Про МВС у Іловайську
Обидві сторони звично забудуть про третього і дуже важливого учасника тих подій – Міністерство внутрішніх справ. Чомусь йому питань про Іловайськ ніхто не ставить.
До річниці Іловайського бойовища на соцмережах обов’язково спалахнуть баталії навколо довічного питання: «Хто винний?» Одні дописувачі будуть звинувачувати у всьому п’ятого президента України і екс-начальника Генштабу генерала Муженка – журналіст Бутусов уже дописався до того що «Іловайськ був планом Порошенка». Інші будуть у всьому звинувачувати команду екс-заступника ДніпроОДА Геннадія Корбана. І обидві сторони звично забудуть про третього і дуже важливого учасника тих подій – Міністерство внутрішніх справ, кероване в ті часи чинним міністром Арсеном Аваковим. Чомусь йому питань про Іловайськ ніхто не ставить. А даремно.
«Всі дії ми узгоджували з представниками МВС – головою Департаменту з керівництва і забезпечення підрозділів міліції особливого призначення Віктором Чалаваном і представником МВС у штабі АТО Володимиром Гриняком» - розповів в інтерв’ю екс-командир батальйону «Шахтарськ» Андрій Філоненко. А от що сказав колишній командир батальйону «Миротворець» Андрій Тетерук: «Надвечір 20 серпня мені зателефонував полковник МВС Володимир Павлович Гриняк, який був посередником між МВС та Збройними силами України в штабі АТО. Він наказав нам готуватися, щоб незабаром вирушити на зачистку Іловайська… Увечері 23 серпня в піонертаборі перебував генерал-лейтенант Сергій Анатолійович Яровий, заступник міністра внутрішніх справ України. Він наказав здійснити зачистку Іловайська слідом за Збройними силами України».
На особу генерала Ярового прошу звернути увагу особливо. За своєю посадою він стояв набагато вище за командувача Сектору «Б» генерал-лейтенанта Хомчака, а від 23 серпня 2014 р. був старше його ще й за званням – генерал-полковник. Генерал Сергій Яровий тоді і сьогодні – перший заступник міністра внутрішніх справ Авакова. Під Іловайськом не було ані заступників міністра оборони, ані начальника Генштабу, ані заступників НГШ. А от заступник міністра МВС там був. І не просто був – а брав активну участь у керівництві операцією. Оцінили?
За словами Геннадія Корбана від командирів добробатів зажадали аби про своє бажання брати участь у взятті Іловайська вони повідомили керівництву МВС – і вони це зробили. Корбан назвав генерала Ярового. У цьому немає нічого дивного – батальйони «Донбас», «Азов», «Шахтарськ», «Дніпро-1», та інші, були підрозділами МВС.
Проміжний звіт комісії ВР відзначає, що 16 серпня у селищі Урзуф на базі батальйону «Азов» пройшла спільна нарада за участі генерала Хомчака, командирів добробатів, і – генерала Ярового. А от ще. «Ввечері 23-го ми були за 40 км від Іловайська, на проміжній базі. До нас приїхали двоє есбеушників і сказали, що прикордонники повідомляють про дві батальйонно-тактичні групи росіян, які мають перекрити напрямок Амвросіївка –Старобешеве. З нами тоді ще був Андрій Тетерук. Я у нього спитав, «Що робити?» А він пожартував: «Помирати героями». Згодом ввечері приїхав генерал Яровий і поставив завдання: на День Незалежності буде штурм Іловайська силами ЗСУ, потім піде Нацгвардія, а наше завдання – зачистка після штурму. Вся операція мала тривати до вечора, із собою сказали зайвого не брати» - розповів в інтерв’ю Всеволод Стеблюк, начальник медичної служби батальйону «Миротворець».
Тобто в момент коли штаб Сектору «Д» криком кричав про захід в Україну штатних частин армії РФ, керівництво МВС проблем не бачило і готувало штурм Іловайська як у совкові часи – «до дати»! Вражає? Це, до речі, до питання, яку інформацію надавали у штаб АТО командувач Сектору «Б» генерал Хомчак і керівники МВС. Хто справді проґавив ввід росіян – Муженко чи заступники Авакова? І хто автор наклепів про генерала Муженка, який завжди казав, що Іловайськ від самого початку був операцією МВС? Виходить – правду казав?
Але ж генерал Яровий – не військовий, скажете ви. Він – мент. Так, але – він як раз таки військовий. Генерал Яровий в минулому – офіцер-десантник, закінчив Військову академію ім. Фрунзе, пройшов всі щаблі кар’єри від командира взводу до командувача Внутрішніх військ МВС України у 2010-2012 рр. На військовій справі він знався щонайменше не гірше за генерала Хомчака. А посаду займав неабияк вищу, тому його відповідальність за Іловайськ – не менша. А разом з ним – і відповідальність міністра Авакова, який не міг не знати чим займаються в зоні АТО його підлеглі. До речі, за словами комбата Філоненка дозвіл на вихід з Іловайська батальйонам «Шахтарськ» і «Азов» дали радник Авакова Антон Геращенко і вже згаданий начальник департаменту МВС Чалаван. Генерал Яровий в оточення не потрапив – він виїхав 26 серпня, коли стало гаряче вщент. А батальйони…
Проте. Навіщо було лізти в Іловайськ підрозділам МВС? Навіщо було влаштовувати руками запрошених до Іловайську журналістів шоу «війна онлайн» та намагатися взяти Іловайськ у День Незалежності? Перше, що спадає на думку – дострокові вибори до Верховної Ради. Ті самі, про проведення яких було оголошено 31 липня 2014 р. Як раз у ті дні сталася бурна перепалка між Юлією Тимошенко і її колишніми соратниками з «Народного фронту», які вирішили іти на вибори окремо від неї. Які плани мав тоді Арсен Аваков, ми навряд чи дізнаємося.
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян вчора о 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова вчора о 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко вчора о 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка вчора о 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок вчора о 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель вчора о 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський 30.06.2025 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 30.06.2025 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 30.06.2025 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко 30.06.2025 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 749
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 527
- Реформа "турботи" 252
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 159
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 124
-
Найдорожчі весілля в історії: 5500 дронів, верблюди й нескінченна розкіш Безоса, Амбані та Чарльза
Життя 49152
-
"Кремль втрачає контроль". Що означає конфлікт Росії з Азербайджаном
26287
-
"Гарантії безпеки" Кадирової представлять Україну на 61-й Венеційській бієнале: деталі
Життя 12865
-
Гладка шкіра без зморщок: дев’ять продуктів, які містять велику кількість колагену
Життя 8825
-
Bloomberg: Росія хоче продати частку у першій турецькій АЕС "Аккую" за $25 млрд
Бізнес 6072