Чим загрожує Україні конфлікт у Мукачевому
Як і в усіх злочинах, пов’язаних із політикою, того, хто був насправді винен у мукачевському конфлікті, ми не взнаємо ніколи. Тобто, розкриття злочину чи «призначення» винних – це обов’язково відбудеться. Не буде лише згоди всього суспільства щодо результа

Якщоописати «мукачівську проблему» одним абзацом, то засилля зброї у суспільстві,наявність людей з навиками участі у бойових діях, та відсутність у суспільстві баченнямеханізму досягнення справедливості законними методами, - це перетворює кожнуконфліктну ситуацію в Україну на маленьку порохову бочку. Сьогодні територіяУкраїни – це десятки тисяч, а то й мільйони таких «порохових бочок». Проблема втому, що ефект від їх детонації руйнує не лише схеми надприбутків, але йзабирає життя людей. Людей, які до цих схем можуть і не мати ніякоговідношення.
Одні й далі будуть підтримувати «Правий сектор» якпоборника справедливості, а інші – клеймити його як «організоване злочиннеугруповання».
Проблемаполягає значно глибше, ніж конкретний конфлікт у Мукачевому. Йдеться про втратулегітимності, втрату довіри до держави та її силових органів. І ця проблема виниклане сьогодні. Десятиліттями силовикам нав’язувався імідж «бандитів у формі». Нібитовони повально, як і політики, слугували інтересам фінансових груп.Десятиліттями поняття «дах» карбувалось у нашій свідомості як нормальне явищедля досягнення цілей.
Зрозуміло,за таких обставин, той хто відчуває «непереборне внутрішнє прагнення» добитисьсправедливості, буде відстоювати і правду, і силу. Біда лише в тому – що свою правду.Своєю силою.
Держававтрачає свою монополію на визначення, що є справедливість. А відповідно – вонавтрачає і монополію на легітимне насилля. І цей вакуум буде заповнюватиськимось іншим. В тому числі й бійцями «Правого сектору». Бійцями, які діятимутьз переконаннями, що правда на їх боці.
Тому є два варіанти:
А)держава застосовує всі важелі для того, щоб повернути собі право на легітимненасилля, - через проведення справжніх реформ, через системну інформаційнуполітику, через справедливість для усіх. Або ж
Б)до нас приходять «варяги» (прошені чи на танках – це не має значення) ілегітимність єдиного центру на визначення справедливості та застосуваннянасилля відновлюється. Проблема в тому, що в «плані Б» відсутня Україна якдержава.
Цеякщо у цілому. А якщо конкретно, - то створення внутрішньої збройної опозиціїта збільшення жертв внутрішньої війни навряд чи входить в інтереси влади й членів«Правого сектору». Це входить тільки у плани тих, кому потрібна слабканедодержава. Проблема в тому, що «плану Б» може підігравати і одна, й іншасторона конфлікту.
Власне,якби щось схоже на мукачевський конфлікт відбулось в Росії, то можна було б однозначностверджувати про наступне посилення каральних акцій щодо опозиції та посиленняролі силовиків. Але подібні протистояння відбуваються в країні, де, практично,відсутня єдина силова вертикаль. Тому, навіть якщо потуги до її створення іспостерігатимуться, то вони гальмуватимуться іншими фінансовими та політичнимисилами. Країна «трьох гетьманів» приречена на демократію. Питання в тому, щобце зрозуміли і серед народу, і серед тих, хто вважає себе його елітою. І втому, скільки крові проллється до усвідомлення цієї аксіоми.
У2004 році саме з Мукачевого розпочались «війна виборів», що пізніше вилилась уПомаранчеву революцію. Не хотілось, щоб нова «мукачевська війна» вилилась у громадянськепротистояння по всій Україні. Щоб у гонитві за власною справедливістю головиклали тисячі наших громадян. В тому числі - й не свої голови.
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 183
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 178
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 134
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 109
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Чому Путін святкує 9 травня. Справжня історія Другої світової, яку не вчать у Кремлі
10770
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6096
-
Нове житло на межі зникнення. Що говорить статистика про кризу на ринку нерухомості
Бізнес 5889
-
8 травня. Чи можлива українська історія Другої світової
Думка 3564
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 3297