Криза довіри до СЕО компаній на глобальному рівні
СЕО компаній отримали найнижчий рівень довіри (всього 29%) порівняно з політиками, науковцями, журналістами тощо, згідно результатів «2020 Edelman Trust Barometer».
Дослідження проводилося в 11 країнах (Канада, Китай, Франція, Німеччина, Індія, Японія, Мексика, Саудівська Аравія, Південна Корея, Великобританія, США) та мало на меті дослідити зміни у ставленні до влади, медіа, ГО та бізнесу протягом пандемії.
Всього 29% респондентів відповіли, що довіряють СЕО бізнесу. В той же час, індекс довіри до політиків-лідерів склав 47%. Україна не брала участь у дослідженні, але моє припущення, що показники були б аналогічними. Українці зазвичай полюбляють бути в опозиції до всіх, хто приймає рішення, особливо, якщо це непопулярні рішення.
Для мене це тривожний індикатор в умовах кризи. Чи можна без довіри до СЕО будувати історію успіху в бізнесі та швидко виходити з кризи? Довіра між людьми – фундамент будь-якої компанії. Там, де є довіра – є ефективність співпраці, інновації, творчість та швидкість проходження турбулентності. Там, де вона відсутня, з’являються відчуття небезпеки, скепсис, сумніви в правильності прийнятого рішення, саботаж, перекладання відповідальності один на одного.
Як підвищувати рівень довіри в умовах кризи та виходу з карантину? Комунікації, комунікації і ще раз комунікації. Відверті, прозорі, регулярні та на самі хвилюючі теми. Якщо у вас немає працюючої системи внутрішніх комунікацій, саме час приділити їй увагу.
- 75% людей, згідно дослідження, очікують, що СЕО будуть консервативними у питаннях виходу з карантину та не будуть примушувати людей швидко повертатися в офіси. Де можливо – створіть плавний графік виходу з дистанційного режиму. Пам’ятайте, співробітники з відчуттям страху будуть менш ефективними.
- Продовжуйте/почніть турбуватись про психологічне здоров’я колективів. Пам’ятайте, що люди по-різному вміють справлятися зі стресом. В деяких сім’ях, можливо, чоловік/дружина втратили роботу, немає з ким лишити вдома дітей, не залишає тривога про здоров’я близьких тощо.
- Розробіть політику дій на випадок, коли хтось в офісі/на виробництві захворіє- якщо ви досі цього не зробили. Обговоріть її з колективами.
- Розробіть нові правила роботи в офісі на період виходу з пандемії. Наприклад, встановіть гнучкий графік початку роботи в офісі з 8 до 11, обладнайте додаткові скляні перегородки, забороніть зібрання в маленьких переговорних кімнатах, створіть з них додаткові приміщення – для обіду, оголосіть правила використання посуду на кухні тощо.
- Говоріть з людьми прямо та відверто. Слова не повинні протирічити діям. Наприклад, якщо ви відправляєте людей у відпустки за власний рахунок, не потрібно за тиждень до цього писати, що компанія готова до будь-якої кризи та має достатньо запасів ліквідності.
- Повна прозорість в прийнятих рішеннях. Уникайте ситуацій, коли співробітникам ви кажете одне, а на зустрічах ТОП менеджменту - інше. Будьте певні, ці протиріччя стануть швидко відомими великій частині компанії і почнуть ширитися «чутки».
- Визнавайте помилки в прийнятих рішеннях. Важливо, щоб співробітники бачили, що ви достатньо чесно аналізуєте ситуацію та не виправдовуєтесь. Лідер, який бере на себе однакову відповідальність за успіхи та невдачі, отримує додатковий рівень довіри.
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі Віктор Шкробот вчора о 15:25
- Як маркетологу підвищити окупність медіаінвестицій та збільшити продажі в кризові періоди? Вікторія Новак вчора о 14:52
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні Юрій Пінчук вчора о 12:30
- Щодо впливу кадрових змін на приватизацію спиртової галузі Віталій Жадобін вчора о 12:20
- Як визначити ефективність роботи PR відділу? Олександр Висоцький вчора о 09:35
- Право іншого учасника провадження на апеляційне оскарження того самого рішення Євген Морозов вчора о 09:22
- Го – більше, ніж гра. Стратегічне мислення на часі Володимир Костерін 05.09.2024 22:16
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК Ігор Калініченко 05.09.2024 18:02
- Entertainment в маркетингу: як розваги допомагають залучати та утримувати аудиторію Алла Болоховська 05.09.2024 14:25
- Як просувати українські продукти на європейському ринку: інструкція Микола Скоропадський 05.09.2024 09:48
- Визначення судом компетенції установи для проведення судової експертизи Євген Морозов 04.09.2024 09:15
- Судова практика застосування частини 3 статті 333 КПК України Євгенія Тонконожко 03.09.2024 16:24
- Невидимі бар'єри жіночого лідерства Ірина Титарчук 03.09.2024 15:38
- Сила закону: як через суд вдалося скасувати незаконний наказ про мобілізацію Арсен Маринушкін 03.09.2024 11:26
- "Чорна скриня" оборонних закупівель: чому закупівлі військових частин потребують змін Євгеній Сільверстов 03.09.2024 11:17
- Необхідна оборона: практика ВС 586
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 553
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 374
- Історія повторюється? Уроки для Польщі та України і всіх бажаючих 352
- Сила закону: як через суд вдалося скасувати незаконний наказ про мобілізацію 194
-
Зараз головна війна у світі – не наша. А за ЄС і Австралію
Думка 7163
-
"Успіх для Путіна". Як Україна може попасти під роздачу через невдоволення мусульманами у ФРН
5111
-
Навіщо українцям Курськ і що про операцію знав Байден: інтерв'ю Зеленського – за хвилину
4466
-
Венеційський кінофестиваль 2024: Найяскравіші зірки, які підкорили червону доріжку (Фото)
Життя 4192
-
Забруднена вода з Десни досягне Києва 10 вересня — заступниця Міндовкілля
Життя 4057