Пенсійна реформа. Друга хвиля
На даний момент є питання щодо реалістичності запровадження накопичувальної пенсійної системи в запропонованому вигляді
Уряд запустив другу хвилю пенсійної рефоми.Урядовий законопроект №2767 від 30.04.15 має дві головні новації.
Запровадження накопичувальної системи загальнообов”язкового державного пенсійного страхування і скасуваннявсіх так званих спеціальних пенсій, крім спеціальних пенсій для військовослужбовців.
Викликає здивування, що у пояснювальній записці до проектузакону зазначено “проект не потребує проведення консультацій із громадськістю”. Адже цим законом буде вирішуватися доля мільйонів людей, які будуть пенсіонерами і які вже є пенсіонерами.
Щодо скасування спеціальних пенсій, то ця ідея,в цілому правильна та справедлива, і передбачає перехід до єдиного принципа нарахування всіх пенсій. Водночас, є категорії професій, працівники яких працюють у важких, шкідливих для здоров’я умовах, є такі, що працюють із ризиком для життя (ті ж силовики), ще є такі категорії як науковці і педагоги, є люди що мають особливі заслуги перед державою, їм потрібно булоб передбачати певні надбавки до пенсій. Тут є загроза “зрівнялівки”.
На даний момент є питання щодо реалістичності запровадження накопичувальної пенсійної системи в запропонованому вигляді.
Раніше урядовці заявляли, що введення накопичувальної системи загальнообов”язкового державного пенсійного страхування можливо лише за умови бездефіцитності Пенсійного Фонду, зараз дефіцит бюджету ПФ біля 80 млрд. грн.
Перспективи цієї пенсійної надбудови повністю залежать від того, чи буде розвиватись реальний сектор економіки. Обов”язкова накопичувальна система створюється за рахунок відволікання частини внесків від діючої солідарної пенсійної системи. Під час економічного спаду стан солідарної системи стає ще гіршим.
Накопичувальна пенсійна система ефективна лише за умови розвитку добровільного і приватного страхування. Бо це передбачає акумуляцію і передачу вільних коштів, перерозподіл капіталу на фінансовому ринку, інвестування його у довгостроковій перспективі, гарантії того, що ці накопичення не знеціняться.
З іншого боку є загроза, що після того, як до управління цими коштами будуть залучені приватні компанії, можливе і банкрутство, і певні шахрайські схеми. Існує загроза того, щоб такі компанії з управління пенсійними активами можуть перетворитись у фінансові піраміди… Бо ми вже мали сумний досвід у 90-х із трастовими компаніями. І людям важко буде знайти свої кошти, які вони все життя відкладали. Коли настане час їх отримати, їм скажуть „вибачте, фонд розорився“ чи „гроші зникли“, чи просто „знецінилися“.
Досвід інших країн показав, що існує значний конфлікт між бажанням приватних управляючих компаній отримати максимальні прибутки за свої фінансові послуги і потребою отримати максимальні кошти на індивідуальних рахунках громадян, щоб більшими були виплати при виході на пенсію.
Тому треба, щоб держава видала серйозні гарантії на ці накопичувані кошти і в разі втрати їх компенсувала.
На сьогодні поки що немає принципового рішення, яким чином держава буде компенсувативтрачені пенсійні вклади.Чи з державного бюджету, чи треба створювати ще додатково страхові компенсаційні фонди, куди всі приватні оператори, які будуть користуватись цими коштами повинні будуть робити відповідні страхові відрахування.
Тобто, є низка питань без відповіді.
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков вчора о 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 12790
-
"Будуть змішувати, хто як може". Вміст спирту в бензині перевищуватиме 5% – власник АЗС
Бізнес 6717
-
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 5592
-
Водогін до Миколаєва будують цілодобово у дві зміни – фото
Бізнес
5231 -
"Спортивні авто стоять у гаражах". В Україні ліг ринок високооктанового бензину А-100
Бізнес 4910