Зими не було, а платіжки на 53 тисячі були
Не пощастило в цьому році тепловикам. Календарна зима пройшла, метеорологічна навіть не починалася, газ дешевий, як ніколи. Довелося буквально «вибивати» з економних споживачів плату за опалення.
Не пощастило в цьому році тепловикам. Календарна зима пройшла, метеорологічна навіть не починалася, газ дешевий, як ніколи. Довелося буквально «вибивати» з економних споживачів плату за опалення.
Ось так всупереч здоровому глузду в Києві з'явилася платіжка на 53 тисячі гривень. Що не так з нашою системою ЖКГ, думаю я? Чому постачальнику легше списувати свої прорахунки на законодавство, ніж формувати і вдосконалювати власний білінг? Чому крайнім завжди стає споживач? І чому органи влади, які ліцензують постачальника, не спроможні перевірити дотримання ним нормативів, зате запекло борються з появою на ринку альтернативи монополістам?
В історії появи феєричної платіжки від «Київтеплоенерго» прекрасно все. Для початку – посилання тепловиків на закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та методику розподілу комунальних послуг між споживачами. Роблять вигляд, що читали, але очевидно, що не користуються. Саботувати простіше - завжди можна сказати, що у них інший тариф, який не на теплову енергію, як повинно бути за методикою, а на централізоване опалення, як було колись. А отже, методика конкретно для «Київтеплоенерго» чинності не набрала! Нехай нею інші користуються ... Але коли дуже треба, то можна пояснити, що методика «крива» і створює колізії непереборної сили.
Але, якби методика була задіяна, як належно, платіжка на 53 тисячі просто не з'явилася б! Поясню, чому.
Фактично на власницю квартири, яка залишилася єдиною в новобудові без свого лічильника тепла, «повішали всіх собак» і різницю у 39 Гкал. А за методикою тепловикам слід було відняти від її платіжки не тільки місця загального користування, а й такі витрати:
• витрата теплової енергії на квартири з лічильниками, де ніхто не проживає або подача опалення відключена (вони повинні платити мінімальну частку за одержуване від сусідів тепло),
• витрата теплової енергії на ГВП,
• витрата теплової енергії на функціонування циркуляції внутрішньобудинкової системи ГВП.
Це як мінімум! Я навіть не згадую зараз про незаконні перепланування, виноси стін на балкон і теплу підлогу з циркуляцією гарячої води. Тепло можна відключити і брати його від ГВП, за яке заплатить ота крайня квартира без лічильника. Але хто піде перевіряти?
Окреме «задоволення» читати і аналізувати саму платіжку. У ній теж спостерігаються дивні речі. І нарахована сума, і відсутність даних про будинковий лічильник ГВП, а головне - опалювана площа будинку аж 355,86 кв. метрів. Ви серйозно? Висотка на 177 квартир з такою загальною житловою площею?
У тому ж законі є стаття 8, де перелічені складові розшифровки квитанції: з обсягами спожитої теплової енергії та ГВП, з динамікою споживання, із середнім платежем споживачів тієї ж категорії. Але тут ці дані приховані, і навіть фахівець не зрозуміє - є в цьому будинку окремий лічильник, який рахує теплову енергію для ГВП чи ні?
Однак саме «завдяки» такій безглуздій сумі ця платіжка набула розголосу. А скільки квитанцій за тепло, виписані в межах 2-3 тисяч гривень, за які не всі підуть розбиратися?
Та рано чи пізно рахувати і економити навчаться все споживачі. І було би добре, якби тепловики до того часу прочитали закони та іншу нормативку до кінця, а не тільки те, що їм зручно і вигідно.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386