Політика подвійних стандартів Кремля щодо тероризму
Згідно з Федеральним законом Російської Федерації «Про протидію тероризму» тероризм – це ідеологіянасильства і практика впливу на ухвалення рішень органами державної влади, органами місцевогосамоврядування або міжнародними організаціями,пов'язані з залякув
Згідно з Федеральним законом Російської Федерації «Про протидію тероризму» тероризм – це ідеологія насильства і практика впливу на ухвалення рішень органами державної влади, органами місцевого самоврядування або міжнародними організаціями,пов'язані з залякуванням населення і (або) іншими формами протиправних насильницьких дій.
Як бачимо, захоплення озброєними людьми будівель на сході України з вимогами ухвалення рішення про федералізацію або проведення референдуму цілком підпадає під російське визначення тероризму.
В наукових коментарях до закону «Про протидію тероризму» росіяни визначають, що тероризм як кримінальне явище – це протиправні, кримінально карані діяння, вчинені з метою порушення громадської безпеки в тому числі і для здійснення впливу на прийняття рішень органами влади, а також погроза вчинення зазначених дій з такою метою.
В Росії посягання на органи державного управління чітко визначається як тероризм. Основним методом терористичної діяльності росіяни вважають шантаж (залякування) органів влади і населення здійснюваний з метою здійснення впливу на прийняття органами влади рішень, вигідних терористам.
До терористичної діяльності російське законодавство відносить не лише вчинення терористичних актів, але й створення терористичних структур, залучення в терористичну діяльність, фінансування і інше сприяння даній діяльності, пропаганду насильницьких методів досягнення соціально-політичних цілей.
«Політичним тероризмом» росіяни вважають тактику політичної боротьби, що полягає в застосуванні (або в загрозі застосування) суб'єктами політики організованого насильства в цілях докорінної або часткової зміни конституційного ладу або економічних порядків в країні. Політичний тероризм спрямований на запобігання або прийняття будь-яких рішень, що відносяться до державного устрою (згадайте висловлювання та поведінку окремих діячів із Партії регіоні та КПУ – з погляду російського законодавства їх діяння є справжнім політичним тероризмом).
Ознайомлення із російським законодавством наводить на думку, що Кремль сповідує політику подвійних стандартів стосовно проявів тероризму на сході України. Російські ватажки пояснюють світу що там нібито відбувається «громадянська війна», але, як бачимо, навіть відповідно до законів Російської Федерації на сході України ми маємо справу із «класичним» тероризмом. Через застосування російських спецпідрозділів для здійснення терористичних актів на території України, така підступність Кремля стає ще більш огидною.
Утім, вважаю, що ми можемо позичити в росіян багато корисного для визначення основних напрямів державної політики в галузі протидії тероризму, адже в Російської Федерації накопичений чималий досвід боротьби із цим явищем. Цей сумний досвід переконав росіян, що основними засобами профілактики тероризму є політичні – тобто здійснення заходів щодо нормалізації суспільно-політичної ситуації, вирішення соціальних конфліктів, зниження рівня соціально-політичної напруженості, здійснення міжнародного співробітництва в галузі протидії тероризму. Сподіваюся, саме таким шляхом буде рухатися наша держава для запобігання проявам тероризму на сході України.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 28892
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
11369
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11104
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 7202
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 6986