Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.10.2014 02:20

Рахунки ПДВ - випадковий маразм або прихований зміст

Завдання фіскальної служби перерахувати податок до бюджету, в той час коли вона сама вирішить. Не питаючи при цьому ДОЗВОЛУ платника податку.

рис 171014.jpg

З 01 січня 2015 року починають діяти нововведення в Податковомукодексі щодо використання рахунків ПДВ, ініційовані прем'єром Яценюком.

Розберемо всього одну фразу із закону щоб зрозуміти загальні масштабируйнування.

До статті  198.6. внесенонаступні зміни: «у абзаці  першому пункту198.6 слова „не підтверджені податковими накладними” замінити словами „непідтверджені зареєстрованими у Єдиному реєстрі податкових накладних податковиминакладними”.

Нагадаємо сучасне формулювання статті 198.6. - «Не відносяться доподаткового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку зпридбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтвердженіподатковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи непідтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.»

Дивимось у цьому ж, новому законі змінену статтю 201.1.«Платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну,складену в ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку,визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи,та ЗАРЕЄСТРОВАНУ у Єдиному реєстрі податкових накладних”.

Отже, маємо нововведення - податкові накладні складені тількиу електронній формі та зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ще раз уважно читаємо новий текст статті 198.6. - «Не відносятьсядо податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку зпридбанням товарів/послуг, НЕ підтверджені ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ у Єдиному реєстріподаткових накладних податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи непідтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.»

Простими словами, оскільки, згідно статті 201.1 податкова накладнабуде тільки у електронному вигляді і буде вноситись до Єдиного реєструподаткових накладних, її легітимністю буде сам факт реєстрації в реєстрі. Тодідивує висловлювання – «НЕ ПІДТВЕРДЖЕННІ ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ».

Що це? Після реєстрації податкових накладних в Реєстрі їхнеобхідно якимось чином підтверджувати? Може знову друкувати?

Або інший зміст при цьому закладений, з метою подальшого САМОСТІЙНОГОвизначення фіскальною службою ЛЕГІТИМНОСТІ податкової накладної, як в старідобрі часи – через «нікчемність».

Ось і думай платник податків! Що це випадковий маразм чиприхований зміст?

А на останок, чудернацькі зміни в статті 200.2 в якій зазначено, що перерахування ПДВ до бюджету з рахунків будездійснювати …. !!! - ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОРГАН ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ, що забезпечуєреалізацію податкової та митної політики, тобто – ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА.

Отже завдання платника податків максимально вивільнити своїоборотні активи загнавши ПДВ (читай реальні кошти) на свій ПДВ-рахунок, прикожній операції!!! А завдання фіскальної служби, в той час коли вона самавирішить, перерахувати їх до бюджету. НЕ питаючи при цьому ДОЗВОЛУ платникаподатку. І при цьому визначити НЕправомірність податкового кредиту фіскальнаслужба зможе на підставі: НЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ податкових накладних.

Ось вже і доводити ніякі «нікчеми» не треба, не підтвердивзареєстровані накладні, списав до бюджету, план виконав, а платник нехайсудиться до втрати пульсу. Гроші у бюджеті!!! Нехай спробує потім стягнути.

Ось така біда. Малята! 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи