Всеукраїнська благочинна ініціатива "Рука допомоги"
Серед найжахливіших наслідків всіх наших економічних та соціальних негараздів є те, що з року в рік українці втрачають свій найдорожчий скарб – своє власне здоров’я. Низькі доходи населення, розрив між доходами багатих та бідних у 40 разів, мізерне бюджетн
Серед найжахливіших наслідків всіх наших економічних та соціальних негараздів є те, що з року в рік українці втрачають свій найдорожчий скарб – своє власне здоров’я. Низькі доходи населення, розрив між доходами багатих та бідних у 40 разів, мізерне бюджетне фінансування соціальної сфери, зруйнована інфраструктура і все це на тлі хабарництва, всюдисущої корупції й байдужості з боку бізнесу та держави. Ці та інші соціально-економічні болячки аж ніяк не сприяють здоров’ю простих українців.
Але ми вважаємо, що знайшли спосіб лікування для української медицини. Більше того, ми знаємо як допомогти місцевим громадам сіл та райцентрів робити це самостійно, не очікуючи допомоги від держави.
Задля цього мною, Володимиром Каплієнко у співпраці із Всеукраїнським благодійним Фондом «Інститут соціальних проектів» та Міжнародною асоціацією благодійників започаткувано Всеукраїнську ініціативу «Рука допомоги», що розрахована на 2 роки і має охопити 30% сільських територій України.
Перша фаза проекту розпочалась на Житомирщині 17-18 березня 2012 року в Андрушівці. І вже 6 червня цього року, після проведення акцій у 4-районах Житомирщини розпочалася друга частина проекту — фаза реалізації, що має охопити усю країну.
За результатами акцій «Рука допомоги» на Житомирщині вже маємо такі результати:
![Всеукраїнська благочинна ініціатива "Рука допомоги"](http://kaplienko.info/wp-content/uploads/2012/06/результати.bmp)
Крім суто статистичних показників свідченням позитивних результатів може слугувати і той факт, що
величезна кількість людей із задоволенням повторно зверталися до «Руки допомоги» та навіть їхали в інші райони де проводилися акції.
Завдяки цим заходам тисячі людей Житомирщини змогли отримати якісні медичні консультації від лікарів вищої категорії з обласних центрів України, а також необхідні медикаменти та окуляри. Районним лікарням передано медичне обладнання та гуманітарну допомогу.
Акція набула неабиякої популярності серед усіх верств населення, як сіл так і райцентрів. Яскравим підтвердженням цьому стали щирі слова подяки, які неодноразово лунали на адресу організаторів та волонтерів добровольців, що приєдналися до цієї доброї справи.
Окрім цього Фондом:
- Укладено домовленості про співпрацю з центральними районними поліклініками.
- Визначено коло житомирчан, які можуть стати місцевими координаторами Акції (медичними старостами територіальних громад).
Відпрацьовано ефективну схему проведення акцій в будь-якому куточку країни.
6 червня у Києві Міжнародна асоціація благодійників та «Інститут соціальних проектів» презентували Всеукраїнську благодійну ініціативу «Рука допомоги», де підвели перші підсумки, анонсували план дій на майбутнє, закликали меценатів та всіх небайдужих сприяти поширенню проекту по всій Україні.
В розрахунку на 110 територій сільських районів України бюджет проекту складатиме близько 30 млн.грн. Я, Володимир Каплієнко впевнений, що для реалізації такого масштабного задуму потрібно побудувати місточок між тими хто може допомагати та тими хто потребує допомоги. Долучитися до цієї справи він закликав всіх небай-дужих.
![Всеукраїнська благочинна ініціатива "Рука допомоги"](http://kaplienko.info/wp-content/uploads/2012/06/схема.bmp)
На прес-конференції організатори акцій «Рука допомоги» анонсували план подальших дій.
Проект складається з 4-х етапів. У підсумку, охопивши 30% сільських територій ініціатори проекту планують створити умови для підвищення рівня ініціативності сільських громад в сфері медичного захисту та значно підвищити показники диспансеризації (профілактичних медичних обстежень) на селі.
Фонд не оминув і наукового підґрунтя проекту. Під час акцій Фонд проводив соціологічні опитування щодо якості життя та якості медицини на селі.
За результатами досліджень більшість мешканців сіл відчувають гостру потребу в допомозі лікарів конкретних медичних спеціальностей: хірургів, травматологів, гінекологів, кардіологів, терапевтів; мешканці Житомирщини витрачають майже половину сімейного бюджету на лікування; але найжахливішим результатом даних досліджень є виявлення того факту, що 95% опитаних звертаються за медичною допомогою лише у разі загострення хвороб.
Партнер проекту, народний депутат Раїса Сорочинська-Кириленко – відомий фахівець медичної галузі, наголосила на кричущій необхідності профілактичних медичних обстежень (диспансеризації) для попередження виникнення важких захворювань (цукрового діабету, серцево-судинної системи, безпліддя). При цьому вона наголосила, що стан профілактичної медицини на селі є незадовільним.
Леонід Соколов – голова правління благодійного фонду «Серце до серця» (партнер акцій) зазначив, що в проекті «Рука допомоги» вже задіяно 11 благодійних організацій і ця кількість постійно зростає.
Присутні на прес-конференції селищні голови Гетьман Василь Миколайович та Запольський Микола Леонідович з Андрушівського і Попільнянського районів щиро подякували Фонду за ініціативу «Рука допомоги» та запевнили, що готові до подальшої співпраці. Гості з Житомирщини зазначили, що їхні села налічують тисячі людей в яких є бажання дбати про власне здоров’я, проте лише бажання замало, треба мати реальну підтримку з боку держави в створенні умов профілактики захворювань. Тому Фонд, як першопроходець в цій справі – турботі про селян та їх здоров’я, неодмінно знайде однодумців, а місцева ініціатива буде невпинно зростати.
Член правління Фонду «Інститут соціальних проектів» Марина Полетаєва стверджує – «В сучасному меркантильному світі, творіння добра є неймовірно приємною справою, тому лікарі які напружено працюють в рамках акції «Рука допомоги» завжди хочуть повторно взяти участь і допомогти ще більшій кількості людей».
Свій виступ я, Володимир Каплієнко завершив зверненням до меценатів, благодійників та небайдужих українців – «Ми запрошуємо вас до нашої акції, щоб нашими спіль-ними зусиллями в Україні стало набагато менше людей які страждають. Ми хочемо щоб у сільській місцевості хворих не було, а ситуація коли кожна 4-та родина не може мати дітей – залишилась у минулому». Я дякую десяткам лікарів, які брали участь в акціях: «Є відомий вислів – «Разом і батька легше бити», так давайте об’єднавшись поборемо ці негаразди і хвороби про які ми сьогодні говорили».
Офіційна презентація Руки допомоги, стала стартом акцій у Миколаївській, Харківській та Луганській областях.
Медицина, лише один із напрямків діяльності нашого Фонду. Стратегічною метою є загальний розвиток та місцева самоорганізація громад. У цій справі головне – мотивація громадян, а що ж може бути кращою мотивацією ніж особисте здоров’я та здоров’я близьких, тому ми й вирішили почати з медицини. Той досвід та навички самоорганізації які люди отримують в рамках «Руки допомоги» ми допоможемо застосувати громадам в інших сферах суспільно життя.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427