Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.02.2015 17:13
Цензура з патріотичним обличчям
5 лютого народні депутати підтримали законопроект Княжицького про заборону російських фільмів. Його повна назва – «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Як виявилось, захистити інформаційний про
5 лютого народні депутати підтримали законопроект Княжицького про заборону російських фільмів. Його повна назва – «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Як виявилось, захистити інформаційний простір просто – достатньо лише заборонити російські фільми. А як же свобода слова?
Відверто кажучи, текст законопроекту до першого читання був приречений – навіть якби його проголосували в парламенті, він навряд чи б працював – такими неузгодженими та нечіткими, подекуди безглуздими були його формулювання. Наприклад, за проектом забороні підлягали фільми, в яких «принаймні одним із головних героїв фільму або персонажів другого плану є особа, яка вчинила злочин або має намір його вчинити». Хіба не безглуздо? На екрані залишилися б одні мультики, та й то не всі.
Однак після прийняття проекту за основу до другого читання його істотно вдосконалили. Додали визначення держави-агресора, детально визначили критерії, за якими мали б забороняти фільми, чітко сформулювали санкції за розповсюдження заборонених фільмів. Зникло безглузде положення про особу, що має намір вчинити злочин. Натомість з’явилось нове – про заборону фільмів, «позитивними героями яких є співробітники (у тому числі колишні або позаштатні) органів держави-агресора, радянських органів безпеки». Уже краще, так?
Але цього народним депутатам виявилось замало. На хвилі обурення російською агресією, спекулюючи на темі війни, Радикальній партії (тобто Олегу Ляшку) вдалося протягнули поправку, за якою забороні на розповсюдження в Україні підлягають усі фільми, вироблені в РФ. І нічого, що така заборона відверто тхне цензурою. Тією самою, якої ми так боїмося в РФ.
Конституція України визначає, що кожен має право вільно збирати та поширювати інформацію. З уточненням, що таке право може бути обмежено в інтересах національної безпеки. Іншими словами, заборона російських фільмів в Україні є конституційною.
Такі Радикальні дії парламенту, очевидно, мала б виправдати війна. Ще у 1919 році Верховний Суд США ствердив: «Коли держава перебуває в стані війни, багато які висловлювання, цілком припустимі за мирних часів, можуть завдати такої шкоди її воєнним зусиллям, що дозволити їх під час бойових дій неможливо, і жоден суд не визнає їх захищеними будь-яким конституційним правом» (”Schenck v. U.S”, United States Reports, vol. 249, p. 48).
Чи шкодять сьогодні російські фільми воєнним зусиллям України? Навряд. Інша справа, що вони з біса добре нашкодили за мирних часів. Інакше як тоді пояснити те, що антиукраїнські настрої були підтримані жителями Сходу? За таких умов потрібно не забороняти чуже, а створювати своє. Певна, що якби українські канали цілодобово транслювали замість російських серіалів українські фільми, глядачів менше б не стало. Тільки от цілодобово транслювати поки нема чого.
Закон почне діяти вже через два місяці. А це означає, що каналам доведеться шукати, чим заповнювати свої ефіри. Невже з українських екранів зникнуть низьковартісні, позбавлені будь-якої мистецької цінності російські серіали?
Врешті-решт, у боротьбі патріотизму зі свободою перемагає цензура. Хай навіть з патріотичним обличчям.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
Топ за тиждень
Популярне
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10000
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7727
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6972
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5218
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4197
Контакти
E-mail: [email protected]