Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.01.2016 11:56

Чи можна з собаками і котами перебувати в магазині

Провідний юрист юридичної компанії

Власникам домашніх тварин, а також, громадянам, які мають відношення до торгівельного бізнесу, бажано знати, яким чином закон регулює прості на перший погляд питання.

udivitelnaya-druzhba-i-lyubov-mezhdu-raznymi-zhivotnymi-36.jpg
Загальні положення
Стаття1 Закону України «Про захист тваринвід жорстокого поводження» дає юридичне визначення видам тварин за різнимикритеріями (дикі тварини, домашні тварини, сільськогосподарські тварини,безпритульні тварини, експериментальні тварини). Собаки та коти відносяться додомашніх тварин. 
Стаття9 та 22 вищевказаного закону встановлює обов’язки особи, яка утримує домашнютварину, зокрема: 
 • забезпечувати наявність намордника,  повідка,  що необхідні для здійснення  вигулу  домашньої  тварини  поза  місцем її утримання;
 • дотримуватись санітарно-гігієнічних норм співжиття. Правила утримання  домашніх  тварин  установлюються  органами місцевого самоврядування;
 • дотримуватися   вимог   нормативно-правових   актів, зазначених,  санітарно-гігієнічних  і ветеринарних норм та правил,  а також не допускати порушень прав і законних   інтересів   інших  фізичних  і  юридичних  осіб.
Пунктом.5.7 Рішення Київської міської ради (орган місцевого самоврядування) №1079/3912 від 25.10.2007 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві» встановлено:
 • власникам собак і котів не дозволяється приводити (приносити) тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти, на територію дитячих та спортивних майданчиків. 
Крім того,  до сих пір діють «Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах Української РСР», в яких в п/п. г) пункту 8 встановлено:
 • власникам собак і котів забороняється приводити собак і котів у приміщення  магазинів,  їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування.  
Відповідальність, яка може настати
Відповідальністьза порушення правил тримання собак і котів (правил їх утримання) передбаченаст.154 Кодексу України про адміністративне правопорушення: 
Розмірадміністративного стягнення, передбаченого за таке адміністративнеправопорушення – не значний (від попередження до 5 неоподаткованих мінімумівдоходів громадян в залежності від кваліфікації відповідного діяння). 
    
Короткі висновки:
 • Зважаючи на бажання адміністрації супермаркетівуникнути зайвих конфліктних ситуацій з споживачами, бажано керівництву магазинупри вході в супермаркет встановити відповідні таблички, які вказують прозаборону перебувати у приміщенні відповідного супермаркету з собаками, котами(а в правилах перебування в супермаркеті передбачити окремий пункт, щорегламентує таку заборону).
 • Всі нормативно правові акти, які регулюютьправовідносини щодо перебування власників собак і котів в супермаркетах містятьзаборонні норми щодо такого перебування, порушення яких тягне за собоюадміністративне стягнення (адміністративна відповідальність).
 • Власникам невеликих (і великих) порід собак ікотів можна порадити вчасно (передбачаючи можливі складнощі щодо перебування зсвоїми тваринами в супермаркетах) приймати відповідні рішення (залишати тваринувдома, просити іншу особу доглянути тварину поза межами супермаркету, змінитиплани щодо відвідування супермаркету саме с твариною тощо).

  Відправити:
  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
  Останні записи