Щодо порядку перевірки електронних декларацій в 2017 році
17 лютого 2017 року набрало чинності рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) «Про затвердження порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого са
17 лютого 2017 року набрало чинності рішенняНаціонального агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) «Прозатвердження порядку проведення контролюта повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функційдержави або місцевого самоврядування» (далі – Порядок) від 10.02.2017 р. за№ 56.
Відповідно до Порядку НАЗК отримало можливість провестиповноцінний аналіз майнового стану чиновників в поданих ними електроннихдеклараціях.
Так, повна перевірка декларації може проводитисяв періодздійснення суб'єктом декларування діяльності, пов'язаної звиконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а також протягом трьох років після припинення такоїдіяльності.
Під час повної перевірки декларацій НАЗК можевикористовувати, зокрема, відомості із засобів масової інформації, Інтернету,що стосуються конкретного суб'єкта декларування, які містять фактичні дані, щопідлягають перевірці.
З метою здійснення повної перевірки НАЗК має правонаправляти запити про надання документів або інформації в держоргани, органивлади АР Крим, органи місцевого самоврядування, суб'єктам господарюваннянезалежно від форми власності, громадянам та їх об'єднанням, які зобов'язанінадати відповідь протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
НАЗК має право вимагати і одержувати тільки документи іінформацію про відомості, які відображені у відповідних розділах декларації танеобхідні для проведення повної перевірки.
У разі виявлення ознак недостовірності задекларованихвідомостей, неточності оцінки задекларованих активів, конфлікту інтересів,незаконного збагачення НАЗК пропонує відповідному суб'єкту декларування надати письмові пояснення та/або копії підтверджуючих документів.
Відповідний лист може направлятися за допомогоюпрограмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених навиконання функцій держави або місцевого самоврядування або засобами поштовогозв'язку з повідомленням про вручення. Суб'єкт декларування має право надати(надіслати) пояснення (копії документів) не пізніше, ніж на 10 робочий день з дня отриманнявідповідного листа.
Повна перевіркадекларації триває 60 календарних днів з дня прийняття рішення про їїпроведення. У разі потреби строки можуть бути продовжені, але не більше ніж на 30 календарних днів.
За результатами повної перевірки приймається рішення, якерозміщується протягом трьох робочих днівз моменту його прийняття на веб-сайті НАЗК.
Якщо в результаті перевірки було встановлено недостовірнівідомості, рішення про результати повної перевірки направляється спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидіїкорупції.
Питання про складання та направлення до суду протоколупро адміністративне правопорушення та про складання припису щодопритягнення суб'єкта декларування до відповідальності вирішується НАЗК увизначеному законодавством порядку.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
24236
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17957
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17463
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 14296
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 13181