Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.12.2023 14:51

Очікування, ризики та альтернативи: що відбувається в умовах блокади кордонів

Директор та власник компанії ТЕУС

Блокування проїзду українським вантажівкам на кордонах кількох сусідніх держав неабияк ускладнило роботу українських транспортно-експедиторських компаній.

Отож, станом на цей момент ускладнення в роботі перевізників є відчутними. Неможливо гарантувати клієнту вивезення вантажу в термін. Вартість транспорту збільшилася у 2-3 рази, що пов'язано як із блокадою кордону, так і з сезонним зростанням цін, адже зараз – кінець року. До того ж брак авто на ринку теж впливає на ситуацію. Щодо факторів, які супроводжують цю ситуацію, то варто відзначити подорожчання перевезення від перевізника. При цьому клієнт не завжди готовий вести перерахунок на подорожчання.

Терміни затримок вантажу залежать від конкретного напрямку, в середньому терміни проходу кордону збільшились у 3-4 рази. Наприклад, візьмемо пункт пропуску «Старокозаче – Тудора». У вересні це було 1-2 дні, на цей час – цілих 8-9 днів.

Ясна річ, що така ситуація не може не мати наслідків для споживачів. По-перше, зростає вартість товару. По-друге, виникає нестача певних груп товарів. Тож ринок відчуває наслідки таких логістичних ускладнень.

Проблема є дуже значущою, тож вона має вирішуватися на рівні управління. З боку транспортно-експедиторських компаній це вибір більш відповідного маршруту для проходження кордону. Альтернативою автомобілям є доставлення за допомогою залізниці. Цей вид транспорту характеризується більшою стабільністю в нинішніх умовах.

Ну і, ясна річ, у таких умовах варто думати про перспективи. Є підстави припускати, що істотні зміни у ситуації почнуться десь у 20-х числах грудня, тоді тенденція з блокуванням кордонів для українських вантажівок піде на спад. Щодо більш глобального виміру, то зміни будуть після того, як закінчиться війна.

11 грудня о 14:30 було розблоковано страйк польських перевізників на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ». Згодом частина протестувальників знову перекрила дорогу. Також словацька сторона заявила, що блокуватиме виїзд вантажівок з України через пункт пропуску «Вишнє Нємецьке – Ужгород». Динамічні зміни новин та хиткість ситуації станом на сьогодні є свідченням того, для стабілізації потрібен ще певний час. Тож ці очевидні аргументи мотивують схилятися до думки, що десь біля 20-х чисел цього місяця все стане більш визначеним.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи