Законодавчий імунітет менеджменту "Альфа-Банку" – це сумнівне рішення
Банківська система, санкції до російських олігархів.
До мене звернулись журналісти одного з видань з питанням, що я думаю про проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану”. Йдеться про зміни, які стосуватимуться Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.
Хоча напряму це не вказано, але ці зміни пишуться під націоналізацію “Альфа-Банку”. Схоже, що саме менеджмент та власники цього банку лобіюють цей законопроект через Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, який очолює Данило Гетманцев.
Цікаво, що офіційно на сайті парламенту він ще не зареєстрований. Принаймні, мені не вдалось його там знайти. Його можуть спробувати без зайвого розголосу швидко ухвалити на засіданні профільного комітету, а потім у залі парламенту.
В чому ризики його ухвалення без широкого обговорення?
Запропоновані зміни до Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” фактично надають імунітет менеджменту “Альфа-Банку” від будь-яких претензій у випадку націоналізації.
Зміни дослівно передбачають, що “Національний банк не застосовує до таких керівників (у тому числі до керівника підрозділу внутрішнього аудиту, головного ризик-менеджеру, головного комплаєнс-менеджеру) ознаки небездоганної ділової репутації, визначені нормативно-правовими актами України, у зв’язку із прийняттям ним рішення про виведення з ринку системно важливого банку та/або Фондом рішення про припинення повноважень відповідних керівників”.
Ок, ще можна не виставляти менеджменту цього банку претензій в частині того, що вони працювали на російських олігархів. Це, по суті, було дозволено українських законодавством.
Але є питання щодо всієї діяльності менеджменту цього банку, яка може стосуватись сприянню міскодінгу, співпраці з гральним бізнесом, ухиляння від сплати податків, пов’язаного кредитування тощо.
Тобто, на законодавчому рівні хочуть законодавчо передбачити ситуацію, коли менеджмент цього банку без жодних питань до їхньої попередньої діяльності в “Альфа-Банку” може пізніше повернутись “з бездоганною репутацією” на керівні посади у банківську систему України.
Здається, що це не зовсім правильний підхід. Банк, до того ж великий, це така велика шафа зі своїми скелетами. Враховуючи це, має бути впевненість, що ці менеджери не виконували жодних сумнівних завдань російських олігархів, не впливали на обороноздатність країни, не збирали та не передавали інформацію про економічну систему України. Або, принаймні, що вони робили, щоб унеможливити такий негативний вплив.
Тобто, без аналізу, чим займався “Альфа-Банк” на чолі з його менеджментом, виписувати йому на законодавчому рівні “відпущення всіх гріхів” — це доволі контроверсійне рішення.
Крім того, сама ситуація, що менеджмент російських олігархів може щось лобіювати через парламентські комітети — це занадто.
Слід нагадати, що йде десятий рік війни. “Альфа-Банк”, який зараз має назву “Sense Bank”, це частина банківської “Альфа-груп”. Він належить російським олігархам, які знаходяться під українськими та міжнародними санкціями. І ми досі на повному серйозні розглядаємо варіанти, які виписуються прямо під них .
У зв'язку з цим хочу особливо звернути увагу пані Южаніної.
Шановна Ніно Петрівно, чи бачили ви взагалі ці пропозиції? Зверніть, будь-ласка, увагу на них.
Також хочу привернути увагу до цього законопроекту пані Маркарової.
Оксано Сергіївно, Ви, як колишній міністр фінансів, а зараз посол України в США, розумієте, що в разі ухвалення цього законопроекту у цьому вигляді саме Вам потім доведеться пояснювати нашим американським союзникам, чому залишається можливим вплив на українських законодавців менеджменту російських олігархів. Навряд чи це будуть приємні питання.
- Какая справка ВКК должна быть для отсрочки по уходу за родителем Віра Тарасенко 13:43
- Підстави для визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню Євген Морозов 13:27
- Автоматизація та комплаєнс: як зменшити ризики для підприємств Ігор Шевцов 10:14
- Трансфертне ціноутворення в Україні у 2024 році Юлія Мороз 09:57
- Как получить отсрочку от мобилизации без явки в ТЦК Віра Тарасенко вчора о 13:41
- Витребування майна у разі його добровільної передачі в тимчасове користування Євген Морозов вчора о 08:18
- Фінансові розслідування: злови мене якщо зможеш Артем Ковбель 07.09.2024 23:38
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі Віктор Шкробот 06.09.2024 15:25
- Як маркетологу підвищити окупність медіаінвестицій та збільшити продажі в кризові періоди? Вікторія Новак 06.09.2024 14:52
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні Юрій Пінчук 06.09.2024 12:30
- Щодо впливу кадрових змін на приватизацію спиртової галузі Віталій Жадобін 06.09.2024 12:20
- Як визначити ефективність роботи PR відділу? Олександр Висоцький 06.09.2024 09:35
- Право іншого учасника провадження на апеляційне оскарження того самого рішення Євген Морозов 06.09.2024 09:22
- Го – більше, ніж гра. Стратегічне мислення на часі Володимир Костерін 05.09.2024 22:16
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК Ігор Калініченко 05.09.2024 18:02
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 790
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 462
- Сила закону: як через суд вдалося скасувати незаконний наказ про мобілізацію 228
- Судова практика застосування частини 3 статті 333 КПК України 190
- "Чорна скриня" оборонних закупівель: чому закупівлі військових частин потребують змін 163
-
OnlyFans виплатила власнику українського походження $1 млрд дивідендів
Бізнес 8556
-
Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
Життя 4098
-
Найкрасивіші гори Європи для осіннього відпочинку — фото
Життя 2915
-
Будівництво укриттів. Влада Київської області розірве контракти з ненадійними підрядниками
Бізнес 2690
-
Боротьба з ухиленням від податків чи монополізація. Чому провайдерів виганяють із ФОП
Бізнес 2643