Successful transition to adult life або Як Великобританія підтримує свою молодь
Традиційно молодіжній політиці в Україні приділяють мало уваги. Чому це хибний шлях та як Велика Британія підтримує свою молодь розповім у своєму блозі.
Поки у всьому світі бушує коронавірус і ми всі #залишаємося вдома, розповім вам про візит української делегації парламентарів до Великої Британії. Поїздка відбулась наприкінці лютого та була організована Британською Радою (British Council) за підтримки Міністерства культури, медіа та спорту Великобританії (the Department of Digital, Culture, Media and Sport of the UK). Мета нашої поїздки - вивчити досвід Міністерства культури, медіа та спорту острівної країни.
В цьому матеріалі я розповім про знахідки та свої висновки щодо реалізації молодіжної політики в Британії. Отже, почнемо з основ: заходи молодіжної політики в UK поширюється на вікову групу від 10 до 25 років. На всю вікову групу поширюється реалізації цілі “fun and play”. Мета - забезпечення проведення змістовного дозвілля. А для вікової групи 13-19 років існує ряд програм спрямованих на здобуття soft-skills та соціалізацію у суспільні процеси.
На національному рівні на молодіжну політику виділяється близько 1 млрд фунтів стерлінгів. Пріоритетами на національному рівні є напрямки Громадянська Активність (Civic Action) та залучення молоді до прийняття рішень (Youth Voice).
В рамках Civic Action реалізується масштабна програма “I will”. Вона - направлена на “залучення через участь”. В рік через неї підтримується близько 6500 проектів. Переважно це невеликі проекти чи ініціативи локального рівня.
Youth Voice, спрямований на підтримку молодіжних рад та інших консультативних органів, які дозволяють молоді впливати на прийняття рішень владою.
Крім того, значна увага приділяється розвитку soft-skills, а саме лідерству, вмінню поводитись в команді та багато іншого. DCMS фінансує літню чотирьох тижневу програму, яка і ставить за мету в учасниках прокачати ці навички. Щороку вона охоплює близько 100 000 підлітків. Підтримується також програма університетських обмінів Erasmus з щорічним бюджетом в 5 млн фунтів, вона охоплює близько 5000 молодих людей.
На локальному рівні реалізація молодіжної політики варіюється. Так, в Манчестері, населення якого близько 600 000 людей, на молодіжну політику з бюджету муніципалітету виділяється 2,6 млн. фунтів. З них 0,7 йде на розвиток інфраструктури, зокрема, так званих “youth hub’s”. Мета доволі прагматична: забезпечити у пішій доступності від місця проживання простір, де молодь може проводити свій час змістовно. В наших реаліях це “молодіжні центри” або “молодіжні простори”, яких в нашій країні поки не так багато. Для ефективної політики муніципалітет кооперується з державою, і реалізує проекти “залучення через участь” на умовах співфінансування 50/50 %.
Повертаючись до національного рівня, важливо зазначити: за останні десять років фінансування молодіжної сфери було скорочено на 60 %! Це негативно вплинуло на впровадження якісної молодіжної політики. Нині уряд виправляє свою помилку та фінансує додаткову 5-річну програму на 500 млн. фунтів. Половина з цих коштів піде на розвиток молодіжної інфраструктури та молодіжних працівників. А інша - на підтримку локальних активностей молодих людей в молодіжних центрах.
Які висновки ми можемо зробити для України? Перш за все - необхідно розвивати інфраструктуру молодіжних центрів та фінансово забезпечити молодіжних працівників, які зможуть якісно організовувати змістовне дозвілля молоді, та часто стати для неї провідниками в свідоме життя.
По-друге, важливо допомогти місцевій владі зрозуміти цінність інвестиції в молодіжну політику. Адже саме молодіжна політика не тільки допомагає зменшити негативні впливи на молодь, а і є інструментом створення простору для змістовного життя, самореалізації та активності молоді у себе в громаді.
Бо молодь, це не майбутнє України. Це її теперішнє!
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський вчора о 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова вчора о 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова вчора о 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 10.07.2025 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- Пенсійна рулетка 170
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 149
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 105
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? 52
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду 51
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 17019
-
Борги українців продають на аукціонах. Що це значить для боржників?
Фінанси 8006
-
Банк ЄС анонсував 600 млн євро для України: найбільша сума – на відновлення ГЕС
Фінанси 4939
-
"По-справжньому довіряти одне одному": сім фраз, які використовують пари з міцною довірою
Життя 4840
-
Україна за допомогою ЄБРР запустить нову фондову біржу: меморандум
Фінанси 4535