Криза довіри до СЕО компаній на глобальному рівні
СЕО компаній отримали найнижчий рівень довіри (всього 29%) порівняно з політиками, науковцями, журналістами тощо, згідно результатів «2020 Edelman Trust Barometer».
Дослідження проводилося в 11 країнах (Канада, Китай, Франція, Німеччина, Індія, Японія, Мексика, Саудівська Аравія, Південна Корея, Великобританія, США) та мало на меті дослідити зміни у ставленні до влади, медіа, ГО та бізнесу протягом пандемії.
Всього 29% респондентів відповіли, що довіряють СЕО бізнесу. В той же час, індекс довіри до політиків-лідерів склав 47%. Україна не брала участь у дослідженні, але моє припущення, що показники були б аналогічними. Українці зазвичай полюбляють бути в опозиції до всіх, хто приймає рішення, особливо, якщо це непопулярні рішення.
Для мене це тривожний індикатор в умовах кризи. Чи можна без довіри до СЕО будувати історію успіху в бізнесі та швидко виходити з кризи? Довіра між людьми – фундамент будь-якої компанії. Там, де є довіра – є ефективність співпраці, інновації, творчість та швидкість проходження турбулентності. Там, де вона відсутня, з’являються відчуття небезпеки, скепсис, сумніви в правильності прийнятого рішення, саботаж, перекладання відповідальності один на одного.
Як підвищувати рівень довіри в умовах кризи та виходу з карантину? Комунікації, комунікації і ще раз комунікації. Відверті, прозорі, регулярні та на самі хвилюючі теми. Якщо у вас немає працюючої системи внутрішніх комунікацій, саме час приділити їй увагу.
- 75% людей, згідно дослідження, очікують, що СЕО будуть консервативними у питаннях виходу з карантину та не будуть примушувати людей швидко повертатися в офіси. Де можливо – створіть плавний графік виходу з дистанційного режиму. Пам’ятайте, співробітники з відчуттям страху будуть менш ефективними.
- Продовжуйте/почніть турбуватись про психологічне здоров’я колективів. Пам’ятайте, що люди по-різному вміють справлятися зі стресом. В деяких сім’ях, можливо, чоловік/дружина втратили роботу, немає з ким лишити вдома дітей, не залишає тривога про здоров’я близьких тощо.
- Розробіть політику дій на випадок, коли хтось в офісі/на виробництві захворіє- якщо ви досі цього не зробили. Обговоріть її з колективами.
- Розробіть нові правила роботи в офісі на період виходу з пандемії. Наприклад, встановіть гнучкий графік початку роботи в офісі з 8 до 11, обладнайте додаткові скляні перегородки, забороніть зібрання в маленьких переговорних кімнатах, створіть з них додаткові приміщення – для обіду, оголосіть правила використання посуду на кухні тощо.
- Говоріть з людьми прямо та відверто. Слова не повинні протирічити діям. Наприклад, якщо ви відправляєте людей у відпустки за власний рахунок, не потрібно за тиждень до цього писати, що компанія готова до будь-якої кризи та має достатньо запасів ліквідності.
- Повна прозорість в прийнятих рішеннях. Уникайте ситуацій, коли співробітникам ви кажете одне, а на зустрічах ТОП менеджменту - інше. Будьте певні, ці протиріччя стануть швидко відомими великій частині компанії і почнуть ширитися «чутки».
- Визнавайте помилки в прийнятих рішеннях. Важливо, щоб співробітники бачили, що ви достатньо чесно аналізуєте ситуацію та не виправдовуєтесь. Лідер, який бере на себе однакову відповідальність за успіхи та невдачі, отримує додатковий рівень довіри.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 703
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 411
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 130
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 103
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 15852
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 12846
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 8415
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6246
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4819