І ще раз про питання припинення громадянства
Припинення громадянства
Не планував знову повертатись де теми громадянства, але активне поширення у соцмережах та ЗМІ звернення до Президента Зеленського із закликом скасувати указ в частині позбавлення Геннадія Корбана громадянства України змушує мене ще до невеличкої репліки з цього приводу.
Це звернення підписали сотні публічних осіб, діючих політиків та громадських активістів.
Не буду вкотре пояснювати, чому рішення про припинення громадянства є конституційним, відповідає Конституції України та закону України “Про громадянство”.
У мене викликає певних шок, що така кількість людей, яких називають “політичною елітою” країни не тільки не читали і не розуміють норм Конституції та законів України, а і, по суті, закликають Президента Зеленського до свідомого порушення чинного законодавства, демонструючи приклад правового невігластва та правового нігілізму.
Вони посилаються на те, що пан Корбан гарна людина. Можливо, хоча, як киянин, не можу забути про його роль, наприклад, у намаганні забудувати Протасів Яр, і це взагалі без згадування вельми строкатого минулого цього пана.
Але питання у тому, що ніхто не повинен закликати Президента України до ручного регулювання питання громадянства.
У мене немає сумніву у політичній мотивованості рішення про припинення українського громадянства Геннадія Корбана. Бо єдина підстава, за якою його можна було позбавити українського громадянства — наявність громадянства іншої держави. А про це пану Зеленському було відомо задовго до вступу на посаду Президента України. Йому “знадобилось” три роки для того, щоби позбавити Корбана українського громадянства.
Тому тут бачимо приклад відверто політичної мотивованості цього указу.
Але якщо це зроблено саме на підставі наявності документальних доказів про інше громадянство пана Корбана, то Комісія з питань громадянства і Президент Зеленський зобов'язані були ухвалити це рішення.
Це норма закону, яку підписанти звернення “чомусь” не пропонують змінити. Є інший шлях — звернення до Конституційного Суду України з проханням дати офіційне тлумачення 4 та 25 статті Конституції України в кореспонденції з відповідними нормами закону “Про громадянство”. Враховуючи рівень сталої звички суддів КСУ діяти в інтересах влади, вони обґрунтують у самий абсурдний спосіб будь-яке рішення, потрібне їй.
Правда, шановним громадським та політичним діячам, які підписали звернення щодо відновлення громадянства Корбана, потрібно розуміти наслідки рішення КСУ чи зміни до закону України “Про громадянство”, яке передбачатиме можливість наявності окрім українського ще і громадянства інших держав.
Це означає, що тоді це право матимуть і ті, хто зараз має, наприклад, російське громадянство. Що всі особи з множинним громадянством мають право без обмежень, бо права громадян виписані у Конституції України, бути державними службовцями, обиратись на виборні посади до державних органів влади та органів місцевого самоврядування. І це не можна потім відреагувати змінами до якихось законів, бо це суперечитиме нормам Конституції України, які подібні обмеження для громадян України не встановлюють. Це питання фундаментальних положень української конституції. Якщо щось хочете міняти в частині питання множинного громадянства, вносьте зміни до Конституції України.
Але замість цього добродії, яких вважають елітою країни, пропонують діяти в режимі ручного керування законами та Конституцією України, бо гарного пана Корбана образили.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9929
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7434
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 5976
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5201
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4137