Не створюйте "Бюро фінансових розслідувань"!
Якщо ви дійсно прагнете припинити тиск на бізнес та виявляти реальні економічні злочини.
Шановні можновладці, якщо ви дійсно прагнете припинити тиск на бізнес та виявляти реальні економічні злочини, не створюйте ніяких «Бюро фінансових розслідувань», … доки законодавчо не визначите чіткі обриси економічних та податкових злочинів.
Знову шарахання. По факту - новий орган з обмеженою підслідністю, під крилом Мінфіну. Без бачення концепції діяльності. Хоча мабуть так і заплановано?!
Припустимо, що ні, і можновладці дійсно опікуються правами чесного бізнесу та прагнуть створити аналітичного «монстра», лише наявність якого і стане фактичним запобіжником економічної злочинності.
Але, як можна визначити цілі та завдання не розуміючи з чим треба боротись. В державі повністю відсутнє бачення економічних загроз для Держави та суспільства.
Серед кола злочинів у сфері господарської діяльності віднесених до підслідності нового органу можна виділити два типи статей Кримінального кодексу: «ходові» та «мертві». Всі окрім 212 – мертві, ну можливо іще 205-1, яка набирає вагу в даний час, як «трансформер» від статті 205, але її скоріше можна віднести до гібриду з назвою «ходовий мрець», бо реєструють їх зараз багато, як компенсацію по втраті 205, а до суду направляти – зась, бо мета інша. Згідно звітів Генеральної прокуратури за іншими статтями результати - «мертві».
Ось і все потенційне бачення. Тобто знову будемо мати податкову міліцію лише з іншою назвою. По факту, оскільки законом передбачено передачу всіх справ за визначеною підслідністю новому органу, нові економічні детективи отримають весь «мертвий кримінальних хлам» з інших органів, який вимушені будуть розгрібати шляхом проведення незрозумілих слідчих дій, бо процесуальні керівники будуть вимагати – щось робити. А просто закрити провадження буде не можна, бо будуть підозри, що типу не безкоштовно. Звідси повернемось до тимчасового дозволу на підприємствах і т.д. – тиск на бізнес, короче кажучи.
На сьогоднішній день, вся увага правоохоронців (податкової міліції, ДБР, НАБУ, навіть поліції) сконцентрована на – податковому кредиті. Там постійно рух, великі обсяги, можливість дивитись майже онлайн, а саме головне – зв’язок з реальним сектором. Невизначені нормативно визначення заповнили мовний запас правоохоронців та їх керівників – «фіктивний податковий кредит», «ризиковий платник», «нереальні операції», та той самий «конвертаційний центр». Все це дозволяє постійно з чимось боротись, розслідувати, виявляти і ніколи не мати результату …бо обрисів немає. Тим більше, що вказані терміни то лише інструментарій досягнення, якоїсь злочинної мети. Яку як раз ніхто і не хоче з’ясовувати, бо коли почнеш з’ясовувати то виявиться, що злочинної мети не було, а загроза удавана. Саме тому всі ці органи прагнуть локально задовольняти лише свої «процесуальні інтереси».
Вони не мають обрисів і бачення економічних загроз … тому що їх створили, а бачення ні.
Розірвання підслідності за статтями 191, 209, 212 ККУ говорить саме про це – бачення немає. А тому не можна створювати ще один орган, який стане в «процесуальну» чергу за податковим кредитом.
Може час сформувати своє бачення. Прочитати нарешті Директиви ЄС, ми ж наче інтегруємось …чи вже ні?! В них (в ЄС) все чітко – наприклад «потоки незаконних грошей можуть призвести до пошкодження цілісності, стабільності та репутації фінансового сектору та поставити під загрозу функціонування внутрішнього ринку Союзу, а також міжнародного розвитку. Цілі захисту суспільства від злочинності та захисту стабільності і цілісності фінансової системи Союзу повинні бути збалансовані з необхідністю створення нормативно-правового середовища, що дозволяє компаніям розвивати свій бізнес без необхідності нести непропорційні витрати на дотримання вимог».
Стабільність і цілісність фінансового (економічного) сектору – мабуть це треба визначити, їх критерії, можливі посягання та заходи протидії. Після цього якось «налаштувати» під це Кримінальний кодекс та процес.
Припустимо в новий орган прийде молодь, якщо їх мозок не прокачати глобально про загрози Державі, через рік вони будуть «колупати» податковий кредит, бігати за «мусорними» акціями, нерозуміючи для чого це, аби «процкер» з прокуратури не довбав, але для бізнесу вже буде маркер – тиск на бізнес по-новому.
Шановні можновладці! Не створюйте новий орган – створіть нове бачення! В першу чергу зрозуміле для бізнесу – що для Держави та суспільства є загрозами, які правила, яке покарання!
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 74
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 72
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 68
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2770
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 2009
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1922
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1713
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1453