Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.05.2016 08:43

Я за ефективну децентралізацію влади на Львівщині

Консультант з питань фінансів та бюджету Львівського регіонального відділення Асоціації міст України

Сьогодні не має реформи більш важливішої ніж реформа місцевого самоврядування.

Сьогодні не має реформи більш важливішої ніж реформа місцевогосамоврядування.Відразу після революційних подій, весною 2014 року розпочато процесиспрямовані на децентралізацію влади в Україні. І це крок у вірному напрямку.Але зазначу основні зусилля мають бути спрямовані на прозору та соціально справедливупередачу, як можна більшої частини повноважень, відповідальності та ресурсів намісця.

І хоча такі зміни затримались у впровадженні, як мінімум років на п’ятнадцять,та навіть зараз відчувається суттєве гальмування реформи, підкат на зад, і посвоїй суті це стосується обласних рівнів виконавчої гілки влади.

Для реалізації децентралізації влади в областях створено Офіси реформ. Будучиекспертом Офісу реформ багато часу приділяв поїздкам в райони нашої області, всела та селища для спілкування з громадами, складанню перспективних планів, економічнихрозрахунків. Мною розроблено план об’єднання громад на 2016 рік встановивши єдиний день виборів в об’єднанихтериторіальних громадах. Вважаю, що було б правильним рішенням дати можливістьформувати місцеві бюджети на новій фіскальній та бюджетній основі. Потрібнодати можливість територіям жити по новому вже сьогодні.

Хочу подякувати представникам тих громад, що прийняли рішення об’єдналисьу 2015 році. Саме вони взяли на себе важку ношу бути першими.

Міністерством регіонального розвитку оголошено конкурс на керівникаОфісу реформ. Вважаю, що для успішної реалізації реформи необхідно всеохоплюючезалучення громадськості, науковців, студентів і звичайно представників місцевогосамоврядування, особливо що стосується сільських територій.

Саме тому мною прийняте рішення взяти участь у цьому конкурсі. Знаю, щоне усім цей крок до вподоби, але реформам бути, зворотнього шляху не має. Ми спільноздолаємо усі труднощі. Потрібно зробити все щоб Україна була на одному рівні заякість життя з провідними країнами Європи. Хочу подякувати усім хто менепідтримав та вболіває за успішність наших реформ. Вірю що ми це зробимо.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи