"Бюджет участі" на карантині?
У зв’язку з карантином через коронавірус багато громад призупиняють голосування за проєкти бюджету участі, які були заплановані на березень.
У зв’язку з карантином через коронавірус багато громад призупиняють голосування за проєкти бюджету участі, які були заплановані на березень. Так, наприклад, у Житомирі голосування, яке планувалося на кінець березня, було перенесено на невідомий термін. У Кам’янському цикл бюджету участі-2020 призупинено і буде поновлено після поліпшення епідемічної ситуації. В той же час, інші громади не зупиняють цикл бюджету участі, а залишають можливість проголосувати тільки онлайн. Так в Івано-Франківську припинено голосування за проєкти бюджету участі в ЦНАП та його територіальних підрозділах, причому зберігається можливість проголосувати онлайн.
Загалом формат голосування за бюджет участі може бути паперовим або електронним. Електронне голосування може здійснюватися або у центрах надання адміністративних послуг або безпосередньо на онлайн-платформі. Для ідентифікації людини в електронному голосуванні може бути використана електронна пошта або профіль у соціальних мережах (найменш надійний спосіб ідентифікації), паспорт, відсканований і завантажений в онлайн-систему (теж не дуже надійний спосіб ідентифікації), електронний цифровий підпис, БанкІД або ІД-картка (надійні способи ідентифікації). Чим суворіший спосіб ідентифікації, тим ідентифікація надійніша, але тим менша участь – і навпаки.
В Україні переважаючим (у близько 2/3 громад) залишається змішане паперово-електронне голосування, хоча часова динаміка демонструє тренд диджиталізації технології голосування за проєкти. В першому циклі бюджету участі 24,4 % громад мали тільки електронне голосування, а в третьому циклі вже 29,8 % громад. Також за весь час існування бюджету участі у країні, щонайменше 17 громад змінювали формат голосування. При чому 15 з них рухалися у напрямку до електронного.
Отже, як видно з даних є чимало громад, які використовували лише електронне голосування ще до обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусу. Ба більше, такий формат продемонстрував максимальну прозорість та підзвітність влади. Тому, не варто призупиняти цикл бюджету участі через карантин, а допомогти мешканцям зробити свій вибір онлайн.
Такі заходи зменшать кількість голосуючих, проте убезпечать громадян від зараження коронавірусом, а бюджет участі від невиконання, адже голосування це тільки один з етапів. За ним слідує визначення та оголошення переможців, планування та реалізація проєктів і звітування. Тому, щоб не зменшувати час на реалізацію інших етапів і не ставити під загрозу виконання проєктів бюджету участі в цьому циклі, варто зробити голосування лише онлайн і рухатися до «держави у стартфоні» навіть швидше, ніж планувалося.
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук вчора о 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Готують підвищення тарифів для населення 601
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 577
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 366
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 176
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 88
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 15757
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
8421
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 3694
-
Ідеальний формат харчування у готелі чи круїзі – гід для мандрівників
Життя 3488
-
Батьки першокласників отримають по 5000 грн від держави: деталі
Фінанси 2899