Онлайн-петиції або Почути кожного, щоб жити по-новому
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активними користувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії, япотрібно осучаснюватися й припиняти бюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшо
Майдан ставфеноменом української демократії. Проте після перемоги українців на Майдані та поваленнярежиму Януковича, в мене весь час буловідчуття, що все і далі відбувається не так. Ті політики, що ще вчора зі сцениМайдану горлали про демократію, сьогодні сидять у чиновницьких кріслах іповторюють дії злочинних «папєрєдніков».
Втім, Громадянська кампанія«За відповідальну владу» ще рік тому розпочалапрацювати над втіленням в життя ідеї запровадження принципів прямої демократії –розробку інструменту, який би давав громадянам визначати самостійно, хтодостойний ними керувати, а хто ні. Без партійних квот, торгівлі портфелями й політичногоблюзнірства. Як наслідок розроблено законопроект «Про вотум недовіри посадовихосіб», який дозволить громадянам звільняти посадовців своїм рішенням.
А вчора у ВерховнійРаді був презентований ще один розробленийнами законопроект, застосування якого зруйнує монополію політиків назаконотворення. Не секрет, що сьогоднівся нормотворчість в Україні відбувається обраними особами, які монополізувалице право і використовують свої посади для лобіювання власних інтересів іполітичної корупції .Спілкування з посадовцями відбувається в традиційній радянській формі -через звичайну пошту, або чергуванням у приймальнях. Законопроект «Про правогромадян ініціювати розгляд нормативних документів органами державної влади тамісцевого самоврядування» дає можливістьгромадянам ініціювати розгляд насущних питань Радами без набридливих звернень додепутатів, які частіше ігноруються. Також спеціально розроблений Інтернетресурс - www.petition.kiev.ua, на якому кожен громадянин України, можерозміщувати і збирати підписи під своєю петицією. Така собі спроба реалізувати гаслоколишнього президента «Почути кожного!»
Цей документ є важливим кроком до суспільного миру вУкраїні. Законопроект дає право громадян без коктейлів Молотова донести свої вимоги та пропозиції до влади. Намне потрібно стояти на сцені Майдану і сподіватися, що влада почує кожного, адостатньо зайти на сайт, створити петицію та шукати однодумців, які зголосятьсяпідписати її. Пропозиції, за які впродовж 30 днів підписалися 0,5% виборців, або 177 тис. українців, які мають право голосу, – обов’язкові дорозгляду органами влади.
З іншого боку влада позбавиться гіперактивнихлюдей, які носяться з нікому не потрібними ідеями і змушують чиновниківпереводити стоси паперу для відписок.
На дворі вже 21 сторіччя і близько 22 мільйонів українців є активнимикористувачами Інтернету. Тому й час перейти на інструменти інтернет демократії,які активно використовуються у сучасному світі. Потрібно осучаснюватися й припинятибюрократичні переписки, бо вже прийшов час «жити по-новому». Прийшов часОнлайн-петицій!
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов вчора о 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда вчора о 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак вчора о 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова вчора о 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак вчора о 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов вчора о 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін вчора о 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак 19.11.2024 12:00
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 52931
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 28940
-
Рибу "Судного дня", яка за легендами приносить нещастя, помітили у США: фото
Життя 21385
-
Картину Клода Моне із серії "Водяні лілії" продали за $65 млн: фото
Життя 10624
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
9753