"Бюджет участі" на карантині?
У зв’язку з карантином через коронавірус багато громад призупиняють голосування за проєкти бюджету участі, які були заплановані на березень.
У зв’язку з карантином через коронавірус багато громад призупиняють голосування за проєкти бюджету участі, які були заплановані на березень. Так, наприклад, у Житомирі голосування, яке планувалося на кінець березня, було перенесено на невідомий термін. У Кам’янському цикл бюджету участі-2020 призупинено і буде поновлено після поліпшення епідемічної ситуації. В той же час, інші громади не зупиняють цикл бюджету участі, а залишають можливість проголосувати тільки онлайн. Так в Івано-Франківську припинено голосування за проєкти бюджету участі в ЦНАП та його територіальних підрозділах, причому зберігається можливість проголосувати онлайн.
Загалом формат голосування за бюджет участі може бути паперовим або електронним. Електронне голосування може здійснюватися або у центрах надання адміністративних послуг або безпосередньо на онлайн-платформі. Для ідентифікації людини в електронному голосуванні може бути використана електронна пошта або профіль у соціальних мережах (найменш надійний спосіб ідентифікації), паспорт, відсканований і завантажений в онлайн-систему (теж не дуже надійний спосіб ідентифікації), електронний цифровий підпис, БанкІД або ІД-картка (надійні способи ідентифікації). Чим суворіший спосіб ідентифікації, тим ідентифікація надійніша, але тим менша участь – і навпаки.
В Україні переважаючим (у близько 2/3 громад) залишається змішане паперово-електронне голосування, хоча часова динаміка демонструє тренд диджиталізації технології голосування за проєкти. В першому циклі бюджету участі 24,4 % громад мали тільки електронне голосування, а в третьому циклі вже 29,8 % громад. Також за весь час існування бюджету участі у країні, щонайменше 17 громад змінювали формат голосування. При чому 15 з них рухалися у напрямку до електронного.
Отже, як видно з даних є чимало громад, які використовували лише електронне голосування ще до обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусу. Ба більше, такий формат продемонстрував максимальну прозорість та підзвітність влади. Тому, не варто призупиняти цикл бюджету участі через карантин, а допомогти мешканцям зробити свій вибір онлайн.
Такі заходи зменшать кількість голосуючих, проте убезпечать громадян від зараження коронавірусом, а бюджет участі від невиконання, адже голосування це тільки один з етапів. За ним слідує визначення та оголошення переможців, планування та реалізація проєктів і звітування. Тому, щоб не зменшувати час на реалізацію інших етапів і не ставити під загрозу виконання проєктів бюджету участі в цьому циклі, варто зробити голосування лише онлайн і рухатися до «держави у стартфоні» навіть швидше, ніж планувалося.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13888
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13538
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5196
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5001
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4797