UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.08.2016 17:10

Літр олії за 40 гривень

Експерт із питань аграрної політики, місцевого самоврядування, адміністративно-територіальної реформи, розвитку сільських територій

Ціна на соняшникову олію в Україні як експортоорієнтований товар, в значній мірі, встановлюється під впливом кон’юктури на світовому ринку. У 2016/17 маркетинговому роках очікується зростання виробництва соняшникової олії у світі до рекордних 17 млн то

Сільськогосподарські підприємства почали збирання соняшника і станом на 22 серпня зібрали перших 22 тис. тонн. Цього року  урожай соняшника  в Україні очікується на рівні 13,5  млн  тонн, що  на 20% більше у порівнянні з 2015 роком. Відповідно зросте обсяг виробництва соняшникової олії. У 2016/17 маркетинговому році прогноз виробництва олії – 5,54  млн  тонн,  що на 12% більше показників минулого року.

Ціна на соняшникову олію в Україні   як  експортоорієнтований  товар, в значній мірі, встановлюється під впливом  кон’юктури  на світовому ринку. У 2016/17 маркетинговому роках очікується зростання виробництва соняшникової олії у світі до рекордних 17  млн  тонн, що на 9% більше минулорічних показників.

В очікуванні гарного урожаю були підстави вважати, що ринок відреагує зниженням ціни на  олійну культуру, але зростання  на світовому ринку  ціни на нафту до рівня 49 доларів, зменшення виробництва пальмової олії  та укріплення євро по відношенню до долару не дозволили обвалитися закупівельним цінам на соняшник при наближенні рекордного врожаю в Україні.

Збереження стабільності цін на олію на світовому ринку дає підстави вважати, що незважаючи на хороший врожай, зниження ціни на олію для населення восени не відбудеться. Навіть навпаки, зростання ціни на енергоресурси, транспортування та зберігання сировини і готової продукції впливає на збільшення собівартості виробництва олії.  Великі виробники соняшнику вже заявили про підвищення ціни на олію приблизно на 10%. Відтак роздрібна ціна за літр олії для українського споживача  восени становитиме 38-40 гривень.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]