Чим загрожує Україні конфлікт у Мукачевому
Як і в усіх злочинах, пов’язаних із політикою, того, хто був насправді винен у мукачевському конфлікті, ми не взнаємо ніколи. Тобто, розкриття злочину чи «призначення» винних – це обов’язково відбудеться. Не буде лише згоди всього суспільства щодо результа
![6_main.jpg](/pics/bpetrenko/6_main.jpg)
Якщоописати «мукачівську проблему» одним абзацом, то засилля зброї у суспільстві,наявність людей з навиками участі у бойових діях, та відсутність у суспільстві баченнямеханізму досягнення справедливості законними методами, - це перетворює кожнуконфліктну ситуацію в Україну на маленьку порохову бочку. Сьогодні територіяУкраїни – це десятки тисяч, а то й мільйони таких «порохових бочок». Проблема втому, що ефект від їх детонації руйнує не лише схеми надприбутків, але йзабирає життя людей. Людей, які до цих схем можуть і не мати ніякоговідношення.
Одні й далі будуть підтримувати «Правий сектор» якпоборника справедливості, а інші – клеймити його як «організоване злочиннеугруповання».
Проблемаполягає значно глибше, ніж конкретний конфлікт у Мукачевому. Йдеться про втратулегітимності, втрату довіри до держави та її силових органів. І ця проблема виниклане сьогодні. Десятиліттями силовикам нав’язувався імідж «бандитів у формі». Нібитовони повально, як і політики, слугували інтересам фінансових груп.Десятиліттями поняття «дах» карбувалось у нашій свідомості як нормальне явищедля досягнення цілей.
Зрозуміло,за таких обставин, той хто відчуває «непереборне внутрішнє прагнення» добитисьсправедливості, буде відстоювати і правду, і силу. Біда лише в тому – що свою правду.Своєю силою.
Держававтрачає свою монополію на визначення, що є справедливість. А відповідно – вонавтрачає і монополію на легітимне насилля. І цей вакуум буде заповнюватиськимось іншим. В тому числі й бійцями «Правого сектору». Бійцями, які діятимутьз переконаннями, що правда на їх боці.
Тому є два варіанти:
А)держава застосовує всі важелі для того, щоб повернути собі право на легітимненасилля, - через проведення справжніх реформ, через системну інформаційнуполітику, через справедливість для усіх. Або ж
Б)до нас приходять «варяги» (прошені чи на танках – це не має значення) ілегітимність єдиного центру на визначення справедливості та застосуваннянасилля відновлюється. Проблема в тому, що в «плані Б» відсутня Україна якдержава.
Цеякщо у цілому. А якщо конкретно, - то створення внутрішньої збройної опозиціїта збільшення жертв внутрішньої війни навряд чи входить в інтереси влади й членів«Правого сектору». Це входить тільки у плани тих, кому потрібна слабканедодержава. Проблема в тому, що «плану Б» може підігравати і одна, й іншасторона конфлікту.
Власне,якби щось схоже на мукачевський конфлікт відбулось в Росії, то можна було б однозначностверджувати про наступне посилення каральних акцій щодо опозиції та посиленняролі силовиків. Але подібні протистояння відбуваються в країні, де, практично,відсутня єдина силова вертикаль. Тому, навіть якщо потуги до її створення іспостерігатимуться, то вони гальмуватимуться іншими фінансовими та політичнимисилами. Країна «трьох гетьманів» приречена на демократію. Питання в тому, щобце зрозуміли і серед народу, і серед тих, хто вважає себе його елітою. І втому, скільки крові проллється до усвідомлення цієї аксіоми.
У2004 році саме з Мукачевого розпочались «війна виборів», що пізніше вилилась уПомаранчеву революцію. Не хотілось, щоб нова «мукачевська війна» вилилась у громадянськепротистояння по всій Україні. Щоб у гонитві за власною справедливістю головиклали тисячі наших громадян. В тому числі - й не свої голови.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407