А ці гроші можна витратити хоча б на розвиток бізнесу.
На законодавчому рівні електронний документообіг в Україні повністю легалізовано. Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» було прийнято ще у 2003 р. Його дія поширюється на відносини, що виникають у процесі створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання та знищення електронних документів. Відповідно до Закону, електронний документ – це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включно з обов’язковими реквізитами документа. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується процес створення електронного документа.
Порядок використання електронного цифрового підпису, регулюються Законом України «Про електронний цифровий підпис», який також було прийнято у 2003 р. Відповідно до цього Закону, якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ і документ на папері, кожен з документів є оригіналом та має однакову юридичну силу. Допустимість електронного документа як доказу не може заперечуватися лише на підставі того, що він має електронну форму.
Більше того наказом Міністерства юстиції України №1886/5 від 11.11.2014 р. затверджено Порядок роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання. Цей документ встановлює загальні вимоги до впровадження електронного документообігу із застосуванням електронного цифрового підпису, відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», та передбачає порядок організації роботи з електронними документами у діловодстві в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності. Також документ регламентує порядок підготовки електронних документів для передачі на архівне зберігання. В цьому порядку деталізовано, як створювати електронні документи на підприємстві, як їх підписувати та зберігати.
Варто звернути увагу й на те, що не так давно набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями», яким було скасовано використання печаток в Україні. Тепер печатка не є обов’язковою вимогою для визнання документа чи угоди дійсними. Держоргани або органи місцевого самоврядування не мають права вимагати наявності печатки на офіційних документах компанії. Цей документ відкрив шлях для повноцінного використання електронного документообігу бізнесом. Можна сказати, що останній камінь спотикання в цьому питанні прибрано.
Перевагою переведення документообігу підприємства в електронний вигляд також треба назвати можливість економії коштів на оренді офісів. З таким підходом працівник може працювати дистанційно, підписуючи та погоджуючи всі документи онлайн. З сучасними інформаційними технологіями у бізнеса зникає необхідність облаштовувати робоче місце для певної категорії працівників та орендувати великі офісні площі.
Більше того, після запровадження на підприємстві електронного документообігу зникне необхідність у використанні паперу для друку документів. Це в свою чергу приведе до зменшення вирубки лісів і позитивно вплине на навколишнє природнє середовище, яке сьогодні потребує значного захисту.
- Фінансові розслідування: злови мене якщо зможеш. Артем Ковбель вчора о 23:38
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі Віктор Шкробот 06.09.2024 15:25
- Як маркетологу підвищити окупність медіаінвестицій та збільшити продажі в кризові періоди? Вікторія Новак 06.09.2024 14:52
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні Юрій Пінчук 06.09.2024 12:30
- Щодо впливу кадрових змін на приватизацію спиртової галузі Віталій Жадобін 06.09.2024 12:20
- Як визначити ефективність роботи PR відділу? Олександр Висоцький 06.09.2024 09:35
- Право іншого учасника провадження на апеляційне оскарження того самого рішення Євген Морозов 06.09.2024 09:22
- Го – більше, ніж гра. Стратегічне мислення на часі Володимир Костерін 05.09.2024 22:16
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК Ігор Калініченко 05.09.2024 18:02
- Entertainment в маркетингу: як розваги допомагають залучати та утримувати аудиторію Алла Болоховська 05.09.2024 14:25
- Як просувати українські продукти на європейському ринку: інструкція Микола Скоропадський 05.09.2024 09:48
- Визначення судом компетенції установи для проведення судової експертизи Євген Морозов 04.09.2024 09:15
- Судова практика застосування частини 3 статті 333 КПК України Євгенія Тонконожко 03.09.2024 16:24
- Невидимі бар'єри жіночого лідерства Ірина Титарчук 03.09.2024 15:38
- Сила закону: як через суд вдалося скасувати незаконний наказ про мобілізацію Арсен Маринушкін 03.09.2024 11:26
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 646
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 419
- Історія повторюється? Уроки для Польщі та України і всіх бажаючих 373
- Сила закону: як через суд вдалося скасувати незаконний наказ про мобілізацію 212
- Судова практика застосування частини 3 статті 333 КПК України 178
-
Венеційський кінофестиваль 2024: Найяскравіші зірки, які підкорили червону доріжку (Фото)
Життя 8730
-
Зараз головна війна у світі – не наша. А за ЄС і Австралію
Думка 7824
-
"Успіх для Путіна". Як Україна може попасти під роздачу через невдоволення мусульманами у ФРН
6151
-
Життя дітей супербагатіїв: погляд зсередини
Життя 5850
-
Забруднена вода з Десни досягне Києва 10 вересня — заступниця Міндовкілля
Життя 4577