Вплив російської війни на світову економіку
Наслідки цієї війни проявляються у великій кількості економічних аспектів: від підтримки малозабезпечених верств населення до зростання цін на ринку енергоносіїв.
Війна не може вважатися фактором, що позитивно впливає на економіку, принаймні поки вона триває. З моменту широкомасштабного вторгнення рф в Україну світові аналітичні видання змінили прогнози щодо зростання світової економіки. За даними МВФ, економіка України скоротиться на 45%, а зростання світових економічних показників, які у 2021 році досягали 6,1%, впаде у 2022 і 2023 роках до позначки 3,6%. Директорка Міжнародного Валютного Фонду припускає можливість світової рецесії внаслідок найбільшої війни в Європі за останні 80 років. У цьому блозі я розгляну як та на що вплинула війна, та чи це єдиний фактор, який позначився на зростанні світового розвитку.
Економічна ситуація у світі вже отримала низку ударів через епідемію COVID-19 та пов’язані з нею заходи. Інфляція в США та ЄС виявилась сильнішою, ніж очікувалось, а уповільнення темпів розвитку в Китаї через чергову хвилю пандемії та посухи ставить під сумнів економічну успішність всього регіону найближчим часом. Економічний збиток від війни вже напряму вплинув на стан економіки та знизив темпи розвитку у 2022 та 2023 році. Зростання цін на паливо та харчові продукти вдарили по найменш платоспроможним верствам населення. Відповідно до звіту МВФ, підвищення інфляції ускладнює завдання центробанкам країн, які намагаються стримувати ціни та забезпечувати ріст економіки. Наслідком війни став також розрив економічної співпраці найбільш розвинутих країн з рф, що впливає на глобальну економічну інтеграцію.
Подолання негативних для економіки наслідків у різних країнах проходитиме по-різному. Це залежить від кількох чинників: торгових зв’язків, рівня підвищення цін, доступності енергоносіїв та попереднього рівня інфляції. Слід врахувати, що європейські країни наразі мусять підтримувати мільйони біженців і це також можна віднести до наслідків впливу війни. Цього року, за прогнозами Economist, світовий ВВП втратить близько $1 трлн. Такий прогноз побудований на припущенні продовження широких бойових дій до кінця року.
Серед країн G20, росія постраждає найбільше внаслідок ізоляції та санкцій через розпочату війну, і вже до 2020 року її економіка втратить приблизно 10%. Країни ЄС також матимуть збитки в результаті порушення ланцюжків постачання та залежності від російських енергоносіїв. Але для деяких країн прогнози більш оптимістичні, наприклад Саудівська Аравія покращить свої економічні показники через підвищення цін на нафту, а також захід на нові ринки, які звільняються через вихід з них рф. Аргентина та Бразилія, які є найбільшими виробниками зерна в Північній Америці, матимуть додаткові ринки збуту цього року і їхні прибутки також зростуть.
Відповідно до звіту від KPMG, інвестиції другого кварталу 2022 року знаходяться на найнижчому, за останні шість кварталів, рівні. Попри велику кількість можливостей для інвестування, інвестори поводяться більш стримано та обережно. Цілком ймовірно, що наступного кварталу тенденція буде зберігатися, адже для деяких регіонів час процедур інвестування та перевірка активів будуть збільшуватися на фоні міжнародних санкцій.
Інфографіка: KPMG (Графік інвестицій)
Економічний розвиток, який був не надто оптимістичним через пандемію, яка досі триває, та низку локальних проблем в різних частинах світу, послабився через війну в центрі Європи. Наслідки цієї війни проявляються у великій кількості економічних аспектів: від підтримки малозабезпечених верств населення до зростання цін на ринку енергоносіїв. Зокрема, для країн Європи складність періоду, у який ми ввійшли, напряму залежить від затягування воєнних дій.
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 122463
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 20791
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9071
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8679
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7513