Кібербулінг: українські особливості
Зростання онлайн цькування: наскільки панічні тенденції?
Близько 10% українських підлітків проводять в інтернеті більше 10 годин та мають абсолютну інтернет-залежність. Мало? Тоді отримуйте іншу цифру – 80% дітей проводять в мережі від 6 до 10 годин та мають «помірну» залежність. Враховуючи, що дітям ще треба спати і хоч інколи вчитись, то не менше половину свого вільного часу 90% підлітків проводять у віртуальному просторі.
Не дивно, що проблеми, які існували в реальному житті, трансформувались в життя віртуальне. У тому числі й цькування. Тому не дивно, що його ставатиме більше. А виходячи з того, що онлайн прості знеособлює і жертву, і кривдника (вони не мають прямого візуального контакту), - кіберцькування апріорі є жорстокішим за звичайний булінг.
Та коли ми говоримо про опитування, які б стосувались чи то цькування, чи то онлайн версії булінгу, варто розуміти одну важливу річ: ми лише почали системно займатись цим питанням. Тому висновки не настільки однозначні, як можуть здаватись.
Якщо ми візьмемо дослідження Всесвітньої організації здоров’я, проведені у 2013-14 рр., то серед 15-ти річних дітей в Україні жертвами кіберцькування визнавали себе 3% або 4% (залежно від статі). Опубліковане у вересні цього року дослідження Дитячого фонду ООН показує, що 29% українських дітей стають жертвами онлайн булінгу. Зростання у вісім (!) разів за 5 років. Час бити на сполох?
Без паніки. Бо коли ми говоримо про поширення того чи іншого явища, особливо якщо воно нове, - то йдеться не про його збільшення, а про ідентифікацію. Діти стали більше розуміти загрози, які йдуть з соцмереж. І тому ідентифікують, що те чи інше явище є булінгом, а не просто якимось «злим жартом».
Розбираючи останнє дослідження ЮНІСЕФ, ніхто не звернув увагу на ще одні показники. Українські підлітки вважають, що відповідати за проблеми булінгу мають насамперед молоді люди (53%). І цим ми відрізняємось від світової тенденції, де на першому місці – держава (32%, у нас – 25%), і лише на другому (31%) сама молодь. Тут ще питання – чи ми ростимо покоління дійсно відповідальних людей, які вважають, що треба покладатись на самих себе. Чи просто українські діти не розуміють, до кого треба звертатись, якщо над ними почали знущатись в інтернет.
Сьогодні ми перебуваємо на перехресті трьох тенденцій. Перша – кіберцькування має об’єктивну тенденцію до зростання – за рахунок інформаційної революції.
Друга – українські діти в більшості розуміють та ідентифікують онлайн цькування. І третя – певне розслаблення батьків та суспільства після прийняття закону про протидію булінгу. І це все говорить про те, що булінг та кібербулінг ніде не зникли. А початок «шкільного сезону» вказує на те, що скоро з’являться нові новини про насилля у дитячих колективах.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422