Псевдомінування. Чи вирішить проблему посилення відповідальності?
Неправдиві повідомлення про мінування стало проблемою і держави, і українців. Чи зможе ініціатива Кабміну щодо посилення відповідальності зменшити псевдомінування?
Кабмін планує посилити відповідальність за псевдомінування. Відтепер її планується збільшити до «від чотирьох до восьми». Замість від «двох до шести».
Все це безумовно «чудово». Бо лягає у схему простих рішень: як тільки ми збільшимо відповідальність – знижується злочинність. В теорії. Піпл захаває, бо більшість вважає, що це зупинить псевдомінерів. Тому такі заяви радше для рейтингів влади, ніж для вирішення проблеми. Але реальність трохи не така.
По-перше, у 2012 році уже збільшували відповідальність за псевдомінування, у 2013 році той закон набув чинності, а у 2014 році почала зростати кількість таких злочинів. Жодної прив’язки між збільшенням відповідальності та зниженням кількості злочинів немає.
По-друге, зростання кількості замінувань – це цілеспрямована кампанія провокації цього злочину. В три рази кількість замінувань зросла уже наступного року після початку війни з Росією. Тому скільки б не підвищували відповідальність, доки у нас триватиме конфлікт з Російською Федерацією, воно ніде не зникне. Єдине, що можна зробити зараз – це встановити у людей чітке розуміння, що кожним своїм дзвінком людина підігрує інтересам країни, з якою у нас триває війна.
По-третє. Значна кількість з тих, хто «мінував» і був спійманий – діяли за принципом доміно. Вони почули чи побачили про мінування. А потім - часто в стані емоційного збудження (алкоголь, раптові негативні зміни) – переносити почуте в реальність. Тому, якщо є плани покінчити з «мінуванням» – його треба мінімізувати у ЗМІ. І кращий вихід – демонструвати більше притягнення до відповідальності, а не самі випадки. Це виглядає утопічно, але завершувати сюжети чи повідомлення про псевдомінерів кількістю притягнутих до відповідальності - можна.
По-четверте. Жодного випадку коли було підтверджено псевдомінування не було. Відповідно, варто розширити практику перевірки об’єктів без евакуації. Або зробити евакуацію добровільною. Як наприклад, це здійснюється там, де евакуацію зробити неможливо, - на АЕС.
Ще одна ініціатива – це конфіскація майна псевдомінувальників. Нагадаю, що йдеться не про всіх, а про тих, кого піймають. А ловлять як правило (реєстр судових рішень у допомогу) не тих, хтона цьому заробляє. А тих, чиї майнові статки скажімо так не дуже високі – хоча б виходячи з моделей телефонів, з яких вони робили дзвінки. Ви ще спробуйте потім їх продати на аукціонах.
Заначу, що зараз у 99% суд дає «умовні» терміни. Тут вже не важливо 4 роки чи 8. А 1% - це лише в тому випадку, якщо людину притягували до відповідальності раніше, або псевдомінування було одним із злочинів, за яку її судили.
Не все можна вирішити встановленням кримінальної відповідальності. Переважна більшість людей не вчиняють злочини не тому, що це заборонено законом, а тому, що такі дії суперечать їхнім внутрішнім переконанням, моралі. Тому необхідно формувати усвідомлення, що псевдомінування – це злочин. А це значно довше, і менш рейтингово, ніж просто прийняти зміни до закону.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422