Ціннісний підхід як критерій клієнтоорієнтованості
Сучасна філософія співпраці з клієнтом
Два роки тому було впроваджено нову модель оптового та роздрібного ринку постачання електроенергії. Для гравців енергоринку це означало, що постачання електроенергії споживачеві відтепер має стати сервісним продуктом.
Що це є у нашому розумінні? Це – цілий світ комфортного енергоефективного управління. Це — знання та задоволення потреб споживача, вдосконалення процесів його життєдіяльності та комплексне вирішення всіх питань, що супроводжують процеси постачання та ефективного використання енергії.
Знати свого клієнта
Починаючи співпрацю з клієнтом, необхідно зрозуміти, що для нього є суттєвим та необхідним, спробувати його відчути, як то кажуть, «спинним мозком», стати ланкою його ДНК.
Тому мова йде не просто про продаж товару або послуги. Мова йде про розв’язання низки задач: «Які проблеми клієнта ми вирішуємо? Для яких саме потреб йому необхідна енергія, в яких обсягах? Чи можна скоротити енергоспоживання, не знизивши при цьому ефективності діяльності? Які непрофільні для клієнта бізнес-процеси ми можемо взяти на аутсорсинг?»
При побудові правильних відносин клієнт від свого постачальника отримує:
• скорочення прямих витрат,
• економію часу та людського ресурсу,
• експертизу енергоефективності, з оптимізацією споживання енергоресурсів (при модернізації систем освітлення підприємство може вийти на економію в 70% на освітленні виробничих та адміністративних приміщень),
• досвід постачальника та аналітичні бази даних споживання в особистому кабінеті (для прийняття управлінських рішень з питань промислового споживання енергоресурсів),
• юридичну експертизу,
• оперативний консультативний та технічний супровід.
Критерії вибору
Оскільки у кожного конкретного споживача є власний унікальний набір потреб, бажань і можливостей, то до кожного товару або послуги на ринку він підходить із власними критеріями.
І не завжди визначальним критерієм вибору товару або послуги є ціна. Скажімо, постачальник послуг, який пропонує найнижчу ціну, — не є автоматичним гарантом високої якості цієї послуги. Посередник, який обіцяє продавати газ чи електроенергію найдешевше, на жаль, далеко не завжди виконує свої зобов’язання.
Щоденно спілкуючись з промисловими та виробничими групами, бізнес-структурами та бюджетними організаціями, підприємцями та побутовими споживачами, ми отримуємо інформацію щодо пріоритетності їх критеріїв. І виявляється, що ціна споживаного ресурсу для них − не на першому місці за значенням. Вона, природно, важлива, але головними критеріями для них є стабільність постачання ресурсу та ефективність його використання.
Вибір для споживача також обумовлюється тим, чи отримає він користь від співпраці з конкретним постачальником − у порівнянні з можливими альтернативами. Коли клієнт купує, скажімо, електроенергію чи газ, по суті, він розраховує на:
• якість постачання,
• стабільність постачання,
• успішне вирішення своїх бізнес-задач,
• швидкий доступ до розв'язання питань, пов'язаних з постачанням ресурсу,
• експертизу та досвід постачальника.
Критерії вибору постачальника – багаторівневий та багатогранний інструмент, тому підходити до них треба комплексно.
Ціннісний підхід
Кілька разів на день у своєму житті ми робимо свій вибір. Обираючи продукт, послугу чи компанію, ми надаємо перевагу тим, які відповідають нашим цінностям.
Якщо компанія сповідує ті ж корпоративні й життєві цінності, що і її клієнт, будьте впевнені – їхня співпраця триватиме роками.
Найважливішими цінностями, які формують наш вибір, на які ми очікуємо від компанії, що пропонує нам свій товар чи послуги, є:
• Чесніть. Відкритість. Взаємоповага.
• Надійність. Експертність.
• Турбота. Допомога. Соціальна відповідальність.
• Ефективність. Комфорт.
Впроваджуючи ціннісний підхід до своєї бізнес-політики, будуючи відносини зі всіма стейкхолдерами на основі оголошених чеснот, компанії проявляють свій вищий рівень клієнтоорієнтованості.
Складові успіху
Ознака професійного підходу компанії — не просто продаж енергоресурсів, не лише підбір оптимальної пропозиції, це ще й оптимізація використання цих ресурсів з одночасним навчанням працівників споживача. Консультації щодо аналізу цінової пропозиції на ринку енергоресурсів та можливостей оптимізації ціни підвищують компетентність представників клієнта.
Отже, які визначальні критерії при виборі постачальника енергоресурсів? Коли споживач може з легким серцем підписувати угоду про співпрацю? Тоді, і лише тоді, коли компанія пропонує чесні й відкриті умови взаємодії, якісне і стабільне постачання, швидкий доступ до рішень технічних та юридичних питань, досвід, комфорт від спілкування та допомогу при розв’язанні нагальних проблем із — безумовно — індивідуальним підходом до кожного.
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух вчора о 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко вчора о 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін вчора о 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак вчора о 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов вчора о 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг вчора о 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель вчора о 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов 31.12.2024 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну, від КМУ Дмитро Зенкін 31.12.2024 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак 31.12.2024 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі 31.12.2024 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 32065
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється все частіше
Бізнес 18148
-
"Недешевий проєкт". Перший в Україні міст через Дунай хочуть побудувати до кінця 2030 року
Бізнес 13461
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 5995
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 5091