Червона тінь ХХ століття в Білій Церкві
Червона тінь ХХ століття в Білій Церкві, або Як голосувати чесно за «Почесного громадянина»?
25 років відновленої Незалежності ніяк не вплинули і нічому не навчила половину складу Білоцерківської міської ради. Ні Революція на граніті, ні Майдан-2004, ні Революція Гідності. Навіть пряма агресія з боку Російської Федерації залишає депутатів в густому, задушливому мороці «позаминулого часу» Радянського Союзу. Своєрідним лакмусовим папірцем стали результати голосування по присвоєнню звання «Почесний громадянин Білої Церкви» ветерану Української Повстанської Армії, громадському діячу Теодорові Дячуну. Депутати ТАЄМНИМ голосуванням вирішили, що йому не місце серед почесних.
Положення про звання «Почесний громадянин міста Біла Церква», прийняте рішення міської ради від 23 грудня 2014 р за № 1373-68-VI http://bc-rada.gov.ua/node/1826 визначає, що «Звання «Почесний громадянин міста Біла Церква» присвоюється… громадянам міста за незаперечні заслуги перед Україною чи громадою міста у різних сферах його життєдіяльності і є зразком високої моральності, патріотизму і безкорисливого служіння Батьківщині». Депутати Білоцерківської міської ради своїм рішенням заперечують боротьбу Теодора Дячуна проти нацистів і загонів НКВД-МГБ, 25 років ув’язнення в таборах і перебування у засланні, 25-річну громадську роботу по реабілітації вояків УПА і виховання патріотичної молоді, а також перебування на фронті в зоні проведення АТО у 2015 році (Теодор Григорович Дячун народився у 1927 р.), як «безкорисливе служіння Батьківщині».
Крім того, у вищезазначеному Положенні й слова немає про ТАЄМНЕ голосування. Прописана процедура подання кандидатури і її затвердження. Звання «…присвоюється рішенням сесії Білоцерківської міської ради на основі подань та рекомендацій виконавчого комітету». Тобто своїми діями депутати порушили затверджений попередниками документ.
В подібних положеннях багатьох міст України передбачені Експертні ради, які готують подання на розгляд постійної депутатської комісії з питань законності, регламенту, депутатської етики тощо, а лише потім вносяться в порядок денний сесії. Такий механізм є у Мукачевому та Харкові. Такий же досвід планується застосувати й у Білій Церкві.
А на завершення кілька слів про моральність. Сьогодні міські ради масово приймають рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста» загиблим в АТО воїнам, не маючи змоги в інший спосіб надати пільги сім’ям полеглих. Але шануючи мертвих, забувають про живих. В містах Київщини звання «Почесний громадянин» з комбатантів УПА має лише Михайло Бунь з Броварів. А між тим, в Київській області активно діють станиці Братства ОУН-УПА і донедавна повстанців було не одиниці. Сьогодні ж їх можна полічити на пальцях. І якщо «Почесними громадянами» українських міст і сіл залишаються сотні колишніх офіцерів КГБ і РА, які й досі заперечують факт існування держави Україна, отримуючи при цьому пенсії і пільги, то стає сумно за нашу державу.
Визнання подвигу УПА потрібне не комбатантам. Це потрібно нам, щоб не збочити з дороги Незалежності й не повернутися в «червоний морок» ХХ століття.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436