Ви компанія крута, ось вам референс кота або Демон режисера атакує продакшн
Геловін вже відгримів, тож з нечистю мало б бути покінчено, але ні. Темні сили продовжують завдавати клопотів...
Вони вселяються у ще вчора адекватних та повністю світлих людей, перетворюючи їх на безкомпромісних, рішучих та вередливих «режисерів». Про внутрішніх демонів, котрі атакують навіть найкращих та найрозумніших клієнтів, читайте далі.
Понад 10 років я працюю в медіа і понад 10 років спостерігаю за тим, як, щойно виникає потреба знайти продакшн, абсолютно адекватні, серйозні та розумні люди, які ще хвилину тому сприймали відео на рівні з іншими пересічними користувачами інтернету та звичайними споживачами контенту, перетворюються на режисерів, художників та сценаристів з операторами в одному флаконі. Погодьтеся, коли кожен з нас є глядачем, вимоги до відео не надто серйозні: цікавий відеоряд, корисна інформація, трохи розваги – і нормально. Утім, щойно людина стає замовником відео – демон режисера атакує її.
Впевнена, що хтось із читачів впізнає себе або своїх клієнтів. Клієнт знає, як краще, він точно може порадити, де саме у приміщенні більш виграшне освітлення, і як намалювати кота для рекламного відеоролика. Не виключено, що клієнт може навіть запропонувати фото свого кота для референсу) Це реалії мало не кожної продакшн-студії, яка працює в нашій країні, тож з власного досвіду – про максимально ефективну комунікацію з клієнтом.


7 правил порятунку від «демона». Очима продакшна
Найбільшими крадіями часу зазвичай стають клієнтські правки. Часто можна чути про недоречні правки, про постійні правки, про правки правок і нескінченну кількість перероблень та покращень того, що вже й так було добре. «Клієнт хоче», «клієнту так не подобається, а подобається інакше», «клієнт попросив замінити одне на інше» - історія, яка дужче часто трапляється. Як зменшити кількість правок та що робити, аби затвердження роликів проходило максимально швидко та безболісно?
1. Мистецтво маленьких кроків. Погоджуйте з клієнтом креативне рішення, стилістику, сценарій, розкадровку та обговорюйте всі деталі завчано. Після затвердження розкадровки внесення змін можливо лише у монтаж.
2. Відзнятий матеріал – це ексклюзив. Бувають випадки, коли клієнт просить надати матеріали, які ви використовували для створення відео. Таку можливість потрібно обговорити заздалегідь, адже зйомки – це продукт інтелектуальної творчості, у них теж є автор. Звісно, продакшн передає клієнту права на використання відеоряду, але не зобов’язаний передавати весь відзнятий матеріал – це поле для обговорення.
3. Логотипи – смішно, але ніщо не буває настільки суперечливим, як розміщення логотипів. Отже, краще дізнатися про це ще на етапі чорнового монтажу. Здавалося б, така дрібниця на тлі масштабного процесу, але їй варто приділити увагу, аби потім не гаяти час та сили.
4. Навіть найменший ролик – це драматургічний твір. Ви маєте про це пам’ятати. Завжди. Відеоконтент створюється за тими самими законами, що й інші художні твори, і вносити зміни у структуру ролика заборонено.
5. Допкости проговорюйте завчасно. Це обов’язкова умова під час підписання договору. Тож на етапі затвердження і продакшну клієнту має бути абсолютно зрозуміло, які послуги – це предмет домовленостей, а які потребуватимуть додаткових витрат.
6. Не показуйте клієнту чорновий монтаж. Золоте правило, яке наполовину зменшить кількість зауважень та клієнтських побажань. Люди не розуміються на тому, як зміниться відеоряд після кольорокорекції, саунд-дизайну та фінального монтажу. Ваші клієнти й не мають цього розуміти. Серед двох залучених сторін експерти - ви. Тож робіть свою справу чесно і якісно й демонструйте замовникам вже фінальну, чистову версію.
7. Цей продукт – частина вашого портфоліо. Робіть його як для себе. І все буде добре.
І ще раз хочу наголосити - прості речі, котрі врятують продакшн від величезної кількості правок, а клієнтів від постійного невдоволення, повинні бути зроблені задовго до затвердження фінального готового продукту.
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- Готують підвищення тарифів для населення 732
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 147
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 101
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні 68
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 11579
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 7792
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 6395
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5272
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 4638