До яких заходів вдаються ОСББ, щоб заощадити теплову енергію?
До яких заходів вдаються ОСББ задля ефективного використання енергії, заощадження теплової енергії? Поширені практики та поради
Заходи щодо економії та ощадливого використання енергетичних ресурсів під час енергоефективної модернізації будівлі можна умовно поділити на високовитратні (наприклад, утеплення стін, даху, заміна вікон в будівлі тощо), маловитратні (покращення режимів експлуатації та автоматизації котлів, налаштування інженерних систем, обладнання та устаткування), заходи, направлені на формування свідомої поведінки користувачів щодо споживання енергоресурсів, а також інші заходи організаційного характеру (наприклад, впровадження системи енергетичного менеджменту із запровадженням моніторингу споживання енергії тощо).
Високовитратні заходи зазвичай потребують значних грошових вкладень і можуть мати великі терміни окупності. Для маловитратних заходів характерні незначні капіталовкладення та швидка окупність.
Слід зазначити, що, при прийнятті рішення про впровадження енергоефективних заходів, власник повинен керуватись не тільки поняттям терміну окупності. Енергоефективні заходи – це в тому числі і комфорт, підвищення якості життя, продовження терміну експлуатації будівель, зменшення викидів СО2, адоптація до зміни клімату. В масштабах країні – забезпечення її сталого розвитку та енергетичної незалежності.
Крім високо та малозатратних заходів, дуже важливими є заходи, направлені на формування свідомої поведінки користувачів, адже значною мірою саме від кінцевого споживача залежить ефективне та раціональне використання енергетичних ресурсів.
Серед типових енергоефективних і пов’язаних з ними заходів щодо модернізації житлових будівель можна розглядати наступні:
настисність на зображення для його збільшення
джерело: онлайн-курс «ОСББ: Абетка успіху. Технічні поради щодо обслуговування багатоквартирного будинку для ОСББ», проєкт ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)
З досвіду, найчастіше в житлових будинках реалізовуються заходи з утеплення (зовнішні стіни, перекриття покрівлі, техповерху або горища, утеплення цоколю і т.д.), заміна вікон та вхідних груп дверей на енергоефективні, встановлення автоматизованих вузлів регулювання теплової енергії (індивідуальних теплових пунктів), балансування системи опалення, модернізації системи освітлення, утеплення магістральних трубопроводів системи опалення та гарячого водопостачання тощо.
За отриманням фінансової допомоги на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках можна звертатися до державної установи «Фонд енергоефективності», що реалізує програму «Енергодім».
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 18866
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 11465
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3936
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3680
-
Фонд держмайна визначився з датою приватизації заводу Мотордеталь-Конотоп
Бізнес 3477