Онлайн-петиції або Почути кожного, щоб жити по-новому
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активними користувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії, япотрібно осучаснюватися й припиняти бюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшо
Майдан ставфеноменом української демократії. Проте після перемоги українців на Майдані та поваленнярежиму Януковича, в мене весь час буловідчуття, що все і далі відбувається не так. Ті політики, що ще вчора зі сцениМайдану горлали про демократію, сьогодні сидять у чиновницьких кріслах іповторюють дії злочинних «папєрєдніков».
Втім, Громадянська кампанія«За відповідальну владу» ще рік тому розпочалапрацювати над втіленням в життя ідеї запровадження принципів прямої демократії –розробку інструменту, який би давав громадянам визначати самостійно, хтодостойний ними керувати, а хто ні. Без партійних квот, торгівлі портфелями й політичногоблюзнірства. Як наслідок розроблено законопроект «Про вотум недовіри посадовихосіб», який дозволить громадянам звільняти посадовців своїм рішенням.
А вчора у ВерховнійРаді був презентований ще один розробленийнами законопроект, застосування якого зруйнує монополію політиків назаконотворення. Не секрет, що сьогоднівся нормотворчість в Україні відбувається обраними особами, які монополізувалице право і використовують свої посади для лобіювання власних інтересів іполітичної корупції .Спілкування з посадовцями відбувається в традиційній радянській формі -через звичайну пошту, або чергуванням у приймальнях. Законопроект «Про правогромадян ініціювати розгляд нормативних документів органами державної влади тамісцевого самоврядування» дає можливістьгромадянам ініціювати розгляд насущних питань Радами без набридливих звернень додепутатів, які частіше ігноруються. Також спеціально розроблений Інтернетресурс - www.petition.kiev.ua, на якому кожен громадянин України, можерозміщувати і збирати підписи під своєю петицією. Така собі спроба реалізувати гаслоколишнього президента «Почути кожного!»
Цей документ є важливим кроком до суспільного миру вУкраїні. Законопроект дає право громадян без коктейлів Молотова донести свої вимоги та пропозиції до влади. Намне потрібно стояти на сцені Майдану і сподіватися, що влада почує кожного, адостатньо зайти на сайт, створити петицію та шукати однодумців, які зголосятьсяпідписати її. Пропозиції, за які впродовж 30 днів підписалися 0,5% виборців, або 177 тис. українців, які мають право голосу, – обов’язкові дорозгляду органами влади.
З іншого боку влада позбавиться гіперактивнихлюдей, які носяться з нікому не потрібними ідеями і змушують чиновниківпереводити стоси паперу для відписок.
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активнимикористувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії,які активно використовуються у сучасному світі. Потрібно осучаснюватися й припинятибюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшов часОнлайн-петицій!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386