Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
04.11.2023 18:35

"Інвалідність" на "функціональность"?

Експерт з питань соціальної політики

Є підозра, що чергова "реформа" робиться з метою зменшення прав і виплат людям з інвалідністю.

В Україні станом на 2023 рік зареєстровано 3 мільйони людей з інвалідністю, із-за війни таких людей щодня стає все більше…

Проте, міністр охорони здоров'я Ляшко перейнявся «новаторською ідеєю»: замінити "інвалідність" на "втрату функціональності". Нещодавно цю «новацію»  підтримала і міністерка соцполітики Жолнович.

 Міністерство охорони здоров’я вже підготувало відповідний законопроєкт, який відміняє групи інвалідності й пропонує замість них оцінку втрати функціональності...

Ляшко також заявив, що в Україні припинять свою діяльність медико-соціальні експертні комісії. МСЕК перестануть існувати до 2025 року… при цьому не зрозуміло хто буде робити оцінку втрати функціональності,  що буде з виплатами та пільгами по відповідним групам інвалідності?!

 Геніально! Чому раніше не здогадалися?  Чиновники впевнені, що нинішня система інвалідності лише дає пільги та компенсації, а не повернення людини в економічно активний стан. За "інвалідськими грошима", мовляв, ганяються "дармоїди", і це треба міняти. Особливо яскраво звучить на тлі прагнення зруйнувати все соціальне, про що заявила міністерка соціальної політики Жолнович.

 І це при тому, що через війну кількість людей з інвалідністю в країні збільшується... Із моменту початку війни більше 300 тисяч людей оформили інвалідність. Є підозра, що чергова «реформа» робиться з метою зменшення прав і виплат людям з інвалідністю.  Щоб потім чиновники  мали підстави сказати інваліду без кінцівок, що ваша неповна функціональність не дає права для отримання пільг та виплат!

Українців давно і планомірно почали заганяти в жорсткі рамки лібертаріанської моделі, де головною цінністю людини є сплата податків. Працюй, воюй, отримуй поранення на фронті, але головне – сплачуй податки.

А якщо з тобою щось трапиться, не розраховуй ні на жалість, ні на співчуття і допомогу від держави, ти більше не маєш ніякої цінності...

 Для повного щастя залишилося лише прибрати з Конституції формулювання, що Україна є соціальною державою.

"Інвалідність" на "функціональность"?
інв.jpg
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи