Запуск Universal Digital Payments Network: що зміниться у світі цифрових валют?
Метою проєкту UDPN є створення платіжної системи за допомогою взаємодії між стейблкоїнами та фіатними валютами.
Вперше за три останніх роки Всесвітній економічний форум у Давосі (Швейцарія) проходить у традиційному форматі офлайн. Серед презентацій різноманітних нововведень та інструментів економічного зростання окремо варто відзначити проєкт UDPN. Він привертає увагу не лише тим, що є універсальною цифровою платіжною системою, а й тим, що може стати відповідником міжнародній системі SWIFT у сфері цифрових активів. Мережа готувалася до запуску протягом останніх кількох років, а перекази стейблкоїнів тестуються в банківських установах з минулого літа. Оскільки наразі не так багато банків у світі випускають власні CBDC, зараз проєкт знаходиться в експериментальному режимі.
Міжнародна система SWIFT є найбільшою мережею міжбанківських переказів коштів. Стейблкоїни мають потенціал як альтернативний спосіб оплати, оскільки вони можуть забезпечити платежі без використання цієї системи. На додачу до переваг цифрових валют, вони також прив’язані до реальних фіатних валют, що робить їх більш надійними та передбачуваними, ніж криптовалюти. Тобто вплив на реальну вартість того чи іншого CDBS безпосередньо залежить від економіки країни, яка його реалізує.
Китайська Red Date, розробник UDPN, оголосив, що ряд сильних міжнародних банків буде залучено до тестування концепції протягом наступних шести місяців. Хоча назви фінансових установ не розголошуються, Deutsche Bank, Hong Kong and Shanghai Banking Corporation (HSBC), Standard Chartered і Bank of East Asia прийшли на обговорення певних питань до Red Date. Наразі планується, що система здешевить цифрові платежі та прискорить їх адаптацію в банках.
Переказ цифрової валюти є однією з основних функцій UDPN, яка дозволяє пов’язувати банківські рахунки та гаманці стейблкоїнів. За допомогою вебсайту або мобільного додатку можна переказувати дві ідентичні монети між клієнтами різних банків. Важливою умовою тут є те, щоб ці цифрові валюти були взаємопов’язані, а також підтримувалися мережею UDPN. Зараз творці системи працюють над додаванням нових “коїнів” та майбутніх CBDC.
Нова мережа матиме систему спостереження, оскільки фінансові установи, які беруть участь у транзакціях, повинні будуть отримувати та зберігати інформацію про користувачів. Також у разі необхідності вони нададуть її регуляторам для виявлення та запобігання підозрілим транзакціям. Тобто, як і у випадку звичайних грошових переказів, банк, який є власником системи, матиме всю інформацію про клієнта. При цьому самі дані залишаються зашифрованими в системі та пов’язані з конкретною транзакцією та можуть бути розшифровані банком або третьою стороною, якщо це буде необхідно.
Якщо банк хоче випустити свій стейблкоїн — система UDPN має таку опцію. Ця валюта зможе функціонувати між клієнтами одного банку та навіть між іншими членами мережі UDPN за умови, що монета забезпечена фіатною валютою. Важливо зазначити, що в цьому випадку кожен банк повинен отримати ліцензію свого національного регулятора.
Міжінституційна перевірка KYC (Знай свого клієнта) дозволить двом різним компаніям перевіряти дані клієнтів за допомогою інфраструктури UDPN. Звичайно, для цього користувач повинен погодитися на неї. Це показує, як децентралізовані технології можуть просувати вже знайомі технологічні процеси, оскільки запропонований метод можна використовувати для будь-якої міжінституційної перевірки, не тільки в банківській сфері.
Звичайно, крім цих можливостей, клієнти UDPN зможуть конвертувати фіатну валюту в цифрову та відкривати онлайн-гаманці, отримувати доступ до інтерфейсів API, що дозволить вести розрахунки на їхніх власних сайтах. Крім того, використання нової мережі дозволяє токенізувати активи. Це відкриває доступ до смартконтрактів, щоб будь-яка фінансова установа могла перевести свої процеси на цифровий рівень, від страхування до торгівлі товарами та послугами.
Метою проєкту UDPN є створення платіжної системи за допомогою взаємодії між стейблкоїнами та фіатними валютами. Чекаючи результатів пробного запуску, вже прогнозують, що нова система зможе замінити SWIFT у цифровому світі.
- Аудит українських надр. Відзив «сплячих» ліцензій. Передача надр іноземцям. Віталій Соловей 22:24
- Чому корпоративна форма — це не про одяг, а про людей: новий підхід до HR у медицині Павло Астахов 19:05
- Як підготуватися до співпраці з дизайнером: 5 кроків до успішного ресторану Алеся Карнаухова 12:54
- Поточні проблеми тайм-менеджменту власників малого та середнього бізнесу в Україні Катерина Мілютенко 12:45
- Договір між батьками стосовно дитини: філософія та роздуми Світлана Приймак 09:55
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії Олег Короташ 07:22
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі Юлія Мороз вчора о 14:59
- Шукати ресурси для повоєнної відбудови потрібно вже зараз Дмитро Соболєв вчора о 13:33
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту Лариса Білозір вчора о 11:51
- Як зміни в лісовому законодавстві ЄС вплинуть на "зелене" повоєнне відновлення України Олена Криворучкіна вчора о 10:57
- Тіні хаосу: що об’єднує архітекторів руйнувань і влади? Дмитро Зенкін вчора о 09:56
- Коли батьківство тане в сутінках: закон як останній промінь Світлана Приймак вчора о 09:55
- Контролюйте землю безпечно Сергій Пагер 25.03.2025 12:37
- Лише 160 світових брендів не хочуть мати імідж "спонсора тероризму" Володимир Горковенко 25.03.2025 11:34
- Alibaba і Maersk відкривають нові горизонти у сфері контейнерних перевезень Володимир Гузь 25.03.2025 08:49
- Полтавський Мамай, СБУ, "октябрята", ДБР… Що скаже Вища рада правосуддя? 761
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту 178
- Чому нас має навчити замороження USAID і "Голосу Америки"? 136
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі 90
- Резервні копії під загрозою. Що ви можете зробити прямо зараз 85
-
Злочин без кари. Як Трамп хоче миру ціною України, і куди це веде світ
4000
-
Як німці з досвідом роботи в Росії розширюють контакти з Україною
3154
-
Не переймайтеся, домовленості щодо Чорного моря не працюватимуть. Чому
Думка 3004
-
Відновлення водопостачання потребує $11 млрд та 10 років. Яким регіонам найважче
Інфографіка 2873
-
Канада заморозила всі виплати знижок для автомобілів Tesla – Reuters
Бізнес 2695